DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - tesla017 - 02-07-2017

Uzeo sam neke bluetooth module za stereo prenos da testiram pa sam narucio i dodatnu plocku za kontrolu Wink
link 1
link 2


RE: Upravo stiglo - tesla017 - 02-07-2017

Evo hmap Wink


RE: Upravo stiglo - gorankg - 02-12-2017

Stigao trafo najviše zahvaljujući Goši.
Gošo, hvala još jednom na pomoći!


RE: Upravo stiglo - Gosha - 02-12-2017

(02-12-2017, 05:42 PM)gorankg Wrote: Stigao trafo najviše zahvaljujući Goši.
Gošo, hvala još jednom na pomoći!

U zdravlje da te sluzi.
Nadam se da je ispravan, ako bude nekih problema, javi se.


RE: Upravo stiglo - vsavic - 02-13-2017

Stigao AT90USBKEY2 za malo eksperimentisanja sa USB-om i AVR-om Smile

[Image: 20170210_112746.jpg]

...a kako je dosao, ko da su ga pakovali u crtacu...pred kraj sam pomislio da cu dobiti upakovanu cepanicu Smile

Sve ladno zapakovali u 6 kutija, jednu u drugu (+ board dodatno u anti-static), plus papir da ne landara usput levo desno...

[Image: 20170210_112513.jpg]


RE: Upravo stiglo - gigabyte091 - 02-15-2017

Nakon prvog modula poslanog prije 2 mjeseca, vraćenih para i još jednog poslanog modula danas podigo izgubljenog putnika:

[Image: 2gwzua9.jpg]

Nažalost sreća nije dugo trajala jer je dotični gospodin odlučio ispustit bijeli dim:

[Image: 20718pz.jpg]

Boost sekcija funkcionira normalno, kao i kontrola, ali ovaj gospon je u šlusu i propušta napon boost stagea na izlaz. Naručeno 5 komada novih... Uskoro dolazi drugi modul koji će nadam se doživjeti testiranje na cijelih 225 deklariranih kineskih vata Big Grin


RE: Upravo stiglo - ddanijel - 02-15-2017

Igrom slucaja trebam da sredim jedan dc-dc step down kome je crkao XL4016 pa sam u oktobru narucio sa alija i stiglo mi 5 komada u januaru. Ako zelis mogu ti poslati jedan da ne moras cekati dok stignu tvoji da bi sredio napravu. Ne dodjes mi nista, eventualno ako te bode, kada budu stigli tvoji, ti upakuj 1 u pismo pa mi vrati nazad Smile . Inace te varijante sa njime su prilicno lose. Trenutno jedini ozbiljni igrac od dc-dc kombinovanih step up/down konvertora koji se mogu naruciti sa alija je varijanta sa LTC3780 + 4 mosfeta. Naravno kome je dovoljan max napon 30V.


RE: Upravo stiglo - gigabyte091 - 02-16-2017

Imaš PP :Smile


RE: Upravo stiglo - gigabyte091 - 02-16-2017

Bilo bi dobro da se može iščitati program sa MCU pa da se ograniči napon na 30V i napon boost sekcije na 34V. Ovako on napon tjera na 41V, a u praznom hodu i na 43V sa podešenih izlaznih 38V... A to tjera XL opasno blizu maksimalnih 45V (inače je 40V radni napon, a 45V apsolutni maksimum). Ima na pločici VCC, GND, TXD i RXD, ko zna mo,žda se da izvuć podaci. I 6A mi se čini malo previše, pa čak i sa ventilatorom, induktiviteti su premaleni, mislim da je 3A nekakav realni limit


RE: Upravo stiglo - Milan94 - 02-16-2017

(02-16-2017, 04:58 PM)gigabyte091 Wrote: Bilo bi dobro da se može iščitati program sa MCU pa da se ograniči napon na 30V i napon boost sekcije na 34V. Ovako on napon tjera na 41V, a u praznom hodu i na 43V sa podešenih izlaznih 38V... A to tjera XL opasno blizu maksimalnih 45V (inače je 40V radni napon, a 45V apsolutni maksimum). Ima na pločici VCC, GND, TXD i RXD, ko zna mo,žda se da izvuć podaci. I 6A mi se čini malo previše, pa čak i sa ventilatorom, induktiviteti su premaleni, mislim da je 3A nekakav realni limit

Da li mozes procitati oznaku MCU da vidimo bar o kom mikrokontroleru se radi.


