DIY Electronic projects

Full Version: Home Theater PC OS
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Evo kako radi na ploči sa Atom 330 procesorom:


Skroz pristojno i upotrebljivo.
Nema flapovanja ni na HD... Big Grin
Odlicno TDA Wink
Ma oduševljenje! Ovaj Atom CPU nema snage ni na jednom OS, ali na ovome radi potpune pristojno...
Što je najbolje nije potrebna instalacija na HDD. Može raditi potpuno isto i sa USB fleša.
Izvučeš fleškicu i imaš stari OS.

Dovoljne su samo 3 stvari:
http://sourceforge.net/projects/usbwriter/
http://www.geexbox.org/download/
i slobodna fleškica.

Sve ostalo je do podešenja sistema koje je poprilično jednostavno zbog padajućih menija i srpskog interfejsa.
Ja sam šerovao podatke sa mog računara tako da mi vuče muziku, filmove i slike sa njega.

Za sada jedino imam problem sa nateram S-video izlaz na ploči da proradi.
Nije do sistema. Verovatno nemam odgovarajući kabl, ali i to se da rešiti.
Imam neki adapter sa VGA na komponentni video pa sam ga vezao na stari CRT TV.
Obično tada nastaju problemi sa čitljivošću teksta zbog male rezolucije TV-a , ali ovde je sve OK zbog velikih fontova.
Na sve su mislili!

Skroz je prilagodljiv i jednostavan.
Može ga instalirati, podesiti i koristiti i neko sa nekim minimalnim znanjem.
Ovo je odlicno!

A sa daljinskim ne radi?
Ma par sitnih bagova.
Nezgodan je unos teksta i IP adresa, pa ga je bolje podesiti dok je tastatura ubodena.
Ja koristim Logitech R-RC6.

Sigurno je moguće odraditi malo bolje mapiranje tastera, ali me za sada mrzi da tražim taj fajl u sistemu i da se igram sa njime...
Jesi za Atom koristio i386 ili x86_64? Ovo pitam za onaj moj mini pc sa atom 270 ploca Intel D945GCLF posto si me pre neki dan naterao da raspakujem i taj PC i da napravim LAN kabal i razvucem isti kroz ceo stan Big Grin Big Grin Big Grin
Ne sećam se.
Čini mi se da sam stavio i386.
I onako imaš samo jedan memorijski slot na toj ploči pa nećeš ni ići preko 4GB RAM memorije...
Koliko moze toliko ima 2Gb ddr2 na 667Mhz Big Grin Skinuo sam i386 pa nek ide zivot Big Grin
Ma radi i sa 512MB...
Pages: 1 2