DIY Electronic projects
Sprint-Layout 6.0 - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Sprint-Layout 6.0 (/showthread.php?tid=1222)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8


Kako da... : Sprint program za crtanje pločica - HomeMadeAudioProject - 04-26-2013

<p>zez je oko onog podešavanja DPI. ja koristim CUTE-pdf program i ovaj mi je redosled:</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>printer setup / name (pa tu odabiram taj CUTE-pdf) / properties / advanced / print quality (odaberi 1200dpi) / ok / ok / ok&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>i onda dalje ideš standardno.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>edit:</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>evo dude je već odgovorio,našao je link gdje je o tome pisano. Smile</p>



Kako da... : Sprint program za crtanje pločica - BeliNinja - 04-26-2013

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Dude" data-cid="2635" data-time="1366999551"><p><a href="http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/59-class-d-amptl494/?p=361">http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/59-class-d-amptl494/?p=361</a>&nbsp; Smile</p></blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="2636" data-time="1366999603"><p>zez je oko onog podešavanja DPI. ja koristim CUTE-pdf program i ovaj mi je redosled:</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>printer setup / name (pa tu odabiram taj CUTE-pdf) / properties / advanced / print quality (odaberi 1200dpi) / ok / ok / ok&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>i onda dalje ideš standardno.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>edit:</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>evo dude je već odgovorio,našao je link gdje je o tome pisano. Smile</p></blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Momci sta drugo da kazem osim da sam idiot, ako mi verujete sve sam drugo probao a to mi nikako nije palo na pamet.</p>
<p>Problem resen, sad sve radi TNX</p>



Kako da... : Sprint program za crtanje pločica - HomeMadeAudioProject - 04-26-2013

<p>ma nisi idiot,niko od nas to nije odmah provalio. ja sam išao redom i na tome došao do riješenja.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>inače Cute-pdf je jedan ok program za obradu pdf-ova,"okreni-obrni" programčić bomona i još je legalno free!</p>



Kako da... : Sprint program za crtanje pločica - BeliNinja - 04-26-2013

<p>Koristio sam dugo Cute pdf ali je poceo da mi brlja sa ACADom, stampa neke zvrljoke i onda predjoh na Build zip pdf i skroz je OK cak i i iz Sprinta 6 stampa kako treba Smile</p>



Kako da... : Sprint program za crtanje pločica - HomeMadeAudioProject - 04-26-2013

<p>opuštencija - eto dve-tri informacije tipa "dobro je znati" : šta može Cute pdf,u kombinaciji sa čim brljavi,a i šta valja umjesto njega! Wink</p>



Kako da... : Sprint program za crtanje pločica - BeliNinja - 04-26-2013

<p>Da, sa ACADom mi recimo punu srafuru stampa kao bezbroj linija u svim mogucim pravcima Smile remetio razmeru, lodilo. I taj pdf je beskoristan jer ga i stampac tako stampa. Imao sam problem kada sam crtao pcb za GC pa sam morao da obradjujem u Corelu. Sad je tu Sprint i vise ne crtam plocice u ACADu, ali&nbsp; mi je zato posao vezan za ACAD.</p>



Kako da... : Sprint program za crtanje pločica - samuki - 05-02-2013

<p>imali link za sprint 6 &nbsp;full verzija , nasao sam demo verziju , poz</p>



Kako da... : Sprint program za crtanje pločica - Makso - 05-03-2013

<p>Na kojem je jeziku???</p>



Kako da... : Sprint program za crtanje pločica - samuki - 05-03-2013

<p>demo verzija na engleskom , nema save , print, i export ,,,,,,,, <a href="http://www.abacom-online.de/html/demoversionen.html">http://www.abacom-online.de/html/demoversionen.html</a></p>


Kako da... : Sprint program za crtanje pločica - Makso - 05-03-2013

<p>A full je na ruskom jel???</p>



Kako da... : Sprint program za crtanje pločica - HomeMadeAudioProject - 05-03-2013

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="samuki" data-cid="3108" data-time="1367502038">
<div>
<p>imali link za sprint 6 &nbsp;full verzija , nasao sam demo verziju , poz</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Makso" data-cid="3208" data-time="1367575491">
<div>
<p>Na kojem je jeziku???</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Makso" data-cid="3216" data-time="1367585352">
<div>
<p>A full je na ruskom jel???</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p style="color:rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;"><span style="color:#006400;"><span style="font-size:18px;"><b>molim vas da ne postavljate linkove ka kopijama,plagijatima ni bilo čemu što predstavlja povredu prava autora ,kršenje zakona ili bilo šta slično.</b></span></span></p>
<p style="color:rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;">&nbsp;</p>
<p style="color:rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;"><span style="color:#006400;"><span style="font-size:18px;"><b>te informacije zadržite na međusobnoj komunikaciji mejlovima,telefonima i slično - to vam niko ne može zabraniti - ovde na forumu to nemojte raditi,sve vas lijepo molim.</b></span></span></p>


