DIY Electronic projects

Full Version: Lisazuove figure X-Y
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pozdrav svima.Imam osciloskop Hameg HM203-6 i hteo bih da mogu sa njim da vidim Lisazuove figure koristeci X i Y ulaz ali nisam siguran da znam sta i kako da podesim.Kao izvor signala koristio sam Iskrin generator sinusoidnih impulsa,vezao sam mu trafo iz PCa,sonde stavio na primaru i sekundaru gde je bilo razlike u izgledu signala i kad pritisnem dugme X-Y dobijam samo dve kose crte,na oba kanala po jednu.Ako moze neko objasnjenje kako podesiti osciloskop i kako meriti signal na ovom generatoru pa bih kad to vidim kako ide pokusao da napravim nesto za merenje b-h krive jezgra.
Evo slike osciloskopa,ako uspem da je postavim.Velika je rezolucija slike pa moram ovako
https://i.ytimg.com/vi/C15j0y3_2Fk/maxresdefault.jpg
Kosu liniju dobijes kada je ista frekvencija na X i Y ulazu. Koristi dva generatora i vidjet ces sta te interesuje.-
pOz
Hvala. Ja sam probao tako sto sam izmenio oblik signala da nebude isti na oba ulaza. Probacu sutra cim dodajem sposla
Krive pokazuju harmonijski odnos frekvencija. Nekad tako bazdario signal generator.-
pOz