RE: Upravo stiglo - gigabyte091 - 02-20-2017

Ovim putem bih se želio zahvaliti kolegi @ddanijel na nesebično ustupljenom XL4016E1 :Big Grin Pretvarač testiran :Smile razlog kvara je 12V adapter koji je davao 9V a 10V je minimum potreban za stabilan rad... Nije kinez kriv ovog puta hahaha. Preko vikenda ozbiljnije testiranje pretvarača u posebnoj temi. 

[Image: 2jdo08z.jpg]
[Image: ri4sg8.jpg]


RE: Upravo stiglo - tesla017 - 02-21-2017

Stiglo iz Arandjelovca hvala Dragan83 Wink


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 02-22-2017

eto posla eto zadovoljstva! Smile


RE: Upravo stiglo - dlalkovic - 02-25-2017


stigao BRAUN A2  Big Grin


RE: Upravo stiglo - Braca - 02-25-2017

Lep, jednostavan dizajn - neka te lepo služi!

Obzirom na godište, pretpostavljam da će biti potrebno ponešto od elektrolita i sl. zameniti (ako već nije uradjeno).
Moj Tandberg 1040 je još pre deset godina dobio nove elektrolite u ispravljaču, a na dnevnom redu su i potenciometri.

Pozdrav


RE: Upravo stiglo - mikikg - 02-25-2017

@Braca Samo se pitam koliko ce sekundi da prodje pre nego sto zameni izlazni stepen u BRAUN-u Big Grin


RE: Upravo stiglo - dlalkovic - 02-25-2017

Mene je privukao bas taj "jednostavni" dizajn. Braun je imao prepoznatljiv dizajn svih svojih proizvoda. Dizajn a mislim i logo je radio https://www.google.rs/search?q=Braun+A-2+Atelier&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj78Ojo_qrSAhUIGZoKHcz1DEEQsAQIGQ&biw=1680&bih=920#tbm=isch&q=+dieter+rams+braun&*
Ni elektronika mu nije za potcenjivanje. Ko je gledao semu video je da je izlazni pojacavac uradjen u H klasi (hladnjak je mali i  jednostavne konstrukcije ). Primetio sam jedan detalj-kada su oba para zvucnika aktivna napon napajanja se smanjuje preklapanjem relea na sekundaru. Kozmeticki je takodje dobar ( kao i na skoro svim primercima nedostaju vratanca odpozadi )
Mislim da je elektronika radjena od strane nekog velikog  japanskog proizvodjaca. Moguce je da je i projektovanje  radjeno takodje u Japanu.
Pre ili  kasnije dobice nove elektrolite-verovatno sve jer ih nema nesto mnogo i uglavnom su to manje vrednosti sa nizim naponima.
Zahvaljujem se Braci na lepoj zelji.

pozdrav,


RE: Upravo stiglo - tesla017 - 02-25-2017

dlalkovic čestitke drug ????
Evo i kod mene stigla još jedna komponenta da dopuni kolelciju čekaju se još par ????

[Image: IMG_20170225_084644.jpg]


RE: Upravo stiglo - gigabyte091 - 02-25-2017

Išo neki dan poslovno u chipoteku i imali akciju na UNI-T multimetre pa ubo ovog mališana za samo 299kn (cca 40 eura)
Kolega uzeo isti taj al njemu ne odgovara spora zujalica pa je dobio od mene UT70A a ja od njega još jedan takav hehe
[Image: vrbrr6.jpg]


RE: Upravo stiglo - TDA - 02-25-2017

Bravo drugari. Neka vas lepo služe.

@gigabyte091
Da nisi pomešao slike? Smile