DIY Electronic projects
Moj problem u sprintu - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Tutorijali & teorija - Tutorials & theory (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Tutorijali - Tutorials (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Thread: Moj problem u sprintu (/showthread.php?tid=1078)

Pages: 1 2 3


Moj problem u sprintu - milepa. - 10-01-2015

Nije problem sa sprintom, on je verovatno O.K. ali ja imam početnički problem.
Naime kad nabacam komponente na radnu površinu i nakon određenog rotiranja , pomeranja i sl. dobijem da su mi neke komponente nakrivljene u neku stranu.
Dal' na jednu il' na drugu, samo ne vertikalno pod 90  ili horizontalno pod 180 stepeni. Uvek negde prevagnu, samo neće onako kako bi trebalo odnosno kako bih ja želeo.
Gde grešim?


RE: Moj problem u sprintu - Dual - 10-01-2015

(10-01-2015, 02:40 PM)milepa. Wrote: Nije problem sa sprintom, on je verovatno O.K. ali ja imam početnički problem.
Naime kad nabacam komponente na radnu površinu i nakon određenog rotiranja , pomeranja i sl. dobijem da su mi neke komponente nakrivljene u neku stranu.
Dal' na jednu il' na drugu, samo ne vertikalno pod 90  ili horizontalno pod 180 stepeni. Uvek negde prevagnu, samo neće onako kako bi trebalo odnosno kako bih ja želeo.
Gde grešim?
Smile Nisam uspeo da ih namestim, kako tebi ovo uspeva?

Kad uzmeš kond (sa desne strane - iz spiska), on je valjda ili horizontalan ili vertikalan, imaš tu odmah desno i okruglu strelicu za rotaciju, ili kad ga već uzmeš onda Ctrl+R. Ja tako radim..


RE: Moj problem u sprintu - TDA - 10-01-2015

Možda je u ovome problem? Big Grin



RE: Moj problem u sprintu - milepa. - 10-01-2015

Ha ha ha ha ha ha...Znao sam da mi je ispred nosa, samo nisam video gde mi je nos...
Hvala ti druže. Baš sam se slatko nasmejao sam sebi.
Pozz


RE: Moj problem u sprintu - milepa. - 10-01-2015

(10-01-2015, 02:52 PM)Dual Wrote: Smile Nisam uspeo da ih namestim, kako tebi ovo uspeva?

Magija ,druže, magija...

Šalim se , verovatno si već i sam odgonetnuo, ali evo ako neko bude imao ovaj problem rešenje je dao TDA.
U padajućem meniju bila je štriklirana donja opcija, koja je izmenjiva. Može se podesiti i deseti deo stepena.
Kod mene je bilo 12,5 i kad par puta klikneš on dođe u položaj da nije okomit ili horizontalan.
Pozz


RE: Moj problem u sprintu - Dual - 10-01-2015

(10-01-2015, 07:20 PM)milepa. Wrote:
(10-01-2015, 02:52 PM)Dual Wrote: Smile Nisam uspeo da ih namestim, kako tebi ovo uspeva?
Magija ,druže, magija...

Šalim se , verovatno si već i sam odgonetnuo, ali evo ako neko bude imao ovaj problem rešenje je dao TDA.
U padajućem meniju bila je štriklirana donja opcija, koja je izmenjiva. Može se podesiti i deseti deo stepena.
Kod mene je bilo 12,5 i kad par puta klikneš on dođe u položaj da nije okomit ili horizontalan.
Pozz
Da, sad sam i ja video, kad je TDA pokazao.. Big Grin Kod mene je bilo tu dole 22,5 a default je bilo na 45 stepeni, tako da je Ctrl+R radilo OK...


RE: Moj problem u sprintu - Milan94 - 10-07-2015

Evo imam i ja jedan problem u vezi plocica iz sprinta ili neceg drugog.

Problem je sledeci kada plocice koje su crtane u sprint prebacim preko cute pdf u PDF formatu i kada mi ih odstampaju u stampariji imam umanjenu plocicu u odnosu na njene dimenzije koje cu naznacene u sprintu.
Odmah da naglasim da prilikom prebacivanja u pdf je podesena razmera 1:1 ali kada se odstampa na papiri onda je to umanjeno nije za pino recimo na plocici 80x60mm na papiru je 77x58mm.
Ta odstupanja od prave dimenzije prave problem kod IC kola.

Da li je problem do sprinta ili je problem u stampariji u kojoj sam radio stampanje.

Pozdrav


RE: Moj problem u sprintu - Khadgar2007 - 10-07-2015

Ne znam u kojem grafičkom formatu Sprint radi(raster ili vektor) ali nekako mi se čini da je tvoj problem vezan za DPI fajla. Ja od kada sam počeo da radim sa EAGLEom prije 15 godina nikada mi se nije desio problem da mi print ne ispadne 1:1,ali EAGLE radi sa vektorima tako da tamo u bilo koji program(koji podržava vektorsku grafiku) ubacio ja PDF iz njega biti će 1:1.


