DIY Electronic projects

Full Version: Gramofoni,i sve vezano za njih:
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5
Ti trljaj bez gaća Shy

Bez sale, rukom sam izvlacio i hardlex stakla na satovima
ha ha ha 😂 eto ideje! 🤣😂🤣
Dobro ti kažu što se tiče poliranja. Ja sam prije par mjeseci polirao farove od auta, isti postupak. Polirka, mali broj okretaja,pasta za poliranje i mijenjaj gradaciju šmirgladok ne dođeš do one sa kojom bi mogao obrisati dupe. Nakon šmirgla uzmeš onu "vunu/janjeću kožu" ili kako se to već zove i sa njome do kraja ispoliraš plastiku.
ah taj gramofon,iako je sa snimka na yt opet zvuči opasno. a valja pogledati i sa kojeg instrumenta je puštena ploča-koje je godine i za koju namenu napravljen,oduševljen čak virtuelnim snimkom:
https://youtu.be/bJkoVhn2_hw
već je ovaj udaljen,plitak i ni malo blizak. nisam potrošio ni 15 sekundi vremena slusanja,a razlika je očigledna:
https://youtu.be/I-NCoAcsJD8
ako je Philips mogao uraditi onako nešto malo kasnije nego što je moja majka rođena,pitam se čemu služe svi ostali uređaji od tad do sad,bez obzira što je Philips bio top end svojeg vremena?
Ovo je iz početka sedamdesetih, a na opremi iz tog vremena i svira. Ploču imam i spada još uvijek u nešto teško nadmašivo u bilo kojem segmentu.

https://www.youtube.com/watch?v=kloyoUYHG_Y
(06-10-2021, 08:24 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]ako je Philips mogao uraditi onako nešto malo kasnije nego što je moja majka rođena,pitam se čemu služe svi ostali uređaji od tad do sad,bez obzira što je Philips bio top end svojeg vremena?

Nije to Philips, samo je zvučnica philips-ova, to je Perpetuum Ebner Studio 33.
pratio na YouTube uporedne snimke nekog lika i skontao kako ova zvučnica bar preko xy prenosa ipak zvuči najbolje a da je u nekom rangu cene koju mogu da si priuštim. drugi lik je na svom kanalu upoređivao xy zvučnica različitih rangova i po ceni i po... rangu ali sa test pločama i opet je ova isplivala nekako lepo. zaključim sam sebi da je to otprilike Best buy za moje prilike,pa evo nakon prve neuspešne dostave desi se i druga srećna dostava (ono kad baš moraš biti maler|srećka da dostavljač povrati paket iz vozila samo jer si u tom tražio svoj paket u poslovnici... Nemačka pošta + DHL veliki zajeb po mojem iskustvu) pa napokon evo je u mojem vlasništvu.
vagica mi je bila toliko simpatična da sam je morao kupiti - dva dela od kojih se sastoji obećavaju skoro potpunu bezbrigu.

AT-VM95E i Ortofon vagica za merenje pritisne sile igle na ploču.
Srećna kupovina imenjače. Želim ti puno lepe muzike sa vrha igle Smile
hvala ime! plan je da sad maksimalno upakujem ovu grado black 3 koja i jeste u službi,da je poslušam dok je snimam na laptop.
zatim isto ponovim sa ovom AT pa uradim isto,a zatim poslušam snimke istih delova pesme ali u par sekundi razlike. tako je najlakše jer mi je audio memorija žešće neistrenirana. usput,mogao bi tako i da uporedim dinamiku snimaka dve zvučnice u istim uslovima gledajući grafike snimaka. tad bi sebi predočio ne samo audio nego i vizuelno šta koja može i gde sam realno u zabludi po pitanju subjektivnog doživljaja onoga što čujem.
svakako će audio doživljaj odlučiti koja će zvučnica ostati kod mene a koja će naći novog srećnog vlasnika. 😀
Dobar izbor igle i zvučnice, dobar odnos cena kvalitet.
Uzivaj u muzici.
Kakva je ovo vagica, moze neka fotka, kako se meri sa njom?
hvala čovek! 😀
.
Arhimed:"Dajte mi tačku oslonca..." tip vagice- tako sam i kupljen. prosta vaga odnosa sila levo i desno od tačke oslonca. nema baterija,previše razmišljanja ni mudrosti. kako da je neko ne kupi? 😀
https://youtu.be/ZBHhUe-5SzA
(06-25-2021, 07:49 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]hvala ime! plan je da sad maksimalno upakujem ovu grado black 3 koja i jeste u službi,da je poslušam dok je snimam na laptop.
zatim isto ponovim sa ovom AT pa uradim isto,a zatim poslušam snimke istih delova pesme ali u par sekundi razlike. tako je najlakše jer mi je audio memorija žešće neistrenirana. usput,mogao bi tako i da uporedim dinamiku snimaka dve zvučnice u istim uslovima gledajući grafike snimaka. tad bi sebi predočio ne samo audio nego i vizuelno šta koja može i gde sam realno u zabludi po pitanju subjektivnog doživljaja onoga što čujem.
svakako će audio doživljaj odlučiti koja će zvučnica ostati kod mene a koja će naći novog srećnog vlasnika. 😀

