DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 08-27-2016

Da probamo i klasu A Big Grin

Mada ce ovde preamp da odigra pravu ulogu jer je ovo cist power buffer bez pojacanja.






RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 08-28-2016

nešto kontam,bila bi to druga na forumu! udri drug


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 08-28-2016

Ja vec imam jednu u lampama Big Grin ali nisam sredio brum. Mada to je mali problem.


RE: Upravo stiglo - progster - 08-28-2016

I mi konja za trku imamo.  Big Grin



RE: Upravo stiglo - TDA - 08-28-2016

Ekstra. Smile
E pa, belininja, otvaraj novu temu i obaveštavaj nas o progresu... Smile


RE: Upravo stiglo - BeliNinja - 08-28-2016

Kad resim trafo i dizajn kutije tad otvaram temu. Posto sam ja malo svojeglav po pitanju dizajna i resenja nekih detalja u mehanici a to je opet uslovljeno mogucnostima masinske obrade i tsl...
Trenutno moram da resim sa epromom motanje trafoa od minimum 600VA na EI120 limovima.


RE: Upravo stiglo - Bocko - 08-30-2016

Pristao Comet da namiri dug (u materijalu), pa sam se malko "otvorio" za počete i sledeće projekte... Smile


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 08-30-2016

...a ja nikako da se skontam pa napravim ili poručim trafo sa 43-37-34-25-0-25-34-37-43 plus 2x15 i 2x12V trafo,sve bifilarno motano... dođem na deset dana i dok obavim posjete familiji,budem malo sa klincima prođe svo to vrijeme pa nemam volje da brzam i opet odem u tuđinu bez univerzalne šasije za amp. komplikujem trafo ali izbjegavam stabilizator-podešavanje izlaznog napona,dok mi 2x15Vac dobro dođe za podizanje napona napajanja VAS a 2x12Vac za zaštite i ostale periferije. nađoh tamo povoljno hladnjake ali transformatori su im baš skupi i serijski pravljeni,a po porudžbini ne smijem ni pitati pošto bi bili. kod nas trafco radi samo do četiri sekundara (bar po net-porudžbenici),ostale nisam ni kontaktirao.


RE: Upravo stiglo - TDA - 08-30-2016

Naruči!
Nemoj si stipsa... Smile


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 08-30-2016

sad kad sam došao do toga kontam da mi je žešće kasno,jer u ponedeljak treba da krenem natrag. sve se svodi na to da ovaj put makar smislim šta hoću i nađem gdje ću ti odraditi. tako mi je bilo i prošli put, možda se desi treća sreća...


RE: Upravo stiglo - Milan_kg - 08-30-2016

Upravo stiglo i upravo prepravljeno. Smile

Kupih ovo da se vise ne mucim sa kalaisanjem zica.

Zamenjen kabl za napajanje, uvodnik i uzemljenje vezano kako treba.






RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 08-30-2016

To je jedan kolega iz Hrvatske napravio tako da je na snažnu lemilicu montirao pant od vrata(naravno onaj dio koji ima "rupu"),zapremnina taman da fercina žicu i služi mu super. Istina da ako nemaš sve potrebno ondas je jeftinije kupiti ovakvu spravicu,baš sada gledam po ebau i nađe se od 20-30$.


RE: Upravo stiglo - TDA - 08-30-2016

Skini farbu sa dela gde si vezao uzemljenje i gde ti kadica naleže na šasiju.
Ovako nema mnogo svrhe.
Veoma korisna spravica. Neka te lepo služi.


RE: Upravo stiglo - Bocko - 08-30-2016

Plus zvezdasta podloška između šasije i papučice uzemljenja Smile I malko laka za nokte da ne oksidira ubuduće...
Kod ruskih uređaja sam to dosta viđao... Smile


RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 08-31-2016

Meni stigao jedan receiver na popravak,ne radi mu display. Nakon malo gledanja kako funkcioniraju VFDi skužim da mu fali B-, service manual u ruke i nađem da oba osigurača prije greca u grani koja napajaju VFD više nisu u "kratkom spoju".
Što volim ovakve kvarove kada zvizne osigurač jer jer će biti rasturavanje kompletnog receivera i traženja što je zviznulo nakon osigurača.  Dodgy Ali to nije sve, taj napon sa trafoa je dvostruki i osim što napaja VFD napaja i kompletnu preamp sekciju koja je dosta velika...





RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 08-31-2016

Malo bolje pogledam osigurače a ono 6,3A, nešto mi je sumnjivo koji đavo toliki za preamp i display, a ono to je napajanje i za amp sekciju. Tongue 
Vlasnik kaže sve radi samo ne radi display, možda "sve radi" jer nije niti okačio zvučnike na izlaz... Ništa sutra idem da sa kompresorom ispušem prašinu i malo se zadubiti u to čudo da probam vidjeti di je kvar.


RE: Upravo stiglo - Zvu - 09-04-2016

Nije skoro pristiglo ali sam zaboravio da se pohvalim. Sve u 1 - rlc metar i meri pojacanje na tranzistorima i ic. Poklon Smile Preciznost glede kalemova proverena i funkcioniše dobro.

Ah kak je lijep Smile


RE: Upravo stiglo - gorankg - 09-04-2016

Bio sam u dilemi gde da ovo stavim. Dal' u "Predstavite radove" ili "Najave događaja i okupljanja"  Wink 
Na kraju završilo ovde. 
Stiglo oko 60 litara ljute.


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 09-04-2016

"nikada neću razumeti ljude koji prodaju rakiju. šta bolje može da se kupi za te pare?"


RE: Upravo stiglo - Zvu - 09-04-2016

Sljiva - rajsko voce Smile