DIY Electronic projects

Full Version: Čudne naučne zanimljivosti
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7
Rakija neće Smile
I voda isparava na različititim temperaturama pri različitim pritiscima... najpopularniji je ekspres lonac, suprotno njemu pivo ? / Coca-Cola sa par stepeni minusa ali pod pritiskom u boci. zeezaanje... Bravo ? branko za ovu temu,skroz!
(08-16-2018, 07:32 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]
(08-16-2018, 12:59 PM)Leonardo Wrote: [ -> ]Biti neuk nije isto što i biti glup.

nije direktna replika,već više da se nadovežem ; kod mene na Baniji u selima odakle
mi je otac pa i pola familije postojao je izraz za nekoga ko je gluplji od glupog - a sadrži 4/7 u već navedenom: ...glup
dakle fale prva tri slova.

PRIglup - nedovoljno pametan da bi bio i glup.
Može i ovako: glup, gluplji, političar ( ili možda elektroničar ) Sad
Gravitacija

Dakle prosecan amerikanski mamlaz moze da kupi zivu, a kod nas ne moze da se kupi lek koji ti treba, a da ne pricamo delovima za nas hobi.
Naravno!

U nekim USA državama, malo prosečniji mamlaz može da kupi trocevni protiv avionski top 3x20mm.
Sjećam se da su postojale gramofonske ručke koje su plivale na tekućoj živi....
Prosečnom našem mamlazu i ne treba dozvoliti da kupi živu. Hoće da je malo sipa u septičku jamu da je "očisti". Gde sve ode živa posle i nije toliko bitno.
Ja vjerujem da niti američanin nije bolji po tom pitanju.
Ja sam ubedjen da su svi prosecni mamlazi isti u celom svetu od severnog do juznog pola ove planete.

Nego nije poenta bila u kupovini zive vec u dostupnosti stvari koje su sasvim normalne.

Kod nas je u slobodnoj prodaji dosta toga nedostupno cak i ako nije zabranjeno. Ali, i mnogo toga je zabranjeno sto takodje nema mnogo smisla.
Slažem se da su mamlazi svugde isti nego mene interesuju ovi naši. Lako ću ja za njine Smile
nije tacno da su mamlazi svugde isti, iz licnog iskustva ja sam 100% razlicit...
mislim da ima jos i vise...
razlicitijih...
ti si mamlaz samo i isključivo samo iz razloga što sam sebe tako smatraš. ja da ti kažem,ali taj i takav slučaj se NE računa... Wink to se zove (preterana) samokritičnost,i najčešće se javlja u intenzivnim situacijama. "... a svakom se desi da ispadne šaran..." kako kaže panonski mornar. situacija ne fali,Bogu hvala! ?
Pages: 1 2 3 4 5 6 7