DIY Electronic projects

Full Version: AD9850 DDS problem sa frekvencijom
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pozdrav svima,
da li neko mozda ima ideju sta bi moglo ovde da bude problem.

Pre par meseci sam kod brace kineza kupio DDS modul sa AD9850.
Konacno sam juce resio da probam ovaj mali modul.

Spojio sam ga na Easy Pic5, ukljucio MPLAB skuvao kafu i polako poceo sa kodom.

Ova naprava je brzo proradila ali 90% ostalog vremena sam potrosio da resim sledeci problem.
U seriskom modu AD9850-u treba da posaljem 32bit-nu vrednost za frekvenciju + 2 kontrolna bita + 6 bita za fazu. Ukupno 40

Vrednost se racuna tako sto se zeljena frekvencija pomnozi sa konstantom koja se dobije tako sto se 4.294.967.296 podeli sa frekvencijom kristalnog oscilatora na modulu. Ona je 125MHz.

Ova matematika u PIC-u radi ok, to sam proverio, ali uvek dobijem signal koji je tacno jednak 1/2 zeljene frekvencije.

[attachment=11584]

[attachment=11585]

Da li neko ima neku ideju sta bi moglo da bude?

Milan
Ja sam pokrenuo taj modul ali sa Stellaris Launch Pad kroz Energia SW paket (Arduino fazon).
Iskreno nisam ulazio u detalje, video sam da ima gotova biblioteka za AD9850, LCD, serisku kominikaciju i samo sam "slozio kockice".

Evo ta biblioteka ovde, mozda ti pomogne:
http://forum.stellarisiti.com/topic/1772...generator/
(01-06-2015, 07:46 PM)mikikg Wrote: [ -> ]Ja sam pokrenuo taj modul ali sa Stellaris Launch Pad kroz Energia SW paket (Arduino fazon).
Iskreno nisam ulazio u detalje, video sam da ima gotova biblioteka za AD9850, LCD, serisku kominikaciju i samo sam "slozio kockice".

Evo ta biblioteka ovde, mozda ti pomogne:
http://forum.stellarisiti.com/topic/1772...generator/

Hvala Miki,
na srecu samo je softverska greska. Sad
Slao sam jedan bit vise pa sam tu zeznu stvar.

Sada je ok.

Od muke sam i pivo otvorio.

Jesi li primetio de se modul greje?
Nemam ovde cime da izmerim temperaturu ali se greje.

Napajanje mu je 5V.


Milan
Pa onako, "mlak" je. Nije bas vruce da ne moze da se drzi, cenim da je negde oko 40 stepeni (nemam pri ruci termometar).
Ja sam ga povezao na 3.3V posto mi je to radni napon na Stellaris-u i napon za I/O.

Potrosnja celog DDS modula je negde oko 72mA @3.3V, upravo izmerio.
Tu je uracunat i sam oscilator i jedna LED diodica na plocici sto mu dodje odprilike normalano po specifikaciji za ovaj IC (155 mW @ 110 MHz @ 3.3 V)
Za 5V je navedeno da IC ima potrosnju 380mW pri 125MHz clock-a sto je vise nego duplo veca potrosnja pa je i ocekivati da se vise greje.