DIY Electronic projects

Full Version: LSE LPTIM LPUART problem
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Evo 7zip-nuo sam slikice problema sa LSE clockom koji sam imao nedavno...

Kada se to desi, ne pomaže nikakav softreset, niti pomaže reset preko reset pina.
Ali ne pomaže niti to da se obriše flash i stavi novi.

Ono što pomogne je micanje baterije, nakon toga radi bez ikakvih problema vjerojatno do sljedećeg blokiaranja...
To mi se je desilo samo nekoliko puta, pa sam dokumnetirao koliko sam uspio.
Ono što je mogući uzrok je da ja palim i gasim LPTIM i mjenjam mu prescalar da bi provjerio da li mi dolaze impulsi a imao malu potrošnju.
Uzrok može biti i neki nepredvidivi reset, ali teško je ponoviti problem, to se je desilo u par mjeseci 3 puta na različitim uređajima ...

Problem sam na kraju morao zaobići tako da za source LPTIM-a i LPUART-a koristim drugi clock...
RTC cijelo vrijeme radi na LSE i to ne staje...

ST je rekao da nemaju to dokumentirano i da vide da je problem ali ne znaju kako bi mi pomogli osim ovako kako sam si sam pomogao...

[attachment=29885]

U prilogu je 7zip sa slikicama.
Jedno je uređaj koji radi normalno, drugo je taj "zapeo"

https://yadi.sk/d/RXyyYuF9yw13kA

Pa ako itko ima takva ili slična iskustva ...
Nedavno sam bio u Mariboru pa sam to ispričao, pa su mi rekli da su jako sličan problem imali na sveučilištu, ali nisu znali detalje...
Da li na mikrokontroleru imaš neke spoljne senzore? Da li je moguće da uleti neka smetnja od spolja (npr iz napajanja, senzora na dužem kablu, konekcija ka drugom uređaju i sl.)?

Opisani problem veoma liči na latch-up nekog pina ili periferije. Obično se rešava jedino skidanjem napajanja. Ja sam imao sličan problem sa PIC mikrokontrolerom, stim da mi se glavila I2C periferija. Problem je rešavan galvanskim izdvajanjem napojnog modula jer je odatle poticao problem.
Da. To je sasvim moguća verzija događaja. Imam i ja slična davna iskustva.