DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - TDA - 10-28-2016

Nabavi ovo:
https://www.beta-estore.com/rkuk/order_product_details.html?p=505
https://www.amazon.de/Ersa-0TR01-SB-Reactivator-f-L%C3%B6tspitzen/dp/B005DO7UME

Produžićeš vek trajanja vrha.


RE: Upravo stiglo - Dragan83 - 11-03-2016

Smile Big Grin


RE: Upravo stiglo - TDA - 11-03-2016

U prevodu: dva komada PIC2Kit, nekoliko SMPS u najavi, neko pojačalce... Smile


RE: Upravo stiglo - Dragan83 - 11-03-2016

(11-03-2016, 08:08 PM)TDA Wrote: U prevodu: dva komada PIC2Kit, nekoliko SMPS u najavi, neko pojačalce... Smile

Naravno Smile, odlucio sam da uradim pckit posto planiram da pravim neke frekvencmetre pa mi treba zbog uzitavanja hex. fajlova malo mi je tesla017 pomogao oko toga a kad krenem sa izradom postavicu to i na temi ovde u forumu za sad dobro proucavam temu pa tek onda krecem sa izradom, a bice i malo D klase itd...


RE: Upravo stiglo - mikikg - 11-04-2016

Mesa 7I80HD-25 Ethernet Anything I/O card, hehe kako ce da se "obraduje" LinuxCNC Big Grin

Ljuta sprava sa FPGA i Eternet UDP Real-Time konekcijom sa operativnim sistemom … 72 programabilnih I/O, PWM generatori, enkoder ulazi, GPIO, dual-flash config, 3.3/5V toleratni … Open Source ...

Quote:The MESA 7I80HD is a low cost, general purpose, FPGA based programmable I/O card with 100 BaseT Ethernet host connection.  

The 7I80HD has a simplified UDP host data transfer system that allows operation in real time if required and compability with standard networks for non-real time applications.
Dual FPGA configuration EEPROMs allow simple recovery from programming mistakes.

Firmware modules are provided for hardware step generation, quadrature encoder counting,  PWM generation, digital I/O,  Smart Serial remote I/O, BISS, SSI, SPI, UART interfaces and more.  
All motion control firmware is open source and easily modified to support new functions or different mixes of functions.

All I/O bits are 5V tolerant and can sink 24 mA. All I/O pins support 3.3V LVDS signaling. Socketed pullup resistors are provided for all pins so that they may be connected directly to opto-isolators, contacts etc.


[Image: attachment.php?aid=21646]


RE: Upravo stiglo - TDA - 11-04-2016

Lepo. Ti si stvarno rešio da muški odradiš CNC. Smile


RE: Upravo stiglo - mikikg - 11-04-2016

Ovo mi je za 6-osnog robota Smile
3-osni prototip sto sam pokazivao cu pretvoriti u REP-RAP 3D printer ...


RE: Upravo stiglo - pinco - 11-05-2016

Da ne otvaran novu temu, ima koji misec meni i kolegi je su stigla od Goshe dva komada ovih Iskrinih autotrafoa, još jedan put fala Gosha!

Evo par slika, još fali poklopac, kolega je bija odgovoran za kutiju, nije mu bilo lako 5mm alu, a imali smo prese za savijanje brodskih limova na raspolaganju Smile Još je sam i pitura.
Trafo je Iskrin sa odvojnin namotajen na njemu, voltmetar je AC i tu je bilo lako, dok je ampermetar DC. Pa san radi njega mora dodatnu pločicu, minijaturni 5A strujni trafo sa ebay i dva opampa. Radi iznenađujuće dobro i linearno i na malin strujama. Ionako to nije za precizna mirenja već orjentacijski. Na voltmetaru san ostavija obe skale, pa se može birat skala 60 i 240V, ide trafo do ćini mi se 270V al meni to netriba.

[Image: 20161105_120645.jpg]

[Image: 20161105_120659.jpg]

[Image: 20161104_202057.jpg]

[Image: 20161105_120711.jpg]


RE: Upravo stiglo - Gosha - 11-05-2016

(11-05-2016, 01:46 PM)pinco Wrote: Da ne otvaran novu temu, ima koji misec meni i kolegi je su stigla od Goshe dva komada ovih Iskrinih autotrafoa, još jedan put fala Gosha!

Evo par slika, još fali poklopac, kolega je bija odgovoran za kutiju, nije mu bilo lako 5mm alu, a imali smo prese za savijanje brodskih limova na raspolaganju Smile Još je sam i pitura.
Trafo je Iskrin sa odvojnin namotajen na njemu, voltmetar je AC i tu je bilo lako, dok je ampermetar DC. Pa san radi njega mora dodatnu pločicu, minijaturni 5A strujni trafo sa ebay i dva opampa. Radi iznenađujuće dobro i linearno i na malin strujama. Ionako to nije za precizna mirenja već orjentacijski. Na voltmetaru san ostavija obe skale, pa se može birat skala 60 i 240V, ide trafo do ćini mi se 270V al meni to netriba.

Steta je sto nisi i za struju stavio dva opsega, treba veruj mi.
Koje su dimenzije kutije?  I mene ceka nesto slicno, treba da skarabudzim jos jedan.


