DIY Electronic projects

Full Version: Moze li od babe devojka
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Huh
U nekoj transakciji dosao do istih
Na prvi pogled licili , sto ih vise gledam / slusam sve vise mi se ne dopadaju Sad 

E sad dali se isplati/moze napraviti nesto sto bi pristojno zvucalo.
HVALA za svaku ideju misljenje
Basovi 2 kom vezani paraleln srednjotonci 3 kom vezani paralelno preko 10 uF visokotonci 2 kom vezani paralelno preko 4u7
dimenzije 90 40 30 cm
E bas sam evgenije Sad izvinite 
muceci se da postavim slike napravio jos dva posta  Huh

Molim moderatora da ih izbrise HVALA
Bilo sta ozbiljno da krenes da radis, moras ispitati karakteristike svakog od drajvera, i napraviti pristojne skretnice. Moj predlog je da jedan bas ostavis nisko da radi, s drugi malo vise, i sa blago pomerenom fazom.

Koju i kakvu skretnicu, definisu karakteristike drajvera. Zasto su oni tako pusteni da rade i da se prirodno odsecaju u gornjem opsegu, nije mi jasno.

E sad, postoji opcija, dosta skuplja, da svakoj grupi dodelis pojacalo i pride elektronsku skretnicu, ako su drajveri vredni takvog truda.
Slažem se sa imenjakom,ja bih za početak verovato uradio prave skretnice, možda više od 3-sistemskih i malo predampirao kutije,sve ostalo je viša matematika. :-D
Ja mislim da je aktiva bez obzira na kvalitet drajvera mnogo kvalitetnije resenje od pasivne skretnice sa istim drajverima, ali je ujedno i mnogo skuplje resenje...

Vec su ti rekli kojim putem trebas da ides a ja bi samo dodao da ne pocinjes nista bez mernog mikrofona jer ces lutati kao magare u magli... Smile
Lutanje u magli ponajmanje, nego bacanje novca i materijala, bez finalnog zadovoljstva poslom.
Aktiva predstavlja mnogo lošiju opciju od pasive. Kod ogromne većine aktivnih skretnica se može podešavati nivo i strmina reza ali to je sve. Pasiva ima ozbiljno veće mogućnosti od toga.

Problem faze i ekvilizacije ostaju nerešivi za ogromnu većinu aktivnih skretnica. Ako se dodaju te dve stvari, dolazimo do signal procesora što je već potpuno drugi par cipela. Samo, tada drajveri i kutija postaju slabe tačke zvučnog sistema.
Eeemmm... pod aktivom sam mislio ili minidsp ili racunar kao izvor zvuka sa nekom ozbiljnijom zvucnom karticom... U oba slucaja su ruke odvezane za gomilu podesavanja (faza, seca, atenuacija........). Nisam se dobro izrazio kada sam pisao...
Slažem se u potpunosti. Čak i ja imam neki tamo dsp (: