DIY Electronic projects

Full Version: filmovi i serije za pogledati,iz ovog ili onog razloga:
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5
"Private parts" 1997, kako sam se nasmijao...
Hobit-bitka 5 armija.

Odličan kraj trilogije, dosta efekata, dobro je pobedilo na kraju…

Jedna od najboljih scena mi je kad vodja patuljaka Dein dolazi na bojište na borbenom vepru i onda prijatnim glasom traži od vilenjaka DA SE GUBE ODATLE!

Velika slova zbog efekta, ko odgleda znaće na šta mislim.
Pogledajte The Party iz 1968, sa Peter Sellers (Pink Panter)
Haha, Peter Sellers je bio legenda, obozavam da ga gledam … The Party je jedan od najboljih njegovih filmova mada nista nije losiji ni "Dr. Strangelove" iz 1964 (Stanley Kubrick) i "The Ladykillers" iz 1955 sa Alec Guinness-om (glumac poznat po filmu "Most na reci Kvaj").
Necu ove "nove" filmove da navodim posto cete to gledati svakako ali ove matore filmove ako niste gledali obavezno!
(12-22-2014, 11:41 AM)mikikg Wrote: [ -> ]"Dr. Strangelove" i "The Ladykillers".
Big Grin
Ne gledam cesto filmove ali ovaj bih preporucio svakome...Film "Veer Zarra" takodje i film "Fanna".
k-pax svakako,

The Bad Sleep Well (1960) vredi pogledati, ali pazljivo i kocentrisano, ne kao holivudske bajke
na mene je ostavio jak utisak, nekima se nije svideo...
Ima dosta filmova koji su za preporuku. Za prvi post na ove temu bih preporučio nekoliko filmova iz 2014. godine jer je sve manje kvalitetnih, nedostatak ideja ili šta već a uglavnom su oni sa malo reklame mnogo bolji od onih drugih.

Moj spisak filmova iz 2014. koje vredi pogledati:
1. Tajni život Voltera Mitija (za mene neočekivano dobar film, ostao sam u višeminutnom slaganju utisaka nakon završetka, misaoni, avanturistički, poučan, zabavan)
2. Isčezla (napet psiho triler, sa odličnim obrtima)
3. Čuvari galaksije (SF akcioni a blesavo duhovit i zabavan, možda bih ga uporedio sa kultnim filmom Peti element)
4. Interstellar (SF drama. Moja očekivanja su bila veća, međutim moram priznati da je dosta truda uloženo u ovaj film tako da je na kraju moja ocena da je bolji od proseka i evo ga na listi)

P.S. Tajni život Voltera Mitija je zvanično iz decembra 2013. ali sam ga svrstao u 2014.
Ako volite komedije, obavezno pogledati filmove od Jim Carrey-a.
"Dumb and Dumber To" se trenutno daje u bioskopima. To je drugi deo isto legendarnog filma "Dumb and Dumber". Preporucujem oba da odgledate (prvi deo prvo).
Ne obracajte paznju na IMDB rejting, po meni daleko vecu ocenu treba da ima …
(01-05-2015, 11:57 AM)npejcic Wrote: [ -> ]Ima dosta filmova koji su za preporuku. Za prvi post na ove temu bih preporučio nekoliko filmova iz 2014. godine jer je sve manje kvalitetnih, nedostatak ideja ili šta već a uglavnom su oni sa malo reklame mnogo bolji od onih drugih.

Moj spisak filmova iz 2014. koje vredi pogledati:
1. Tajni život Voltera Mitija (za mene neočekivano dobar film, ostao sam u višeminutnom slaganju utisaka nakon završetka, misaoni, avanturistički, poučan, zabavan)
2. Isčezla (napet psiho triler, sa odličnim obrtima)
3. Čuvari galaksije (SF akcioni a blesavo duhovit i zabavan, možda bih ga uporedio sa kultnim filmom Peti element)
4. Interstellar (SF drama. Moja očekivanja su bila veća, međutim moram priznati da je dosta truda uloženo u ovaj film tako da je na kraju moja ocena da je bolji od proseka i evo ga na listi)

P.S. Tajni život Voltera Mitija je zvanično iz decembra 2013. ali sam ga svrstao u 2014.

sasvim slučajno juče i danas pogledah baš Tajni život i Čuvare galaksije - podudaramo se po ukusu - pogledaću i ostale! Smile
@11277
Mene lično je baš zatekao u pozitivnom smislu, Tajni život Voltera Mitija. Jedan detalj iz filma a koji mi ne izbija iz glave je scena gde je čuveni fotograf lovio da uslika retkog tigra (ili tako neku retku zverku) koga je jurio i tražio po planinama više godina, i kada je trebalo da ga uslika on to nije! Zašto? Dozvolio je sebi da uživa u trenutku posmatrajući ga a ne gubeći vreme da podesi fotoaparat itd...

Ovde sam se prilično pronašao, pošto jureći da na određenim dešavanjima uradim dobro kadriranje, namestim se, snimam, slikam, jednostavno propustim uživanje u tome šta bi trebalo da gledam. Kasnije na snimku to je samo podsetnik na taj događaj ne i utisak koji posmatrač ima kada se nalazi na tom dešavanju... Zato sam u poslednje vreme batalio da non stop snimam recimo priredbe koje ima ćerkica i slično. Uradim par fotki sklopim aparat i uživam u predstavi, koncertu i slično...

