DIY Electronic projects

Full Version: W25Q32B SPI Flash
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Potreban mi je programator za IC iz naslova pa me interesuje koji preporučujete.Flash je iz Strong SRT8201  koji nakon stojanja u rezervi oko godinu dana po uključenju danas ispisuje ASH na displeju.Kada se pojavi ova poruka "kažu " da treba ubaciti novi bin file u flash I da to resave  problem.Ako neko ima iskustva sa programiranjem ovim flešića nek vikne koji programator da kupim.
Ovo bi moglo da ti zavrsi posao .
CH341A
hvala
Ne mogu da nađem bin. fajlove za SRT 8201 nego samo abs. sa kojima se radi upgrade pomoću usb fleš-a pa je moje pitanje da li se može konvertovati abs. u bin. ?
.abs je binarni fajl , s tim sto na pocetku fajla postoji dodatni sadrzaj zbog boot loadera.
Kada nabavis progrqamator mozes da iscitas sadrzaj flash-a , bez obzira sto je neispravan . Poredjenjem starog i novgo fajla se ukloni visak , a ostatak je binarni sadrzaj flash-a spreman za upis.
Koliko se ja secam , a davno sam to radio poslednji put , obicno prvih 7F hexa adresa su informacije za loader .
Iščito sam stari fleš i on ima podatke boot loadera na početku.
Mogu li onda samo da promenim ekstenziju sa abs. na bin.?
Sacuvas stari sdrzaj i on ti je backup da mozeas da vratis na staro .
A sa .abs mozes da radis i da probas sve sto ti padne na pamet dok ne ubodes dodatnu kombinaciju Smile
Operacija uspela pacijent oživeo Big Grin
Fajlove sa ekstenzijom abs sam peimenovao u bin I tako učitao u spi flash .
Hvala na pomoći.