DIY Electronic projects

Full Version: OSINT analiza incidenata vezanih za resurse Elektro Privrede Srbije
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Cela tema sa dokazima (slike kompromitovanih naloga) i komunikacijom (Poverenik, CERT, itd.) nalaze se ovde: https://bezbedanbalkan.net/thread-608.html. Ispratite i povezane linkove. Istraživanje BIRN-a pogledajte ovde: https://balkaninsight.com/2023/07/27/for...ld-online/.

Ukratko na slici su prikazani incidenti vezani za resurse koje koristi energetski sektor a koje smo prikupili sa javnih izvora. Ide do toga da se na crnom tržistu može kupiti pristup e-mail nalozima npr. EPS-a za 100$ dolara.

[Image: attachment.php?aid=40926]
To je jedno raspalo preduzece, rasparcano i podeljeno, ugaseni sektori, male plate, nebulozni poslovi, zaposednuto tapshacima iz stranke koji pune kancelarije dok majstora sve manje, sve vise nebuloznog posla, sve manje plate, ne uplacuju doprinose pa se tuzimo i trazimo svoja prava, smanjili cenu sata prosli mesec, ukinuli nam benificije, smanjili godisnji odmor, plata nista veca nego pre pet godina, dno dna. Ja radim jos do marta i bukvalno hocu da pobegnem dok sam jos pri zdravoj pameti, sta cu posle ne zanima me samo da me vise tamo nema. Nista me ne cudi ovo gore jer je takvo i stanje i u drustvu i u preduzecu, stvarno jadno jadno jadno! Ovi sto su imali benificije i navrsili 40 godina ne mogu da idu u penziju jer nemaju godina, molim? Izgeldaju kao da im je 70 godina. Dno!
Tipična priprema za privatizciju među prijateljima.
Dno dna! Nebi pozeleo nikom da tamo radi za tako jadnu mesecnu platu, od onakvog nekad najboljeg preduzeca ostala je jada od preduzeca, sa nekad lepom platom, teskim ali lepim monterskim poslom a sada se to svelo da se ide na citanje struje petnajstog u mesecu gde ljudi upadaju u crvene zone a neko ocigledno bere plod svega toga a mi monteri smo sada i vozaci i monteri i sekaci grana, ispomagaci po drugim opstinama, prelazimo kilometara i kilometara za cega za koga? Svasta bi ja tu jos rekao, zgadili su mi posebno ovi kancelariski da ne kazem sta, dno dna! Ne mogu ni da se posvetim elektronici onako smoren od firme, do marta jos izdrzim da dobijem pare za navrsene godine sto mi sledi i dovidjenja firma, jedva cekam slobodu, sve cu da trcim i lupam nogom u d. od srece. Vi ne mozete da verujete koliko je montera mladih dobilo secer, koliko je onih pred penziju ili nesto kratko u penziji pomrlo od bolesti, to je strasno, bilo je slucajeva samo se sruci u wc-u i mrtav covek, to je strasno, za koga za cega, za drzavu? Za ove lopove i neradnike sto su dosli preko tapsanja i zaposeli kancelarije, bolje dzabe sedeti nego dzabe raditi, idi bre! Ih kako bi uzeo megafon i opsovao im....
(08-27-2023, 09:16 AM)savan Wrote: [ -> ] za koga za cega, za drzavu? Za ove lopove i neradnike 

Sam si več odgovorio...
To se tako inače i radi, dobrostoječu firmu se tako i "priprema za privatizaciju" (lopovski naravno), prikazuje se crvene brojke, snize se sva fiksna davanja, pa i plate, fiskalni marker pada, cijena firme takodjer...
i hop ...uskače se sa privatizacijom, jeftino, velika firma se raskopusi, 
bez ikakvog otpora, umedjuvremenu savladali i sindikat(e) ako su bili glasni, 
interni preuzimanje, ...ko šta daje, jer knjigovodska vrednost pala na svega nekih 10...20% realne cijene poduzeča,
i to preuzimanje inicirano baš od tih, ...onih što si jih pravilno naslovio gore boldovano!

Ako nemaju poštovanja do tebe, kao čoveka, radnika...
Okreni se i što prije nadji nešto drugo. Pročitaj i mala slova ugovora o radu, da nebudeš imao kasnije problema!
Nadam se da češ dobiti poplačano sve za unazad!!!
Bukvalno hocu da pobegnem odatle, pribavicu sve papire i kopije naloga za rad u medjuvremenu da imam dokaz da sam radio do poslednjeg dana i da imam osnov za tuzbu u slucaju da mi ne uplate sve doprinose do poslednjeg dana, a nisu sve uplatili, fali za 2022, 2023, a u martu odoh, bice mi vrlo drago da ih vise ne gledam!
Otkrivene su nove informacije povodom incidenata vezanih za EPS. Na crnom tržištu mogu se pronaći podaci zaposlenih u EPS, uključujući i pristupne podatke za interne sisteme. Od 2021. do danas.

Detalji: https://bezbedanbalkan.net/thread-1032.html

Quote:  eps-grupa.eps.local
  jana2-p.eps.rs
  mdm-ggm-p.eps.local
  mdm-t.eps.local
  ns.ev.co.yu
  owa.eps.rs
  piseps-p.eps.local
  sapsolman1.eps.local
Sve vezano za bezbednost energetskog sektora (EPS, EMS, EDB, ...): https://bezbedanbalkan.net/thread-1086.html.
Stigli računi za struju, trebali su makar kao ljudi da navedu stavku na računu "Troškovi za Ransomware" da bar znamo šta plaćamo ... Smile