DIY Electronic projects

Full Version: Real Penetration Testing
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Nisam bio siguran dal' da ovo metnem u "YouTube" sekciju, "zastite", "razna pomagala", ili ovde Big Grin

Ali eto, zavrsilo ovde Big Grin

Prica je pomalo smesna, ali veoma ozbiljna jer oslikava nazalost veliki broj IoT uredjaja.

Pa ovo je fantasticno.... Big Grin

A kako ste vi dosli do toga da se interesujete sigurnost ovakvih uredjaja...? Ne... bolje nemojte odgovoriti... ne moram ja sve da znam...  Big Grin


EDIT:
Pre neko vreme sam naleteo na spisak IoT uredjaja i njihovih sigurnosnih propusta... evo slika sa par zanimljivih... Smile

[attachment=30735]
@pakonja, svasta covek nadje na Redit-u u sitne sate Big Grin

PS, bio dobar komentar za JS tamo: "TIL you can literally take JavaScript and shove it up your ass"

...a i backdoor dobio sasvim novo znacenje Big Grin
Backdoor... hahhaha... nikad nisam razmisljao na taj nacin... a ima smisla... Big Grin
Big Grin

Twitter ima sta da ponudi takodje: https://twitter.com/WHID_Injector
do ovog trenutka nisam pogledao ovu temu,očekivao sam neku mrežnu zavrzlamu,koja se tiče prenosa i čuvanja podataka. zapravo,o tome se skoro i radi - ali na ovakav scenario nikako nisam bio spreman! kakva tema,ne videh je u životu svom do ovog trenutka... mada eto,čovek uči dok je živ! Smile