RE: Moj problem u sprintu - Dual - 10-07-2015

(10-07-2015, 12:35 PM)Milan94 Wrote: Evo imam i ja jedan problem u vezi plocica iz sprinta ili neceg drugog.
...
Da li je problem do sprinta ili je problem u stampariji u kojoj sam radio stampanje.
Pozdrav

Kako praviš PDF iz Sprinta? Ja npr. koristim "doPDF v7" programče koje radi kao printer... Verovatnije je da su ti u štampariji upotrebili ono "fit to page" ili nešto slično, umesto "size - 100%"... Ja sam imao takve probleme kod izrade termo-folija.


RE: Moj problem u sprintu - Milan94 - 10-07-2015

PDF iz sprinta pravim pomocu CutePDF programa sve radim po toutorijalu kako je opisano u ovoj temi :

http://forum.yu3ma.net/showthread.php?tid=297&pid=17760#pid17760

Jedino ako su me zeznuli u stampariji i nisu stampali u odgovarajucoj velicini  Dodgy


RE: Moj problem u sprintu - Dual - 10-07-2015

(10-07-2015, 03:53 PM)Milan94 Wrote: PDF iz sprinta pravim pomocu CutePDF programa sve radim po toutorijalu kako je opisano u ovoj temi :
http://forum.yu3ma.net/showthread.php?tid=297&pid=17760#pid17760
Jedino ako su me zeznuli u stampariji i nisu stampali u odgovarajucoj velicini  Dodgy
Ako si i ovo što se podešava iz Sprinta > #80 uradio, onda je verovatno zez u štampariji...


RE: Moj problem u sprintu - TDA - 10-07-2015

I meni se čini da je tako.
Okači slile postupka da proverimo, za svaki slučaj.


RE: Moj problem u sprintu - Milan94 - 10-07-2015

Evo slike kako radim prebacivanje u PDF moguce da negde ja gresim.


RE: Moj problem u sprintu - TDA - 10-07-2015

Ovo deluje ok.
Sigurno su u štampariji izabrali pogešan format papira.


RE: Moj problem u sprintu - Ubledeli - 10-08-2015

ja sam imao slican poblem sa eagle programom,
naime kada eksportujem fajl u pdf direktno iz eagle-a i to kasnije odstampam
na drugom racunaru na kome je printer, plocica bude manja za nekih 3-4%
od tada na svakom racunaru imam eagle pa prebacim ceo projekat i stampam direktno iz eagle programa
ubedljivo najelegantnije resenje za mene jer mogu na licu mesta da prepravim nesto

interesantno je napomenuti da mi se isti pdf fajl u stampariji odstampao sa ispravnim dimenzijama


RE: Moj problem u sprintu - TDA - 10-08-2015

Mešaju često A4 i letter format...


RE: Moj problem u sprintu - ronovar - 11-04-2015



Dali neko zna kako da dobijem izgled pada kao na slici desno?

Dakle zelio bih da sa bottom strane se vide rupe koje se ne buše nego su samo rupe...a da gornja strana bude samo silkscreen dakle ovo bijelo što se vidi...kako to napraviti u sprint layoutu? Ja sam kako se vidi na slici dodao pad i onda mi ispada da se ovi malo padovi unutar velikog pada buše a nebi se smjeli bušiti...ako stavim circle onda neznam kako da napravim to crno....eto pomagajteBig Grin


RE: Moj problem u sprintu - TDA - 11-04-2015

Kako si uspeo da napraviš ove gore?
Može neki fajl?


RE: Moj problem u sprintu - ronovar - 11-04-2015

Ako mislis na silkscreen to sam napravio iz eagle export u gerber file...pa u sprintu gerber import....samo sto eagle ima za hole2,8 a ja sam preradio za hole2,5mm...dakle ovaj lay6 file ide za M2.5-5mm dakle za ovaj saraf ovdje:

http://www.ebay.com/itm/50-pcs-M2-5-x-5mm-Philips-Head-Screw-/290764851574

A evo i lay6 fila...skuzio sam kako je to najjednostavnije napraviti...dakle umjesto pada stavim circle...od pada uzmem diameter i stavim circle umjesto pada...a prostor izmedju popunim linijama i stavim da pripada solder mask layeru...


.lay6   M2.5-5MM.lay6 (Size: 4,38 KB / Downloads: 8)


RE: Moj problem u sprintu - Dual - 11-04-2015

(11-04-2015, 10:51 AM)ronovar Wrote: ...
A evo i lay6 fila...skuzio sam kako je to najjednostavnije napraviti...dakle umjesto pada stavim circle...od pada uzmem diameter i stavim circle umjesto pada...a prostor izmedju popunim linijama i stavim da pripada solder mask layeru...
Smile Stavljeno u bazu "simboli" kao "Drill hole 3"... Hvala!