DIY Electronic projects

Full Version: peugeot 207
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Posto ja nisam nasao odgovarajuci podforum mozda moze ovdje.

Drugar ima pomenuti automobil, ali nema kljuc sa daljinskim, sto je jos gore nemamo ni semu centralnog zakljucavanja, a imamo jeftini kineski alarma sa mogucnoscu zakljucavanja.
E malo sam istrazivao po vratima i tamo ima 5 zica sa brave, i to:
1. stalni minus ( masa)
2. signal da su vrata otvorena ( masa kad su otvorena ) - triger za alarm.
3. Nekih 7V kad su vrata zakljucana
4 Kratak + kad se zakljucava
5 Kratak + kad se otkljucava

Pitanje, smijem li na zice 4/5 dovesti puls +12V iz alarma a da ne spalim kompjuter?
Ili postoji drugi nacin povezivanja.
Ako je tvoj drugar vlasnik tog auta, treba da se obrati ovlaštenom servisu i traži
izdavanje dokumenta sa sekjuriti kodovima (PIN) za njegov auto prema VIN broju.

Ne znam koiliko to košta kod Pežoa ( ja sam u Opelu plaćao oko 30 eura ).
Kada dobije taj dokument treba da se obrati bilo kom servisu koji radi automobilsku
elektroniku i da mu naprave drugi ključ na osnovu kodova iz tog dokumenta.

Bilo bi pametno da iz predostrožnosti ne pokazuje druge kodove osim onog koji je neophodan a to je : "Key number"

Pozz
Da, samo je to cirka 200E troska.
Mene brine situacija da ja na zicu 3 dovedem +12V a da njegov CPU posalje GND na tu zicu. E tu sam ohladio CPU.
Inace u neaktivnom stanju na obje zice mjerim nekih 4 Oma prema GND, ali koliko sam skontao sva tri motora ( 3 vrata) su u paraleli i lici da je motor sa 3 izvoda ( ako je motor ako nije solenoid) srednji na GND a duga dva komanda gore/dole.
Može to sigurno manje od 200 e ..., zavisi gde si pitao ...
Nemaš rizika da sj***š motorni ECU, pa ćeš videti koliki je onda trošak.
A sve i da uspeš imaš improvizovano rešenje, i ko danas sutra da kupi "takav auto" kada ga bude prodavao ??

Ako je tvoj prijatelj imao novaca da kupi auto, imaće i za ta dva ključa da uradi kao čovek.

Pozz
Možda se nadje neka ideja
207 wiring...
Lici, ali na zalost nije to ta sema. Ovo je sema 206-tice.
Baš i ne kapiram najbolje tvoje pitanje. Da li taj kratki impuls na 4 i 5 dolazi sa računara
ili sa brave? Ako dolazi sa računara turi po diodu u te vodove i na računar neće moći
ništa da prođe.
Impulsi dolaze sa racunara, ali imam osjecaj da su brave u paraleli, tako da ako stavim diode nece reagovati ostale brave.
Jedino da stavim diode na vozacka vrata a da ostala otkljucava tasterom iz kabine.
Na zicama 4 i 5 u neaktivnom stanju imam nekih 4 Oma prema masi sto bi lako moglo biti paralelni otpor tri motora.
Ne mogu da uhvatim da li u trenutku zakljucavanja/otkljucavanja druga zica ima masu ili je slobodna.
Nesto me vuce da u bravi i nije motor nego dva solenoida sa srednjim krajem na masi, a druga dva idu na 4 i 5.
To bi objasnilo relativno kratak impuls ( reda 0.2 - 0.3 sec po slobodnoj procjeni) i onda bih mogao ladno da zakacim alarm.
Ali me iskustvo naucilo da nista nije napravljeno da bi meni bilo lako nego naprativ da meni sto vise oteza.
Brave jesu u paraleli. Ono što ne kapiram je ako nemate daljinski kako imaš pobudu na motorima?
Koliko vrata ima auto, jer su zadnje brave sa dve žice, i mora da se menja polaritet za motor u
bravama.
Kad kljucem zakljucam vidim pulseve na zicama.
2+1 vrata.
Sad ja nema semu za 207, ali sam pronasao neke seme za 206 i tamo su tri zice na motoru, tomi se nekako uklapa u mjerenje.