DIY Electronic projects
Upravo stiglo - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159)



RE: Upravo stiglo - Makso - 05-21-2016



Malo pribora za već započete radove, toner transfer papir (hvale ga, pa da probam i ja), adapter za moju led plafonjerku, proto pločice i ledice za osvjetljavanje pločica.


RE: Upravo stiglo - samuki - 05-24-2016

Baterije za daljinski!


RE: Upravo stiglo - mikikg - 05-30-2016

Stigao Mitutoyo naslednik ... Original Japanac, nije fake/klon ... Kako su ga odradili svaka im cast.
Za Mitutoya kazu da prave najbolje merne alatke na svetu, nisam to ni znao dok nisam skontao da ovaj stari sto imam je upravo on, ekstra dobar subler, probao neke njegove drugare, kinezi i Wurth, ma kaki, totalno druga klasa!

Ovaj nov ima i relativno merenje sto je extra korisna opcija.




RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 05-30-2016

Ja imam od kada znam za sebe dva šublera oba od Prvomajske-Zagreb i mogu reći da sam zadovoljan sa njima. Nisam uspoređivao preciznost mjerenja sa drugima ali što se tiče kvalitete izrade ja sam zadovoljan. Ne bacam ih po radioni,niti držim među špenom i prašinom već nakon upotrebe idu u futrolu pa su kao novi.


RE: Upravo stiglo - mikikg - 05-30-2016

Prijatelj koji radi u mehanickoj kontroli i koji to radi profesionalno za neku CH firmu, kaze da ovi subleri u njihovj exploataciji traju po 3-4 godine i da se jednostavno pohabaju posle toliko koriscenja (mere celik i ostale vrlo tvrde materijale) dok ostali traju po par meseci.


RE: Upravo stiglo - branko tod - 05-30-2016

He,he, Miki, evo me i ovde.
Evo mog kineskog šublera koji je izvanredan. Koštao je tamo oko 20 $, i stvarno je vrhunski. Precizan i izuzetno tvrd.
U Kini postoje proizvodi i proizvodi. Oni što stižu do nas su znate i sami koja klasa. U Kini su mi bila dva čoveka četiri
meseca na poslovima prijema specijalnih inustriskih keramika visokih tvrdoća. Kinezi su koristili takve šublere, dok smo
ovoj dvojici dali da ponesu po tri nemačka. Nemce nisu ni doneli, već su ih bacili na kraju. Pojela ih keramika.
Ovaj moj je glanc nov, i kineski su se trošili.
Uzgred, životne cene u razvijenim delovima Kine su znatno više nego kod nas.




RE: Upravo stiglo - dejansd - 05-30-2016

Kod mene u firmi koristimo te iste trenutno imamo 6 mala do 150 mm i nisu nesto posebno. Kada se meri ista stvar svi pokazuju razlicito sto ne bi bilo strasno da nije rec o prvoj decimali. Pored njih imamo i 2 insize od 500mm koji imaju za nas gomilu nepotrebnih mogucnosti ali opet ne mere istu meru kada se uporede. Klasican mehanicki s nonijus skalom +naocare zakon. Bilo dolje dok nisu trebale naocare Smile. U firmi zaprecizna merenja koristimo digitalni visinomer s pripadajucim priborom i moguce je svasta izmeriti plus ima data port za povezvsnje s racunarom tako da nam zavrsava nevidejn posao kod kontrolisanja mera


RE: Upravo stiglo - branko tod - 05-30-2016

(05-30-2016, 10:01 PM)dejansd Wrote: Kod mene u firmi koristimo te iste trenutno imamo 6 mala do 150 mm i nisu nesto posebno.

Ove kao moj kinez? SHAN. Ja sam zadovoljan i po etalonima je tačan. Slažem se da je mehanika naj, ali još malo pa neću videti ni ovaj digitalni.


