DIY Electronic projects
Čestitke - Printable Version

+- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net)
+-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Čestitke (/showthread.php?tid=107)



RE: Čestitke - GigaWatt - 10-07-2016

(10-06-2016, 12:42 PM)BeliNinja Wrote: Ja zaokruzio na 12 godina. Pa sad je na redu da pravim kucu posto se u vojsku ne mora Tongue

Dobro e, ne sum najkatastrofa Big Grin. Mene mi trebaa samo 10 godini Big Grin.

Kako i da e, so srekja neka ti e Wink.


RE: Čestitke - TDA - 10-07-2016

Čestitam beli!


RE: Čestitke - gorankg - 10-07-2016

Pošto si skoro diplomirao verovatno će ti biti zanimljivo da je prosečna godišnja plata inženjera elektrotehnike povećana u odnosu na 2012 za 4,5%, računajući tu i inflaciju. U 2016 ona iznosi fantastičnih 106000 amerikanskih dolara. Amerikanskih zato što se podatak odnosi na američke inženjere, da ne bude zabune Big Grin
Podatak sam uzeo iz izveštaja za 2016 koji inače radi svake godine časopis "Electronic Design" i ima još zanimljivih stvari. Recimo, poslom je ekstremno zadovoljno (ma šta to značilo) 20,3% ispitanika, vrlo zadovoljno 32,1% a zadovoljno 34,8%.
Pa ti vidi sad šta rade inženjeri.. Smile
Ovo ovde stanje ne bih da komentarišem...


RE: Čestitke - Želja - 10-07-2016

(10-07-2016, 09:09 AM)gorankg Wrote: Pa ti vidi sad Smile
Ovo ovde stanje ne bih da komentarišem...

Svuda u svetu se znanje plaća, - jedino se u Srbiji ceni ...
Pozz


RE: Čestitke - BeliNinja - 10-07-2016

Hvala svima na cestitkama.


(10-07-2016, 09:09 AM)gorankg Wrote: Pošto si skoro diplomirao verovatno će ti biti zanimljivo da je prosečna godišnja plata inženjera elektrotehnike povećana u odnosu na 2012 za 4,5%, računajući tu i inflaciju. U 2016 ona iznosi fantastičnih 106000 amerikanskih dolara. Amerikanskih zato što se podatak odnosi na američke inženjere, da ne bude zabune Big Grin
Podatak sam uzeo iz izveštaja za 2016 koji inače radi svake godine časopis "Electronic Design" i ima još zanimljivih stvari. Recimo, poslom je ekstremno zadovoljno (ma šta to značilo) 20,3% ispitanika, vrlo zadovoljno 32,1% a zadovoljno 34,8%.
Pa ti vidi sad šta rade inženjeri.. Smile
Ovo ovde stanje ne bih da komentarišem...

Sad mi kazes kad sam zavrsio masinstvo Big Grin


RE: Čestitke - tesla017 - 10-07-2016

Cestitke Beli sad si ninja Wink Smile


RE: Čestitke - BeliNinja - 10-07-2016

Master ninja, tako me zezaju na poslu Smile


RE: Čestitke - branko tod - 10-07-2016

Bravisimo. Belini, super. Bolje i sa 32 nego nikad.


RE: Čestitke - GigaWatt - 10-07-2016

(10-07-2016, 09:11 AM)Želja Wrote: Svuda u svetu se znanje plaća, - jedino se u Srbiji ceni ...

Veruvaj, ne e samo vo Srbija... bi rekol cel Balkan.

Evropska Kina sme, se znae :S.


RE: Čestitke - Bocko - 10-08-2016

Bravo, Beli!
A sada po redu: posao, porodica, klinci, barem tri-četiri, pa njihovo odrastanje i školovanje i moli se, da im školovanje traje kraće no tvoje! Smile Smile Smile


RE: Čestitke - BeliNinja - 10-08-2016

Znam Bocko, znam... Big Grin


RE: Čestitke - Macola - 10-09-2016

Čestitam Beli! Bravo!


