DIY Electronic projects

Full Version: "Poor man's" regulacija lemilice 24V
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
A ko je to nama nocna ptica Big Grin

A ja mislio da jedini ostajem do rano Wink
(07-16-2015, 03:06 AM)tesla017 Wrote: [ -> ]A ko je to nama nocna ptica Big Grin

A ja mislio da jedini ostajem do rano Wink

Posao  Trt Milojka
(07-16-2015, 02:49 AM)euronymous Wrote: [ -> ]...
Nisam baš siguran da će ta biti dobra, te sa 5 pinova imaju 2 žice za grejač i to je sve, a sa 7 pinova bi trebale da imaju 2 žice za grejač i 2 žice za PTC.
...
Nadam se da sam pomogao Wink
Pa naravno da si pomogao! Smile  Malo sam guglao i našao da Atten936 meri otpor samog grejača, tako da ima samo 2 žice!

Ja bih voleo ručku kao što je ova Atten907, pa sad tražim neku takvu a da joj grejač ima 4 žice. 39
@Dual trazi GORDAK stap neces se pokajati a jeftin je Wink
(07-16-2015, 11:31 AM)Dual Wrote: [ -> ]
(07-16-2015, 02:49 AM)euronymous Wrote: [ -> ]...
Nisam baš siguran da će ta biti dobra, te sa 5 pinova imaju 2 žice za grejač i to je sve, a sa 7 pinova bi trebale da imaju 2 žice za grejač i 2 žice za PTC.
...
Nadam se da sam pomogao Wink
Pa naravno da si pomogao! Smile  Malo sam guglao i našao da Atten936 meri otpor samog grejača, tako da ima samo 2 žice!

Ja bih voleo ručku kao što je ova Atten907, pa sad tražim neku takvu a da joj grejač ima 4 žice. 39

Dobio si link prodavnice. Ja sam bio ubeđen da ću na oglasima naći povoljnije ručku, ali se ispostavilo da je 10 evropljana najmanja cifra, a u to vreme je kod nišlija ista ta ručka bila 780din, matematika je jasna, crva nije ni bilo Big Grin

EDIT:
Ovo je bezobrazluk, gledam na oglasima se gađaju ciframa od 1500din i više za ručku.
@tesla017 i @euronymous > Upravo sam poslao email u Niš, pitam da li imaju Gordak, i onda vidim vaše postove!
--------------------------------------------------------
Edit: Zvao sam Niš - namaju Gordak drške i ne znaju da li će biti, verovatno neće...
Sad ostaje Baku907 da se proveri... na KP oglasu je sa vrhom 7EUR...
Gordak ima na KP za 1.000din a Baku za 7EUR. Ja bih ipak Gordak, zbog vaših višestrukih pohvala... Big Grin
Ipak da vas pitam - šta mislite da li je Gordak bolja?
SAd ako ne zuris na alliju imas "hako907" stap + 12 vrhova za oko 12$ sto je po meni ok cena ....
(07-17-2015, 06:23 AM)dejansd Wrote: [ -> ]SAd ako ne zuris na alliju imas "hako907" stap + 12 vrhova za oko 12$ sto je po meni ok cena ....

Mislim da AliExpress ne prima PayPal, tako da... gledam malo ebay: "Hakko907" ide od $4.62 do $9.89 otprilike. Gledam slike i sve je nekako drljavo, ali takav je valjda današnji svet. Ovaj od $9.89 piše da je keramički grejač 1321, to je kao za Hakko, znači sigurno je sa 4 žice. Ne znam da li da čekam ili da uzmem Gordak na KP - tj. slatke muke > Big Grin
Pišem u subotu čoveku na KP da naručim Gordak dršku, piše na oglasu 1000din. Nije tu za vikend i ja čekam, e da bi danas dobio poruku:
     "Imam drsku za Gordak lemilicu ali je poprilicno skuplja od ostalih jer su na njoj nestandardni zenski konektori. Cena Gordak drske je 2400 dinara" a na oglasu i dalje stoji 1000din.

I tako...109
(07-21-2015, 09:14 AM)Dual Wrote: [ -> ]Pišem u subotu čoveku na KP da naručim Gordak dršku, piše na oglasu 1000din. Nije tu za vikend i ja čekam, e da bi danas dobio poruku:
     "Imam drsku za Gordak lemilicu ali je poprilicno skuplja od ostalih jer su na njoj nestandardni zenski konektori. Cena Gordak drske je 2400 dinara" a na oglasu i dalje stoji 1000din.

