DIY Electronic projects

Full Version: Simple 7-Band Audio Spectrometers
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Interesantna igrackica objavljena u poslednjem broju Elektora:
https://www.elektormagazine.com/magazine/180166-01
Ceo projekat je free, pa ako neko voli da se igra nek izvoli.

[attachment=30387]
Ja se dosta dugo igram sa sličnim stvarima, svašta sam nesto napravio I radi odlično... ali u realnom vremenu završiti neću  za mnogo vremena kao hobi projekat, a sva je prilika da će to zauvek ostati... 
Sta da se radi, svi smo pomalo deca još uvek, samo su nam igračke drugačije.. Bar ja tako vidim

Sviđa mi se baš. Šta si koristio ovde za grafiku? Embedded Wizard ili nešto drugo..
Eh, cist pleh... Kad je igra, da bude igra do kraja..
Ima li kakve sanse da se mozda kod vas naruci plocica za ovaj vas projekat i mozda programiran cip.Zanimljivo i lepo izgleda a plus sto se na netu vrlo retko nalaze ovakvi projekti a da su ovako uradjeni
(06-13-2019, 07:55 AM)yugaja Wrote: [ -> ]Eh, cist pleh...  Kad je igra, da bude igra do kraja..

Auuu, svaka čast! Duz puan.
https://www.youtube.com/watch?v=xDKbpwumgF8&t=317s

Smile

Jeftino u elektronici, skupo u kliritu. Big Grin
(06-13-2019, 08:40 AM)ghostrider Wrote: [ -> ]Ima li kakve sanse da se mozda kod vas naruci plocica za ovaj vas projekat i mozda programiran cip.Zanimljivo i lepo izgleda a plus sto se na netu vrlo retko nalaze ovakvi projekti a da su ovako uradjeni

Ma nema tu sta da se proda, ili s druge strane (firmware) nije spremno.. Kao sto vidis to su STM32 nukleo (sa gomilom zica) ili discoveru plocke;  xxx769I je cak BGA kuciste i nije DiY friendly nikako Smile

Meni je inicijalna ideja bila da probam audio obradu na ovim korteksima, pa je malo odlutalo u medjuvremenu... A mozda mi se da pa napravim neki zakljucak u vidu aktivnih skretnica za pojacavace&zvucnike ili 2.1  konfiguraciju, ili  ostane samo igra... jer evo sada se kanim da zakacim onaj wifi ESP-01 modulcic nebi li probao streaming eventualno...

Fora je sto je kod vec uzasno komplikovan, a ja programiram u velikim pauzama,  u malo spobodnog vremena, gde se prisecam sta sam radio... 

A da delim kod... nemojte me shvatiti pogresno, nekako nisam spreman psihicki Smile  jos uvek