RE: Čestitke - Macola - 10-09-2016

(10-07-2016, 09:11 AM)Želja Wrote:
(10-07-2016, 09:09 AM)gorankg Wrote: Pa ti vidi sad Smile
Ovo ovde stanje ne bih da komentarišem...

Svuda u svetu se znanje plaća, - jedino se u Srbiji ceni ...
Pozz

Ta atmosfera je decenijama planski stvarana, upravo zato da bi pametni ljudi odavde otišli tamo negde, da u tuđoj ženi prave dete.

Još uvek me ne napušta nada da će se nešto bitno promeniti na globalnom nivou (a liči mi na to, i to uskoro...) i da će nam za oporavak ove namučene zemlje biti potrebno pametnih ljudi, koje smo šakom i kapom izvozili svuda redom...

Iskrena mi je želja da se na srpskom tlu (naravno, želim to i za ceo region, ali najpre svojoj domovini) stvore uslovi da rasejani stručnjaci budu srećni da zadovoljno rade u svojoj domovini.

Makar oni koji nisu uhvatili duboke korene u tuđini.

Samo 20% njih da se vrati, i upotrebi pola svojih potencijala, uz duboku podršku državnog aparata, ova zemlja ne bi više spadala u siromašne...

Pozz


RE: Čestitke - enaB - 10-09-2016

Cestitam! Smile


RE: Čestitke - Braca - 10-09-2016

(10-09-2016, 09:24 AM)Macola Wrote:
(10-07-2016, 09:11 AM)Želja Wrote:
(10-07-2016, 09:09 AM)gorankg Wrote: Pa ti vidi sad Smile
Ovo ovde stanje ne bih da komentarišem...

Svuda u svetu se znanje plaća, - jedino se u Srbiji ceni ...
Pozz

Samo 20% njih da se vrati, i upotrebi pola svojih potencijala, uz duboku podršku državnog aparata, ova zemlja ne bi više spadala u siromašne...

Pozz
Tako je Koreja postala ono što sada jeste - bio je to državni projekat. Tako je nastala i japanska auto industrija...

Kod nas to ne može da se desi jer su nam odredili drugu ulogu, kao i celom jugu Evrope, u ostalom. A voljnih izvršilaca koliko hoćeš.

Pozdrav


RE: Čestitke - Želja - 10-09-2016

@Braca - Bojim se da si u pravu ...
@Macola - Iz tvojih usta u Božje uši ...

Pozz


RE: Čestitke - Želja - 10-09-2016

(10-09-2016, 10:03 AM)Braca Wrote: Tako je Koreja postala ono što sada jeste - bio je to državni projekat. Tako je nastala i japanska auto industrija...

Izgleda da bi i nama trebao jedan Kim.
Ovde bi baš imao pooosla, dok ne uvede red ...


***

Izvinjavam se za Off.

Pozz


RE: Čestitke - BeliNinja - 10-09-2016

Hvala Macoli i Banetu na cestitkama.

Bojim se da ovaj region nece videti bolje dane, bez obzira na kakve god promene. Drzava ovde nikada nece napraviti takav projekat. Na zalost dovode se okupatori da nam odredjuju sudbinu i to je to.


RE: Čestitke - tesla017 - 10-09-2016

Balkanoidi prvo treba da se opismene i promene inace od nekog napredka ovde nece biti nista u skorije vreme...

Razlike su ocigledne:




RE: Čestitke - BeliNinja - 10-09-2016

Bravo Tesla. I na te stvari sam mislio.
Nije bolja ni Zapadna ni Velika, a ni ostale reke nisu na zavidnom nivou. A tek da vidite kontejnere po Kgu posle 7 dana ne rada sluzbi... Ludilo, ne mozes na dva metra od kontejnera da pridjes.