DIY Electronic projects

Full Version: LCF Metar
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Potrebna mi je pomoc da osposobim zapocet, a nedovrsen instrument za merenje kondenzatore, induktivitet i frekvenciju.. Dobio sam na poklon namestenu plocicu, koristi LM311 za LC, TC4066 za f.. PIC je 16f84a, uredjaj ukljucuje sve .. pocetni ekran ispisuje nesto kao welcome pa onda calibration na kraju OK i startuje ..kad sam pokusao da merim nesto, registruje ali pokazuje bezveze vrednoste..oko seme i ostale stvari nemam ama bas ikakve informacije .. ovo je sve sto imam ..[attachment=15404][attachment=15405][attachment=15406][attachment=15407]
Zavisi kako je program napisan za  pic16f84 mozda je u njemu problem da li si imao prilike da vidis takav uredjaj koji radi.
Ne .. nisam imao prilike da vidim .. zato sam otvorio temu ako neko raspozna uredjaj da mi kaze iz koji je casopis ovo ili tako nesto .. mozda treba da se nekako calibrira da se podesi .. ja to poima nemam .. covek koji je ostavio ovo, nije vise medju zivih tako da hocu u njegovo ime da ovo osposobim ..
Pogledaj, da li ti ovaj PDF, može pomoći. U principu, svi ti LCF-i, su na isti kalup.
http://elektron.uw.hu/elektro/PIC/LCF_meter/LCF.pdf
Gledao sam seme i sa LM311 taj deo je skoro isti sve je na plocicu ovde kod mene povezano .. radi to.. ali mozda sa one tastere treba nesto da se uradi ..
Porijeklo je najvjerovatnije ovaj indijski projekat, stampa prilagodjena rotacionom preklopniku. Imam negdje kompletan projekat, a na semi je izvor pa vidi da li se sematski slaze. Imam negdje i prevod na hrvatski.-
E odlicno.. zamolio bi te ako moze da postavis dokumente da proverim ..
To je to .. prezahvalan sam .. a dal ima plocicu i raspored delova ?
Tacno.. kao sto si rekao .. preuredjena je plocica za vrtlivi preklopnik .. mozda je problem u program .. drugo sve je po semi kako treba .. recimo kalem 27mH ocitava nekad kad pritisnem neki taster 540uH nekad 12H.. 4n7 ocitava 260nF.. veze nema .. Sad
Ima plocica ali je drugacija, za drugaciji preklopnik. Najbitniji dijelovi su prigusnica 100uH dovoljnog Q faktora i mjerni kondenzator
sto uze tolerancije i sto manjih gubitaka-zadovoljava stiroflex.-

pOz

Dodajem jos jednu verziju (plocice) i instrumenta, skinuto negdje sa nekog "domaceg" foruma-
Ako mi objasnite kako da zakačim fajle imam originalnu dokumentaciju. Sa modifikacijom za prekidač.
Mladicu "jako zakoracio u 7 dekadu" kada posaljes post sa quick reply, edituj ga i ispod imas sve napisano, ako ides direktno na reply
samo se spusti nize i ima sve napisano.-

pOz
Kada otkucas poruku ispod poruke imas pise  Choose file   tu kliknes i nadjes to u tvom racunaru sta hoces da postavis kliknes na njemu  zatim open i pojavice ti se ispod poruke gde potvrdis kliktanjem na    dodaj prilog  i onda posaljes odgovor.  Nadam se da sam bio razumljiv ukoliko je prevelik fajl mozes da stavi u zip.
Evo svega sa štampom i preklopnikom.

[attachment=15447]
[attachment=15446]
[attachment=15445]
[attachment=15444]
[attachment=15443]
[attachment=15442]
[attachment=15441]

Hvala kolege, nekada treba sve pročitati, a ne samo gornji deo. Piše lepo : novi prilog
Hvala na dokumente .. sve sam proverio , rotiracki preklopnik koji je kod mene radi i preklapa sve kako treba , ocitava L C F ali sve pogresno .. u nista drugo ne mogu da sumnjam osim PIC-a .. ovde kako kazu orginal treba da je 16F628.. tako da nadalje ne znam sta da radim..
Koliko vidim plocica je ista kao sto je branko tod postavio tako da mozes da probas da stavis pic16f628 sa napecenim hex koji je postavljen jer je mozda neko probao da izmeni hex za 16f84 i napravio neku gresku u programu.
Jim (Marshall) ponavljam se, ali da bi sprava ispravno mjerila mjerni etaloni 100uH prigusnica i C 1000pF moraju biti prvoklasni.
Probaj naci stirofleks 1000 pF bar 1% tolerancije za mjerni kondenzator i onda probaj mjeriti induktivnost.
I tih 100uH (plavi 101 induktivitet mi ne ulijeva povjerenje. )
Zamijeni makar jedan etalon i onda probaj.
Svi projekti radjeni za PIC16F84-84A jednako rade i sa 16F827 i 828. MCU su pin kompatibilni samo 628 samo ima
vise memorije za program. Samo kod ovih novijih 627 i 628 treba ispostovati proceduru programiranja-postavke kod
programiranja.-
PIC 16F627 i 628 iako noviji bar u pola su jeftiniji od 16F84-84A. kako je radni takt oscilatora 4MHz, zadovoljavaju
sve varijante MCU.-

pOz
Pokusavao sam i direkno na kolo bez taj 10uf tantal , sa druge prigusnice nisam pokusavao .. u svakom slucaju sve vrednosti koji ocitava su bezveze .. pa i ne verujem i da moze tolko razlike da bude sa ove elementi koji su sad tu ..sve mislim da ima neka greska u program..
Vidi ovo mislim vec radis i ok je ali koga zanima


http://www.ebay.com/itm/Latest-12864-LCD...b#shpCntId


 R:0.1Ω-50MΩ     C:30pF-100mF     L:0.01mH-20H


Video sam ga uzivo prepoznaje tranzistore meli ESR i kapacitet elektrolitima sad tacnost koliko sam video je ok ali nisam vrsio uporedjivanje sa nekim drugim, sta mu bocnes prepozna sta je i da parametre ima i na youtube-u da se nadje kako radi....
Znam za ovo u planu mi je bilo da kupim ali evo uleteo ovaj tako da moram ovog da osposobim ..
Pages: 1 2