![]() |
|
Upravo stiglo - Printable Version +- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net) +-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9) +--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41) +--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159) Pages:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
|
RE: Upravo stiglo - NIXIE - 06-05-2026 (06-05-2026, 01:15 PM)Khadgar2007 Wrote: Bome je jeftinije kod Thomanna i to osjetno nego kod mene. Kod njemca nekih 65€ sa poštarinom,a kod mene 125€. Malo li je? ![]() Baš su cene šarene, a sprave Kineske, nema smisla. U osnovi trgovci su zloće. Vole da oderu, pa to ti je. RE: Upravo stiglo - Bocko - 06-05-2026 Ovo dosad o mic bi baaš moglo u posebnu, svoju temu
RE: Upravo stiglo - NIXIE - 06-05-2026 A jel ima već neka tema o merenju zvučnika, da se tamo mune? RE: Upravo stiglo - Bocko - 06-06-2026 Možda ovde? RE: Upravo stiglo - NIXIE - 06-06-2026 Nem pojma, to je software. Mogu da otvorim novu temu, pa nek neko prebaci te postove. Biće još malo priče kad stigne preamp iz Kine. RE: Upravo stiglo - NIXIE - 06-12-2026 Stalak sa Temu stigao. Još fali samo preamp i dva kabla. RE: Upravo stiglo - Zoksy - 06-21-2026 Upravo stigla sa buvljaka, malo je baza razbucana, ali ručka radi extra, nisam ni znao da u rucku ima magnetni termostat. 24v~ 50w. Platio celih 3 €. RE: Upravo stiglo - mikikg - 06-21-2026 Da, Magnastat je imala te magnetno/temperaturne prekidace. Radilo je to dobro ali se desavalo i da crknu grejaci. Sa druge strane, Ersa sa PTC grejacima je uglavnom nadzivljavala te Wllere, ali to se desavalo posle cca milion zaletovanih tacaka ![]() Mada treba da pise na rucki Weller (pod obavezno za original), tako da je pitanje da je stvarno Magnastat (senzor/prekidac je u rucki) ili obican grejac bez kontrole, mozda je PTC grejac
RE: Upravo stiglo - Zoksy - 06-21-2026 Miki, cuje se da škljoca. Ma imam druge lemiluce, a ova bila jeftini,zato sam je uzeo. RE: Upravo stiglo - emiSAr - 06-21-2026 Stos je u KIRI tacki u materijalu samog vrha. Kad se zagrije do potrebne temperature koja je oznacena na vrhu nrojem od 5-8 i to su stotine stepeni Farenheita, materijal gubi magnetne osobine i otpusta-iskljucuje grijac. Imam dvije iz te 1978 godine. Jednoj je zamijenjen prikljucni kabel-ispucao silikon od motanja po tasni-inace rade i dan danas.- Ako je ispravna-dobra kupovina.- Vrhovi se i danas prave i prodaju po 10-15€-mada je upitna u odnosu na staru produkciju elektro hemijska-galvanska zastita vrhova.- pOz RE: Upravo stiglo - Zoksy - 06-21-2026 Emisar hvala za info. Imao sam problem sa novim vrhovima na drugom modelu lemilice,koji nemaju ni b od bakra. Sa tim falš vrhovima problem je sto mora da se diže temperatura, i kad se zalepi na neku vecu povrsinu jednostavno ohladi vrh i kraj priče. RE: Upravo stiglo - veselinovic - 06-21-2026 Ljekovito je da se stavi neki trijak/ tranzistor i relej da se rastereti magnetni prekidac, jer grijac tegli nesto preko 2 A. Bar meni je crkao bas taj prekidac, tj zalijepio i onda je i grijac otisao u vjecna lovista. RE: Upravo stiglo - Zoksy - 06-21-2026 Razmisljao sam na regulaciju sa triakom, videcu ako moze da se ubaci unutra, jer vec imam one od usisivača ,samo da vidim dal moze da se upakuje. I da li ce lepo da regulise jer je trafo u pitanju. RE: Upravo stiglo - veselinovic - 06-22-2026 Ne dimovanje, nema potrebe, a nemas ni senzor temperature. Cisto on/off kao sto je i predvidjeno, samo da se rasterete kontakti prekidaca. RE: Upravo stiglo - Zoksy - 06-22-2026 Sad je jasno, smislicu nesto, hvala. RE: Upravo stiglo - mikikg - 06-22-2026 Slikovito pošto smo spominjali vrhove, pumpice i veće termalne mase. Primer sa TO-247 kućištem, zamislite da je zaletovan sa donje strane PCB i da sa gornje strane treba da kako god i šta god uradite kako bi očistili rupice i oslobodili padove da može da se skine komponenta, hmm, to je toliko problematično da ne pomažu ni pumpice ni pletenice ni razni vrhovi, velika je termalna masa i teško se to tako čisti i skida. Jedino što stvarno pomaže je ovo parče BAKARNE ŽICE tako napravljeno da obuhvati sva tri pada sa obe strane i onda se to sve zalije kalajem i greje dok se sva tri pada ne zagreju dovoljo da može laganim potezom da se izvuče a da se ne oštete čaure od padova i kad se izvuče posle se lagano očiste padovi jedan po jedan. Na primer na velikoj masivnoj PCB čak i čišćenje padova ne može da se odradi samo sa ovom vakum pumpicom nego mora da se dodatno podgreva sa još jednom lemilicom. BTW: Ova mala tri vrha poklanjam ako nekome trebaju, meni ne trebaju jer su od neke predhodne lemilice koju nemam i ne koristim. RE: Upravo stiglo - Zoksy - 06-22-2026 Ja koristim ovakvu budževinu, vrh oblikovan da moze da obuhvati više kontakta, idealno za integralce i sve sto ima više izvoda a špicasti vrh ne moze da obuhvati od jednim. Zica za grejac je čelična i dobri prima kalaj. RE: Upravo stiglo - emiSAr - 06-22-2026 Weller imao za WTC (magnastat) vrhove za DIL 14-16 DIL24-28 siroki i ovaj mali pljosnati za jednu stranu DIL-8 i ovo okruglo čudo, moze odletovati tranzistor i TO-100 ako je "gusto" pakovan.- pOz RE: Upravo stiglo - gorso69 - 06-22-2026 JBC klon u akciji Klon u akciji A ovaj i da vam ne puštam šta radi
IMG_20260622_134952.jpg (Size: 1,86 MB / Downloads: 94)
Družina mala ali odabrana
IMG_20260622_140438.jpg (Size: 1,03 MB / Downloads: 92)
RE: Upravo stiglo - ZASto - 06-22-2026 T12 Hakko klon https://cloud.mail.ru/public/sGbz/AE3Y9UiLK |