![]() |
|
Upravo stiglo - Printable Version +- DIY Electronic projects (https://forum.yu3ma.net) +-- Forum: Sve ostalo - Everything else (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=9) +--- Forum: Sve i svašta (https://forum.yu3ma.net/forumdisplay.php?fid=41) +--- Thread: Upravo stiglo (/showthread.php?tid=159) Pages:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
|
RE: Upravo stiglo - NIXIE - 06-05-2026 Mogu ovo da probam, deluje dovoljno DIY friendly. Jedino što nemam Mathlab. https://www.mvaudiolabs.com/diy/microphone-calibration-pressure-chamber/ RE: Upravo stiglo - Boban - 06-05-2026 (06-05-2026, 10:11 AM)Khadgar2007 Wrote: Ima i ovaj model od sonarworksa https://store.sonarworks.com/products/soundid-reference-measurement-microphone . Isto dolazi sa fajlom za kalibraciju, a cijena je recimo prihvatljiva. Taj je naslednik XREF. Mislim da ima novu kapsulu, ali su upotrebno identični. (06-05-2026, 10:12 AM)NIXIE Wrote: Ja sam ovo dobio za 20eur. Đaba, trebao si još jedan da kupiš . Na Tomanu je toliko. Behringer ECM8000 = Superlux ECM999 = Sonarworks XREF 20 = identična kapsula.Ako se dobro sećam, Zvu je sa njegovim primerkom ECM8000 dobio identična merenja kao neki tamo likovi sa mnogo skupim spravama. DATS sam koristio za sređivanje nekih viskotonaca i WG... Merenja samo jednom probao kada sam završio Disco M kutije https://heissmann-acoustics.de/en/disco-m/. Zvučnici tek završeni, svirali možda 2 sata. Uslovi za merenje nisu bili idealni, jer sam prvenstveno želeo da isprobam kombinaciju UMC202HD / REW / Sonarworks XREF 20. LM3886 mono amp. Rastojanje između mikrofona i zvučnika bilo je oko 80 cm. Između merenja sam pomerao zvučnike, ali sam se potrudio da ih vratim što je moguće više u isti položaj. Mislim da nije ispalo loše... ![]() ![]()
RE: Upravo stiglo - NIXIE - 06-05-2026 Ma gde loše, savršeno. Bitno je imati neko malo pojačalce za ta merenja. Ja imam TDA2030 jer ima solidan opseg na visokim, oko 150kHz -3dB, tako da mi ne utiče ne merenje. Za MIC, namestilo se tako slučajno, nisam mogao da preterujem. Čovek uzimao sebi, neko se kretao odande ovamo da to sve donese, najbolja šema. ![]() Uradiću uporedno merenje sa mojim Panasonic WM61A, ako ne odstupa mnogo, milina. Na njega sam već navikao, a i merenja se dosta dobro poklapaju sa nekim fabričkim. Obično je problem na visokim frekvencijama, ali recimo kad sam merio NEO3CD tweeters, skoro ko fabrika je bilo tu gde je kritično. RE: Upravo stiglo - Boban - 06-05-2026 Ma sve je to OK i nije strašno, nego nikako Milan (PN) da sredi njegovu mašinu za motanje kalemova .
RE: Upravo stiglo - NIXIE - 06-05-2026 Ja imam ručnu, Ruska neka sa buvljaka, dobro oguljena od korišćenja. Krik tehnike tog doba, dve brzine i mehanički brojač koji ide napred i nazad. Šta ti više treba? Uspeo sam da namotam dva kalema 5mH žicom 2,1mm, to je otprilke limit. ![]() U principu za 100-150eur može se skockati merni sistem, da se može meriti opseg i impedansa, a samim tim i TS parametri. RE: Upravo stiglo - Boban - 06-05-2026 Biceps i triceps
RE: Upravo stiglo - NIXIE - 06-05-2026 Jes naporna kad je debela žica.
RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 06-05-2026 Odličan prijedlog za ECM8000 i dosta je jeftiniji od onoga od soundworksa. Jedino ne vidim da dolazi sa fajlom za kalibraciju. RE: Upravo stiglo - Boban - 06-05-2026 Ne dolazi, ali i bez fajla je odličan/precizan. RE: Upravo stiglo - NIXIE - 06-05-2026 Ima neki generic fajl njihov na sajtu za ECM8000, to mi je krajnje sumnjivo. Pansonic WM61A je prilično precizna kapsula, samo ima odstupanja u poslednjoj oktavi 10-20kHz. Kažu i do 3dB, ali to bi se primetilo, puno sam merio i ove dve probrane koje koristim ne odstupaju toliko sigurno. RE: Upravo stiglo - NIXIE - 06-05-2026 Ovaj preamp sam poručio. Zvučnu karticu eksternu imam, MAudio Transit, nema potrebe to menjati dok radi. Kablove ću sam da skockam naravno. https://www.aliexpress.com/item/1005009624301882.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.6eb41802TRWver RE: Upravo stiglo - Boban - 06-05-2026 Za kondove preporuka Bevenbi MKPA-C. Koriste ih i jaki igrači u svojim skretnicma. https://www.aliexpress.com/item/1005009484055251.html RE: Upravo stiglo - NIXIE - 06-05-2026 Te sam nalazio u Wharfedale skretnicama na tweeter-u. Pretpostavljam da su dobri, jako dobra cena. Ima nekih boljih, ali skupljih PP. Miroslav je davao sliku u temi o Visatonu (KPIN, KA-PIN). https://www.aliexpress.com/item/1005008960123563.html RE: Upravo stiglo - Boban - 06-05-2026 Ima boljih i od tih
RE: Upravo stiglo - NIXIE - 06-05-2026 Ima, ali to je već skupo. ![]() Na tweeter ne štedim nikad, Jantzen Silver-Z ili Superior-Z, ili Clarity CAP neki, a za sve ostalo može i jeftinije. RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 06-05-2026 (06-05-2026, 11:17 AM)Boban Wrote: Ne dolazi, ali i bez fajla je odličan/precizan. Još jedna odlična informacija. Znači za nekih 100€ bi mogao lokalno kupiti usb zvučnu i mikrofon. RE: Upravo stiglo - NIXIE - 06-05-2026 Ako može neko da ti donese spolja, jeftinije ćeš proći verovatno. Možda je kod vas jeftinije nego ovde, jeste sigurno. RE: Upravo stiglo - NIXIE - 06-05-2026 https://www.thomann.de/de/behringer_ecm_8000.htm https://www.thomann.de/de/behringer_u_phoria_umc22.htm https://www.thomann.de/de/behringer_u_phoria_umc202hd.htm RE: Upravo stiglo - Khadgar2007 - 06-05-2026 Bome je jeftinije kod Thomanna i to osjetno nego kod mene. Kod njemca nekih 65€ sa poštarinom,a kod mene 125€. RE: Upravo stiglo - Boban - 06-05-2026 Obavezno interfejs sa dva ulaza identična, dakle UMC202HD ili slično. |