DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - vsavic - 01-03-2017

Jos jedna uspesna saradnja sa bracom kinezima, rade profesionalno za sve pare :-) Ovog puta uzeo i stencil da spasim sebi zivce pri nanosenju paste.


RE: Upravo stiglo - Braca - 01-06-2017

Upravo stigle pločice za jednostavan, ali odličan, niskošumni merni pretpojačavač koji je konstruisao Scott Wurcer, čovek koji je napravio i čuveni AD797:

http://www.diyaudio.com/forums/group-buys/175044-my-version-g-1000-low-noise-measurement-amp-ikoflexer.html

Meni ovaj pojačavač treba da pojača ostatak signala na izlazu iz pasivnog "notch" filtera u lancu za merenje THD. Vrlo interesantno rešenje za fiksiranje radne tačke ulaznog FET-a pomoću opto kuplera.

Oni koje interesuju niskošumni FET-ovi mogu na str. 15 gornje teme da nadju njihovu rang listu po kriterijumu nivoa šuma.

Pozdrav

P.S. Na slici su pločice za dva odvojena kanala, odn. pretpojačavača.



RE: Upravo stiglo - Gosha - 01-06-2017

(01-06-2017, 09:26 PM)Braca Wrote: Upravo stigle pločice za jednostavan, ali odličan, niskošumni merni pretpojačavač koji je konstruisao Scott Wurcer, čovek koji je napravio i čuveni AD797:

Super.


RE: Upravo stiglo - Dragan83 - 01-10-2017

Stiglo malo ladnjaka Smile


RE: Upravo stiglo - TDA - 01-10-2017

I nešto TO3 tranzistora....
Sad si na*ebo! Kad ti jednom uđu u radionicu više ih se ne možeš otresti... Big Grin


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 01-10-2017

ma stari je on "vrag",zna za jadac... Wink


RE: Upravo stiglo - Dragan83 - 01-10-2017

USli su odavno i uzeli maha Smile , ima na radisti neki lik prodaje povoljno razne hladnjake sve to na slikama 2200din a ima jos kolko ti dusa zeli...


RE: Upravo stiglo - LordZi - 01-10-2017

(01-10-2017, 01:31 PM)Dragan83 Wrote: Stiglo malo ladnjaka Smile

Dobar ulov, imam iste ovakve, uzeo sam davno sa otpada, mislim da su bili u kutiji od nekih napajanja ili sl., bila ih je cela hrpa (bukvalno), nazalost sam uzeo samo tri. Tranzistori su 2N3772 original RCA, odlican kvalitet, puno sam Borinih ispravljaca napravio sa njima... Ispod svakog tranzistora ima keramicki izolator, isto odlicnog kvaliteta... Bilo je i mocnih dioda u onim rupama, kod tebe vidim nema ih... Wink


RE: Upravo stiglo - Dragan83 - 01-10-2017

Ovde ima par keramickih izolatora vidi se da je neko menjao tranzistore i poskidao diode Smile al nebitno sami hladnjaci su odlicni a i ovi tranzistori sto su na njima su svi ispravni steta sto nisu samo za malo visi napon Smile ...


RE: Upravo stiglo - TDA - 01-11-2017

Iskoristi ih za APEX BX100. Nije fora. Jedino sam ga ja sastavio... Smile


RE: Upravo stiglo - TDA - 01-17-2017


Malo sam se ponovio na poslu... Big Grin


RE: Upravo stiglo - Macola - 01-17-2017

Lepo da te služi :-)


RE: Upravo stiglo - tesla017 - 01-17-2017

@TDA cestito Wink

Ne moras da se sekiras za APEX BX100 Wink
Videcu da obezbedim MJE15031 ima ga ovde


RE: Upravo stiglo - Braca - 01-18-2017

Niskošumni SMPS za male potrošače (+-15V/150mA i 3.3/5/6.5V, min. 0.5A (izbor kratkospojnikom)) koji je konstruisao Jan Didden u okviru jednog KickStarter projekta.

Karakteristike koje ima ovaj mali SMPS mogu se postići samo vrhunskim linearnim regulatorima (v. na https://linearaudio.nl/silentswitcher).
Napaja se preko USB priključka sa 5A/2A, mada može da podnese i 9V/2A, u kom slučaju se izlazne struje udvostručuju. Naravno, ako hoćemo da eliminišemo smetnje na ulazu u regulator, možemo ga napajati bilo kakvim čistim DC izvorom, uključujući i spoljašnje akumulatore za mobilne telfone.

Jedina mana ovog modula je što ga je nemoguće napraviti u DIY verziji. Didden za sada ne priča o daljim planovima, ali bih voleo da vidim komercijalizovanu verziju jer bi tada cena verovatno bila pristupačnija. Ja sam ga platio 59 evra (uključujući poštarinu), ali to je bilo više da bih doprineo uspehu projekta. S ovom cenom on je nekih 20 evra iznad Jung/Didden-ovog superreg-a, mada ovaj zadnji nema niskonaponski izlaz.

Ostaje još da ga isprobam u kombinaciji sa nekim niskošumnim pojačavačem i pogledam da li je zaista toliko čist kako Didden tvrdi.

Pozdrav



RE: Upravo stiglo - vsavic - 01-19-2017

Ne pustaju me vise oko servera bez anti-static narukvice :-)

Ah da, a evo i sta sam dobio greskom sa AliExpress-a umesto QFN to DIP adapter. Smile


RE: Upravo stiglo - TDA - 01-25-2017

Stigao još jedan paketić od braće Kineza... Smile



Ekstra korisna spravica.


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 01-25-2017

milina jedna!


RE: Upravo stiglo - Аритон - 01-25-2017

Sad kad TDA smota zavojnicu...


50 kinti u lokalnoj elektro radnji, uvek pri ruci prva pomoc za gramofon...
[Image: Fotografija1009.jpg]


RE: Upravo stiglo - euronymous - 01-25-2017

Bez zidarskog viska nemoj ni da pomišljaš da priđeš gramofonu   Big Grin


RE: Upravo stiglo - Аритон - 01-25-2017

Eto ti sad,
mesinganog ili bakarnog?