Aj, molim te, to objavi na forumu kako bi smo i mi bili bogatiji za neko (ne kaobtvoje, uživo) iskustvo Wink
pa zar si mislio drugačije... 😀
Šta znam, poznat si kao stidljiv čovek Big Grin Big Grin Big Grin
Ne zaboraviti samo da opteretni otpor, od 50(47) koma do 80 ili 100k, sto moze da utice na amplitudu kao i rezonantni kapacitet koji vidi zvucnica, od recimo 200pF sveukupno pa do preko 500pF, ukljucujuci i interkonekte, kapacitet kablova i konektora i interni kapacitet u riaa preampu, mogu znacajno da modeluju, izdignu ili neizdignu spektar preko 10 ili 12kHz...
(06-26-2021, 04:56 PM)vladd Wrote: [ -> ]Ne zaboraviti samo da opteretni otpor, od 50(47) koma do 80 ili 100k, sto moze da utice na amplitudu kao i rezonantni kapacitet koji vidi zvucnica, od recimo 200pF sveukupno pa do preko 500pF, ukljucujuci i interkonekte, kapacitet kablova i konektora i interni kapacitet u riaa preampu, mogu znacajno da modeluju, izdignu ili neizdignu spektar preko 10 ili 12kHz...

na sve to su mislili Ariton i Dragan100 kad su dorađivali Fisher RIAA predpojačalo - svakako hvala na sugestijama!
(06-26-2021, 12:26 PM)BeliNinja Wrote: [ -> ]Šta znam, poznat si kao stidljiv čovek Big Grin  Big Grin Big Grin

Wink Smile Big Grin

e pa uradih snimak sa Grado Black 3,zamenio je sa AT-VM95E pa prevagao i prepodesio a onda i nju snimio.
nisam ništa specijalno koristio-direktno iz predpojačala umesto u pojačalo spojio sam u laptop i korsitio najobičniji audio.snimač sa windows OS.
ni u startu nisam imao nameru da pravim detaljnije snimke za tehničku analizu već sam imao želju da vidim da li se razlike prosto čuju ili ne čuju.

snimci su mp3 192kB u sekundi,oba su jedna cela srtana LP ploče.

meni oba snimka svaki za sebe zvuče podjednako dobro,međutim AT definitivno ima otvoreniji zvuk kad se porede snimci jedan za drugim za isti deo pesme. doduše i sam snimak joj je prvo puštanje u rad,u odnosu na nekih 10ak sati slušanja Grado Black3.

pitanje: gde postaviti snimke da budu bar relativno sigurni,a da mi niko ne spočitava deklaracije prava autora,jer je stvarno cilj uporedba tonskih zvučnica? neki "oblak" ili tako nešto?

takođe,u kojem programu otvoriti snimke da se vidi snimak amplitude od početka do kraja,još ako bi bilo moguće zumiranje određenih delova to bi bio pun pogodak?

PS:
oko oblačka,nađoh ovo: https://www.opendrive.com/files/NzJfNDU5NTY4Nl9CZDZ5ag

tu su oba snimka
...maaa definitivno je Japanska AudioTechnica korak ispred Američkog Grado-a u ova dva slučaja! jedini manjak AT je nešto više šuma ali opravdava to otvorenošću zvuka - tačno se oseti kakav štap udara u činelu ili bubanj,i glas pevačice je definisaniji i "širi" nego kod Grado-a. ne treba specijalna tehnika ni naročit snimak da bi se osetila ta razlika,toliko je dovoljno velika!
Drago mi je da si zadovoljan kupovinom.

Ja sam dokumenta kačio na google drive i delio link da mogu svi da vide. Na opendrive trazi registraciju.
Pages: 1 2 3 4 5