DIY Electronic projects

Full Version: [split] LME49810 + EF Amp -zaštita
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5
Druze TDA aj proveri dali je ova ista sema za zastitu koju ima ovo pojacalo .. ja sam je kao zasebno uradio vise puta i pokazala se odlicno .. e sad nesto mi nije jasno, kad sam je ugradio u jedno pojacalo, odavno je to bilo , na negde 15-20% snage u kratkom spoju zastita je iskljucavala i onda treba da iskljucis sve pa da ukljuci ponovo..ali po semi mi ne izgleda da ova zastita ima tu mogucnost [attachment=9816]
(09-06-2014, 09:31 PM)Marshall Wrote: [ -> ]Druze TDA aj proveri dali je ova ista sema za zastitu koju ima ovo pojacalo .. ja sam je kao zasebno uradio vise puta i pokazala se odlicno .. e sad nesto mi nije jasno, kad sam je ugradio u jedno pojacalo, odavno je to bilo , na negde 15-20% snage u kratkom spoju zastita je iskljucavala i onda treba da iskljucis sve pa da ukljuci ponovo..ali po semi mi ne izgleda da ova zastita ima tu mogucnost

pisao ti je o tome Mile APEX negdje,prije oko godinu dana. ova zaštita ne detektuje kratak spoj - a tebi je najvjerovatnije isključivala relej uslijed pada napona napajanja u grani koja napaja relej zaštite.

... a možda je i vidovita! Smile Smile Smile
Mala ispravka:
[attachment=9830]
[attachment=9829]
RS relej nije bio dobro povezan.
Bilo mi je malo dosadno pa sam je još malo sabio... Smile
[attachment=9832]
[attachment=9833]
Sad je 70x90mm. Big Grin
Ostaje samo još da je sastavim i probam.
Nadam se da će raditi kako treba...
(09-07-2014, 09:38 AM)11277 Wrote: [ -> ]
(09-06-2014, 09:31 PM)Marshall Wrote: [ -> ]Druze TDA aj proveri dali je ova ista sema za zastitu koju ima ovo pojacalo .. ja sam je kao zasebno uradio vise puta i pokazala se odlicno .. e sad nesto mi nije jasno, kad sam je ugradio u jedno pojacalo, odavno je to bilo , na negde 15-20% snage u kratkom spoju zastita je iskljucavala i onda treba da iskljucis sve pa da ukljuci ponovo..ali po semi mi ne izgleda da ova zastita ima tu mogucnost

pisao ti je o tome Mile APEX negdje,prije oko godinu dana. ova zaštita ne detektuje kratak spoj - a tebi je najvjerovatnije isključivala relej uslijed pada napona napajanja u grani koja napaja relej zaštite.

... a možda je i vidovita! Smile Smile Smile
Da pamtim da mi je Mile o tome pricao . aaaa mora da proverim jos jedan put na licu mesta.. imam jednu plocicu uradjeno, onako stoji samo da se negde ubaci ..
Još malo sam ispremeštao elemente po pločici...
Ostaje da je još jednom uporedim sa šemom i da je napravim...
[attachment=9855]
[attachment=9854]
Jedna mala ispravka kod nacrta pločice...
RL1 sam u prethodnim dokumentima nacrtao sa kontra strane pločice.
Evo ispravljenih fajlova:
[attachment=11318]
[attachment=11319]
A ovako treba da izgledaju sklopljeni moduli:
[attachment=11320][attachment=11321]
Samo još da se testiraju... Smile
puno ljepše izgleda uživo!

hoćeš uspjeti danas to tesirati? baš me interesuje rezultat...
Sumnjam. Pokušavam da sklopim i soft start + taster prekidač a posle moram da palim iz kuće...
Najverovatnije sutra...
Hej pa to to lepo izgleda! Svaka cast, vrlo je pedantno uradajeno.
Hvala Viktore! Smile
ma šta hvala,davaj izvještaj! Smile
Nisam siguran šta je, ali ne radi...
Napajanje je +/-50V. Dva zasebna sekundara i dva greca.

Moram da je čupam iz pojačala i da je lepo premerim.
Moja greška.
Uzeo sam AC sa pogrešnog sekundara... Smile
Izgleda da radi baš onako kako treba.

Još malo da proverim i dodam još par stvarčica pa će biti i nekog snimka u matičnoj temi... Big Grin
Sad nemoj da čupaš,lagano izvadi... Wink
Posle par paljenja i gašenja mi je na ove zaštite izgorela 1N4007 dioda na AC ulazu.
Našao sam neku 1N5408 za probu i čini mi se da ne čujem relej za FB...
Zbog čega je 4007 crkla?
Relej za FB ne dobija napon. Najverovarnije je crkao tranzistor koji ga uključuje.
Primetio sam da relej neće da se uključi iz prve nego prvo "zazveči".
U prvom testu se zaštita nije tako ponašala.
Definitivno moram da je izvadim iz pojačala i vidim o čemu se radi....
Tek sad sam stigao da se malo poigram sa ovom zaštitom.

FB relej zazuji pre nego što spoji kontakte. Kao da na trenutak dobije naizmenični napon. Na njemu merim 22-23V.
Relej za zvučnike pravi problem. Dobija napon od 12-13V i zbog toga špulna ne privlači kontakte. Tranzistor Q4 je ispravan.
Još jedan uočen problem je da se LED zaštite (D6 na zadnjem lay fajlu) ne gasi do kraja kad zaštita nije aktivirana.
Napon na LM393 je 12,5V.
Trafo je 2x39,7V, odnosno posle greca oko +/-50V.

Još uvek nisam izvukao pločicu za drugi kanal da bi je premerio.

Mislim da BC639 nije dovoljno snažan.
Relej za zvučnike je RT1-24-30A.
[attachment=17422]
Izgleda da špulana vuče skoro čitav W.
Pages: 1 2 3 4 5