I tako...109

Jel ti rekoh da deru? Big Grin
(07-21-2015, 09:51 AM)euronymous Wrote: [ -> ]Jel ti rekoh da deru? Big Grin

Da, da.. Tongue  Sad sam našao za 1200din (nije Gordak), ali ne mogu da se odlučim za priključak. Šta mislite koji je bolji, kad već mogu da biram?
[attachment=15949][attachment=15950]
Ja obično koristim onakve sa desne slike. Nekako mi pouzdanije deluju.
Stvar navike...
(07-21-2015, 10:54 AM)TDA Wrote: [ -> ]Ja obično koristim onakve sa desne slike. Nekako mi pouzdanije deluju.
Stvar navike...
Poslušao sam te!

Naručio sa KP po drugi put, nadam se uspešnije nego prvi... Pitao sam prvo čoveka da li je ista cena (zbog konektora Wink) - jeste i da li grejač ima 4 žice - ima. Smile
(07-21-2015, 10:36 AM)Dual Wrote: [ -> ]
(07-21-2015, 09:51 AM)euronymous Wrote: [ -> ]Jel ti rekoh da deru? Big Grin

Da, da.. Tongue  Sad sam našao za 1200din (nije Gordak), ali ne mogu da se odlučim za priključak. Šta mislite koji je bolji, kad već mogu da biram?

Ja iz Niša dobio sa konektorom kao sa desne slike, takav mi je mušli bio na stanici.

Kad se pravi lemilica od nule (0) gledaj šta se može lakše nabaviti, mada slažem se sa TDA, na desnoj slici konektor izgleda mnogo izdržljivije.
Desna slika definitivno! Ima takvog konektora za kupiti jeste malo skuplji ali je mnogo bolji nego klasicni DIN5 kao na solomon-u. Ima ih i u ProElectronic-u mislim da ih ima i u Kelco pa cak i u MikroPrincu ali su tamo bili najskuplji Wink
Drugari fala vi!

Ja sam već naručio dršku sa "ženskim" priključkom kao na desnoj slici! Još se čovek sam ponudio da mi izmeri otpore na kontaktima, pa da vidim da li mi odgovara... Sad idem da gledam postove sa početka thread-a Smile da bih saznao koliki otpori su potrebni... 39
Dual a da ni si ti negde sa juga Srbije Big Grin
Sa ovim "fala vi" podsecas me na Vranjance i Nisleje Smile
Meni je trebalo jako dugo vremena da se otarasim juznjackog naglaska tako da su mi se Beogradjani manje smejali kada pricam ali su onda poceli vranjanci da me sprdaju tipa "Eve ga novopeceni Beogradjanin" Smile
Gdi je tu logika Big Grin
(07-21-2015, 01:06 PM)tesla017 Wrote: [ -> ]Dual a da ni si ti negde sa juga Srbije Big Grin
Sa ovim "fala vi" podsecas me na Vranjance i Nisleje Smile
Meni je trebalo jako dugo vremena da se otarasim juznjackog naglaska tako da su mi se Beogradjani manje smejali kada pricam ali su onda poceli vranjanci da me sprdaju tipa "Eve ga novopeceni Beogradjanin" Smile
Gdi je tu logika Big Grin

Ja imam jagodInski naglasak i nisam ga menjao, iako u Beogradu živim već oho-ho godina. Ko se smeje smeje, meni je to kao boja glasa - kako to da menjam? Big Grin I meni su smešni JagOdinci kad počnu da gOvore.. Smile
(07-21-2015, 01:06 PM)tesla017 Wrote: [ -> ]Meni je trebalo jako dugo vremena da se otarasim juznjackog naglaska tako da su mi se Beogradjani manje smejali kada pricam ali su onda poceli vranjanci da me sprdaju tipa "Eve ga novopeceni Beogradjanin" Smile
Gdi je tu logika Big Grin

Nema tu logike, takav smo narod, bitno je da ima neko na čiji račun ćemo se sprdati, bilo to nešto nebitno kao što je akcenat i naglasak u govoru ili nešto ozbiljno kao što su klempave uši, kraća noga, nešto treće, samo da se imamo čemu smejati.

To ismejavanje načina govora sam osetio na svojoj koži, sreća pa me ubrzo počelo boleti uvo šta ko priča i zašto se smeje Big Grin

Odoh u off, sorry Big Grin
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21