RE: Upravo stiglo - LordZi - 11-05-2016

Pinco, zamolio bih te za link od tog strujnog trafa i shema sa op-ampovima, jer i mene ceka skutijavanje jednog variaca od 4A... Wink


RE: Upravo stiglo - pinco - 11-05-2016

(11-05-2016, 02:13 PM)Gosha Wrote:
(11-05-2016, 01:46 PM)pinco Wrote: Da ne otvaran novu temu, ima koji misec meni i kolegi je su stigla od Goshe dva komada ovih Iskrinih autotrafoa, još jedan put fala Gosha!

Evo par slika, još fali poklopac, kolega je bija odgovoran za kutiju, nije mu bilo lako 5mm alu, a imali smo prese za savijanje brodskih limova na raspolaganju Smile Još je sam i pitura.
Trafo je Iskrin sa odvojnin namotajen na njemu, voltmetar je AC i tu je bilo lako, dok je ampermetar DC. Pa san radi njega mora dodatnu pločicu, minijaturni 5A strujni trafo sa ebay i dva opampa. Radi iznenađujuće dobro i linearno i na malin strujama. Ionako to nije za precizna mirenja već orjentacijski. Na voltmetaru san ostavija obe skale, pa se može birat skala 60 i 240V, ide trafo do ćini mi se 270V al meni to netriba.

Steta je sto nisi i za struju stavio dva opsega, treba veruj mi.
Koje su dimenzije kutije?  I mene ceka nesto slicno, treba da skarabudzim jos jedan.

Mislija san i to, al st. trafo je minijatura i možda bi moga dva puta provuć žicu, ima san plan 5x i 1x, al i ovako mi je OK za sada, velika je skala.
Dimenzije su 400x200x160mm.


RE: Upravo stiglo - pinco - 11-05-2016

(11-05-2016, 05:14 PM)LordZi Wrote: Pinco, zamolio bih te za link od tog strujnog trafa i shema sa op-ampovima, jer i mene ceka skutijavanje jednog variaca od 4A... Wink

Trafo:
http://www.ebay.com/itm/5pcs-CT-5A-5mA-Micro-Precision-Current-Transformer-0-3-/162001716576?hash=item25b80e0560:g:YjsAAOSwu1VW38Gf

Shemu cu stavit ksnije, nije mi pri ruci.


RE: Upravo stiglo - vsavic - 11-06-2016

Uciti uciti i samo uciti, knjiga po mom ukusu po nacinu na koji je pisana, brdo primera i adekvatne razumljive teorije. Smile


RE: Upravo stiglo - mikikg - 11-06-2016

Odlicno, samo tako, ima toliko jos divne literature za procitati, jedno po jedno od osnove pa redom oblasti koje te interesuju.
Danasnji sklopovi su mix analogne i digitalne elektronike koja pruza neverovatne mogucnosti ali mora i jedno i drugo da se poznaje u prste da bi mogli efektno da se iskoriste.


RE: Upravo stiglo - pinco - 11-08-2016

(11-05-2016, 05:14 PM)LordZi Wrote: Pinco, zamolio bih te za link od tog strujnog trafa i shema sa op-ampovima, jer i mene ceka skutijavanje jednog variaca od 4A... Wink


Evo, ja san R3 stavija trimer, možda ćeš malo morat korigirat R1, ja san ostavija mislin 1k, opampove san stavija stare 741, ima san pa da se iskoristu..

[Image: amp1.jpg]


RE: Upravo stiglo - vsavic - 11-08-2016

Ne pravim cesto PCB-ove ali kad vec pravim odlucio da se potrudim da izgledaju i vizuelno sto elegantnije Smile

Tako da eto stigla Dynamask, solder photo-resist folija Smile (uskoro prvi rezultat kako je ispalo s njom)
...pitam se samo da li imaju nesto slicno i za silkscreen?





RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 11-08-2016

Odlicno...


RE: Upravo stiglo - LordZi - 11-08-2016

(11-08-2016, 01:40 PM)pinco Wrote:
(11-05-2016, 05:14 PM)LordZi Wrote: Pinco, zamolio bih te za link od tog strujnog trafa i shema sa op-ampovima, jer i mene ceka skutijavanje jednog variaca od 4A... Wink


Evo, ja san R3 stavija trimer, možda ćeš malo morat korigirat R1, ja san ostavija mislin 1k, opampove san stavija stare 741, ima san pa da se iskoristu..

[Image: amp1.jpg]


Hvala lepo Pinco Wink , mozes li jos samo napisati koliko je osetljiv instrument koji si koristio, 100uA, 500uA...? Pozdrav!


RE: Upravo stiglo - mikikg - 11-09-2016

Stigli neki plasticni delovi za Rep-Rap 3D printer …

A stiglo i ovo drugo, mada ova plastika za Rep-Rap mi je trenutno zanimljivija Big Grin

 



RE: Upravo stiglo - Gosha - 11-09-2016

(11-09-2016, 04:56 PM)mikikg Wrote: Stigli neki plasticni delovi za Rep-Rap 3D printer …

A stiglo i ovo drugo, mada ova plastika za Rep-Rap mi je trenutno zanimljivija Big Grin

 

Jes plastika ti zanimljivija od Tek 2465, nas si nasao da farbas. Imas jedan od najboljih analognih skopova.
Cestitam.