Kako da... : Sprint program za crtanje pločica - samuki - 05-03-2013

da na ruskom je full , samo u goglu ukucaj i naci ces samo je nerazumno i nejasno


Kako da... : Sprint program za crtanje pločica - End0rPh1nE - 09-22-2013

<p>Da li za Sprint 6 postoji mogućnost skidanja i ubacivanja u postojeću "Macro-Library" ,nekih novih elemenata? Kao što su recimo: klasićni mono i stereo potovi, zavojnice, prekidači i tasteri, šasijski konektori(rca, bnc, dc...), itd... S obzirom da po difoltu on to nema. Sad Tipa neki update ili upgrade, postojeće biblioteke ili nešto na tu foru?</p>



Kako da... : Sprint program za crtanje pločica - TDA - 09-22-2013

<p>Možeš ubacivati nove elemente iz postojećih biblioteka koje si skinuo sa neta, možeš da prepraviš postojeći neki, a možeš i sam da nacrtaš novi element ukoliko nemaš odgovarajući.</p>
<p>Makroe možeš naći na netu. Ja sam ih sakupljao po ruskim i turskim sajtovima....</p>



Kako da... : Sprint program za crtanje pločica - TDA - 09-22-2013

Evo malog tutorijala kako napraviti novi makro i Sprintu.<br />
Prvo se nacrta potrebni element upotrebom postojećiha alata.<br />
[attachment=3985:1.jpg]<br />
<br />
Onda se selektuje ceo crtež i klikne se desni klik na mišu gde se u meniju izabere Bild group<br />
<br />
<br />
[attachment=3986:2.jpg]<br />
<br />
<br />
Onda se na isti način izabere opcija Component<br />
[attachment=3987:3.jpg]<br />
<br />
Odgovorite potvrdno na pitanje da li želite da kreirate komponentu iz selektovanih elemenata.<br />
<br />
<br />
[attachment=3988:4.jpg]<br />
<br />
<br />
Dobićete sledeći prozor kao potvrdu da ste kreirali novi element.<br />
[attachment=3989:5.jpg]<br />
<br />
<br />
Ostaje samo da kreirani element snimite u biblioteku kao novi makro.<br />
[attachment=3990:6.jpg]<br />
<br />
Pod prepravke postojećeg makroa sličan je postupak:<br />
1. Prvo kliknete Component da bi tu komponentu pretvorili u grupu elemenata<br />
2. Onda izaberete Split group da bi te elemente razdvojili u ćinioce koje možete prepravljati.<br />
3. Opet kerirate grupu, element i snimite novi makro...


Kako da... : Sprint program za crtanje pločica - HomeMadeAudioProject - 09-22-2013

<p>kad se samo sjetim koliko si se plašio ovog programa,i koliko volje nisi imao da počneš sa radom u njemu...sad mi baš drago! Smile</p>



Kako da... : Sprint program za crtanje pločica - TDA - 09-22-2013

<p>Jbg. A ovu foru smo zajedno provalili.... Smile</p>



Kako da... : Sprint program za crtanje pločica - HomeMadeAudioProject - 09-22-2013

<p>ti i ja - k´o nas dvojica! Wink Smile Big Grin</p>



Kako da... : Sprint program za crtanje pločica - TDA - 09-22-2013

<p>Aha. Big Grin</p>



Kako da... : Sprint program za crtanje pločica - Dude - 09-22-2013

<p>U sprintu se lepo crtaju i dvoslojne plocice, ima nekih stvari koje bi mogli da poboljsaju u nekoj narednoj verziji ali posto je akcenat na jednostavnosti sve im se prasta Wink</p>
<p>Gerber bez problema prihvataju fabrike za izradu pcb-a... interesovala me cena izrade plocica pa proverio na par mesta.&nbsp;</p>
<p>Pravljenje nove "biblioteke" se svodi na selektovanje onoga sta treba da udje u nju i snimanje...&nbsp;</p>
<p>Idealno za ustedu vremena.&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>