RE: Upravo stiglo - dejansd - 05-31-2016

Ne branko mislio sam na onaj mikijev Mitutoyo. Kupili ih italijani kod svog dobavljaca pa nama u srbiij poslali 4 komada. Generalno ni kolega italijan nije zadovoljan njima . Sad jedino ako su im uvalili neke klonove ..............
Generalno od sublera trazim da meri korektno prvu decimalu drugu decimalu mogu da prihvatim da je 5 stote da mogu ista preciznije da izmere mi je nemoguce zbog same konstrukcije instrumenta. Normalno zato i postoje instrumenti poput mikrometra.......
Kuci imam jedan klasik ali sam narucio i ja nekog digitalnog kineza da ne moram da turam naocare za bez veze. Za preciznija merenja tu je ovaj klasican i naocare Smile
btw narucio sam i jedan Digital Protractor Inclinometer zgodan digitalni uglomer pomaze kod namestanja uglova na cirkularima,busilicama i slicno. Cini mi se da je bas markiran kao SHAN


RE: Upravo stiglo - branko tod - 05-31-2016

Ljudi, sada uslovno izlazim iz osnovnih okvira foruma. Pregovaram o kupovini ultrazvučne "šivaće"
mašine sa kinezima. Cena mašine je 1200 $  all inclusive, bez prevoza. Mašina izgleda kao i obična
sa dvostrukim transportom, normano bez igle. Tu je i ultrazvučni pretvarač i generator od 750 W.
I sve radi i vari gomilu veštačh materijala. Kako im se isplati, pojma nemam.


RE: Upravo stiglo - tesla017 - 06-01-2016

Gornji red egzotika za neke buduce projekte Big Grin
Donji red 4 kom idu za mene a 4 kom za ShAdoW-a Wink
Mora da se popunjavaju plocke za LM4780 by TDA Big Grin


RE: Upravo stiglo - TDA - 06-01-2016

Najzad si uspeo da iskopaš diode u TO220 kućištu! Smile


RE: Upravo stiglo - Bocko - 06-01-2016

Ovde malko poređenja Shan i Mitutoyo merila...


RE: Upravo stiglo - mikikg - 06-02-2016

Evo ga jos jedan Mitutoyo Wink
Otac od naseg kolege mi je ustupio ovaj alat posto on vise ne radi sa tim.
Ovi produzeci raznih dimenzija su od "T" komapratera, nisam ga uslikao, ostao mi na masini …
A uglomer je pobedio … To ce mi trebati malo vise u narednom periodu Smile




RE: Upravo stiglo - Želja - 06-02-2016

Uglomer je VRLO korisna sprava.
Ja imam digitalni i spasio me je bezbroj puta ...

Pozz


RE: Upravo stiglo - tesla017 - 06-18-2016

Konacno 35% Wink


RE: Upravo stiglo - HomeMadeAudioProject - 06-18-2016

pažljivo sa tim drug,ostavlja bijele tragove na koži i baš burno reaguje pri ecovanju ako se pretera sa omjerom. inače,najbrži put do gotove pločice!


RE: Upravo stiglo - tesla017 - 06-18-2016

Ja ne znam sa slabim onim za kosu sa 35% mi najjlakse I najbezbolnije :-) Inace sam od stresa zaradio vitiligo taki da sam vec saren :-)


RE: Upravo stiglo - emiSAr - 06-18-2016

Iako se i pravilno skladisti-hidrogen vremenom propada-raspada se.
Kako HCl sam os sebe slabo najeda bakar-hidrogen se koristi za oksidaciju bakra i HCl najeda
oksid bakra kod ecovanja i ne treba biti bas te koncetracije.-
pOz


RE: Upravo stiglo - tesla017 - 06-18-2016

Ja sam od onog sto se nalazi u prodaji 9 do 12% digao ruke. Mislim kad bih ga popio da mi nista ne bi bilo druze emirsar :-) poslednje plocice sto sam radio tim stavio sam pola bocice I reakcija nije ni krenula. U srbiji sam navikao na ovaj 35% koji mi je obezbedjivao brat farmaceut bukvalno su nekoliko kapljica dovoljne da reakcija krene a o brzini da I ne govorimo :-)