Izvinjavam se onima koji film nisu gledali, ako sam možda nekome pokvario užitak otkrivajući ovaj detalj, ali ima tu još skrivenih detalja koje ćete sami pronaći i pored ovog mog "spoiler"-a.
Još jedna trilogija koju bih preporučio a treba je sagledati u više nivoa:

Before Sunrise
Before Sunset
Before Midnight

Na prvi pogled ovo su tinejdžerski romantično lagani filmovi sa tra-la-la tematikom. Međutim u dubljim nivoima (ima ih više) ovi filmovi kompletno sagledavaju živote nas ljudi! Iz mog ugla genijalni i briljantni reditelj Richard Linklater (jedan od retkih koga cenim a da je meni poznat od čistokrvnih američkih reditelja) i koji ima specifičan prustup u izradi filmova je takođe za pohvalu. Tačna i dovoljna razlika u godinama između delova ove trilogije je nimalo slučajna. Ideja je bila da ISTI glumci lično sazru i groz godine svog iskustva i života unesu kroz svoje uloge u filmu realnost. OBAVEZAN je sled filmova Sunrise, Sunset, Midnigh, pa ih gledajte redom. Nisam siguran da li su za opuštanje, mada postoji nivo koji je upravo u tom domenu. Međutim uz malo razgibavanje moždanih vijuga film dobija dodatnu čar.
(01-05-2015, 01:34 PM)npejcic Wrote: [ -> ]@11277
Mene lično je baš zatekao u pozitivnom smislu, Tajni život Voltera Mitija. Jedan detalj iz filma a koji mi ne izbija iz glave je scena gde je čuveni fotograf lovio da uslika retkog tigra (ili tako neku retku zverku) koga je jurio i tražio po planinama više godina, i kada je trebalo da ga uslika on to nije! Zašto? Dozvolio je sebi da uživa u trenutku posmatrajući ga a ne gubeći vreme da podesi fotoaparat itd...

Ovde sam se prilično pronašao, pošto jureći da na određenim dešavanjima uradim dobro kadriranje, namestim se, snimam, slikam, jednostavno propustim uživanje u tome šta bi trebalo da gledam. Kasnije na snimku to je samo podsetnik na taj događaj ne i utisak koji posmatrač ima kada se nalazi na tom dešavanju... Zato sam u poslednje vreme batalio da non stop snimam recimo priredbe koje ima ćerkica i slično. Uradim par fotki sklopim aparat i uživam u predstavi, koncertu i slično...  

Izvinjavam se onima koji film nisu gledali, ako sam možda nekome pokvario užitak otkrivajući ovaj detalj, ali ima tu još skrivenih detalja koje ćete sami pronaći i pored ovog mog "spoiler"-a.

inače taj glumac ima ok filmove - a ako ništa bar se čovjek fino nasmije uz njih (noć u muzeju,stars i ...kako već) a ovaj film mu je stvarno drugačiji ne samo od njegovih uobičajenih nego uopšte od ostatka filmova. u nekoliko dijelova filma znao sam se onako zamisliti što mi se nije desilo ne sjećam se kad. fin porodični film,po malo komedija a opet sa nekim naravoučenijem.
(01-05-2015, 01:50 PM)npejcic Wrote: [ -> ]Još jedna trilogija koju bih preporučio a treba je sagledati u više nivoa:

Before Sunrise
Before Sunset
Before Midnight

Na prvi pogled ovo su tinejdžerski romantično lagani filmovi sa tra-la-la tematikom. Međutim u dubljim nivoima (ima ih više) ovi filmovi kompletno sagledavaju živote nas ljudi! Iz mog ugla genijalni i briljantni reditelj Richard Linklater (jedan od retkih koga cenim a da je meni poznat od čistokrvnih američkih reditelja) i koji ima specifičan prustup u izradi filmova je takođe za pohvalu. Tačna i dovoljna razlika u godinama između delova ove trilogije je nimalo slučajna. Ideja je bila da ISTI glumci lično sazru i groz godine svog iskustva i života unesu kroz svoje uloge u filmu realnost. OBAVEZAN je sled filmova Sunrise, Sunset, Midnigh, pa ih gledajte redom. Nisam siguran da li su za opuštanje, mada postoji nivo koji je upravo u tom domenu. Međutim uz malo razgibavanje moždanih vijuga film dobija dodatnu čar.



E da... Ovo pogledam jednom godišnje, sebi za dušu. Ponesu me visoko....
Molim preporuka za neke dobre nove horrore ?
@Marshall
TV RTS1 u 19:30 … Big Grin
Evo dva odlicna filma mozda neko nije gledao....

Roberto Benigni glavni glumac, covek je toliko komican da je to neverovatno Big Grin

Moja preporuka da skinete na italijanskom original.


http://www.imdb.com/title/tt0110570/?ref_=nv_sr_1



http://www.imdb.com/title/tt0118799/?ref_=fn_al_tt_1
@mikikg

Ohoo hvala evo sad da podgrejem TV i krecem Big Grin
@Marshall
Saw Big Grin
Pages: 1 2 3 4 5