DIY Electronic projects

Full Version: Facebook - da ili ne?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Vec godinama se borim sa dilemom da li da otvorim facebook nalog ili ne. Za mene je facebook najvece zlo 21. veka i nikako ne mogu da se pomirim da prijatelje dodaju a ne sticu a na svojim stranicama ispisuju najnize gluposti, tipa pijem kafu i idem u soping. Onda pomislim otvoricu da stavljam samo vredne postove. Pa se polomim zato sto ce mi doci gomila prijatelja i onda ce mi njihove gluposti stalno iskakati. A ako nemam prijatelje sa kim da podelim ono sto zelim.

Kakvi su vasi stavovi po pitanju facebooka i sta mi preporucujete. U velikoj sam dilemi. Cak da otvorim nalog sa nekim bezveznim naslovom ali tada me prijatelji nece naci. A ako im kazem e to sam ja onda ce se nagomilati. A samo sam zeleo nesto lepo podeliti sa svima. ili da napravim javni profil i da svi mogu da citaju? ili da odustanem i da i dalje ne postojim?

Da li moze u podesavanjima da se podesi da na timeline ispod mog posta ne izlazi ko mi je lajkovao? ne zelim da se vide moji prijatelji. To mi je nisko kao i mejlovi gde su stavljene gomile email adresa da svi vide
Ajd da ne gusim oko toga previse, licno ne volim FB, imas dosta drugih alternativa, recimo BLOG forma, sta njoj fali? … Pises lepo sta volis, sve je javno, imas opcije za komentare i kontakt, sasvim dovoljno za bilo kakav oblik pisanja i uredjivanje tekstova i sam si svoj moderator, tvoja licna odluka je sta ces da pises i objavljujes.
Ja imam facebook već 6-7 godina i koristim ga većinom da okačim slike svojih radova, ako idem na neki izlet ili tako nešto. Sigurno ne stavljam objave kao što si već naveo da pijem kavu,otišao sam van sa prijateljima i ili da sam na wc-u. hihi Okačim tu i tamo koji video sa youtubea ili "lajkam" nešto što mi se baš sviđa a ne samo zbog "podrške" nekome. Od prijatelja imam čak 150, možda puno, a možda malo s obzirom da znam ljude koji ih imaju po tisuću. Moje pravilo je ako tu osobu ne znam preko nekog od DIY foruma ili uživo nema mi što biti na listi prijatelja.

Da ću se petljati oko podešavanja privatnosti i ostalih postavki na facebooku to nisam nikada radio jer nema neke svrhe. Kao što je već rečeno ako si nešto stavio na internet to tamo ostaje ma koliko se ti trudio da makneš. Zato ako nešto nije za internet to ne objavljujem.

Također facebook mi služi umjesto mobitela. Nisam jedan od najkomunikativnijih ljudi na svijetu i ne volim da zivkam ljude zbog svake sitnice. Tako da ako stvar nije HITNA!!! pošaljem prijatelju poruku na facebook pa kada ima vremena neka odgovori.

Za kraj facebook smatram kao oruđe koje možeš iskoristiti na 101 način. Na tebi je sada kako ćeš ga iskoristiti. Hrpu reklama i objava možeš ugasiti tako da ti se više na pojavljuju, nešto kao spamm kod emaila pa vjerujem da svoj profil možeš lijepo očistiti od takvog smeća.
Ako ces se na FB predstavljati kao firma sa tim i tim poslovima a ne kao persona ta i ta, onda nekako i moze. Sve ostalo - Miki je odlicno napisao: blog.
Niti ga imam niti imam nameru da ga otvara, niti mi treba niti imam potrebu ili zelju da obavestavam svakoga gde sam bio pre pola sata i gde cu da budem za pola sata. Supruga naravno ima (zenska posla) pa kada mi bas zatreba da nesto vidim (jednom u mesec ili dva) onda idem sa njenog naloga.

Inace je postalo apsolutno obavezno da imas profil i kada kazes nekome da nemas gledaju te kao da si pobegao iz ludnice. Coveku od 70 i kusur godina nisam mogao da objasnim da me to ne interesuje i da mi ne treba. A on kaze: "ako nemas profili to je kao da si mrtav". A profil mu sluzi za samoreklamerstvo u svom hobiju jer nema nikakve druge obaveze.
Imam Facebook, ali ga koristim isključivo za 2 stvari. Kao sredstvo komunikacije sa prijateljima i kolegama. A drugo je pregled fakultetskih grupa (materijali, zamena termina itd). Objavim neku pesmu jednom u nikad, i to je to. U suštini, može i bez njega...
Ja ga nemam , niti ću ga ikada otvoriti ...
Ako mi zatreba za neko logovanje, informaciju itd .. - Snalazim se slično kao Žare Smile

Pozz
Nemam, a ne bih ni trošio reči na mišljenje o njemu.
Ja sam prelomio. FB bi mi bio samo smetnja.
Ovako, imam G+, ovaj forum i skype i to mi je dovoljno.
Kome trebam naći če načina da dođe do mene. Smile
Samo kad se sjetim kad je promjenjena adresa ovog foruma, ja jedno jutro da vidim šta ima novo na forumu kad ono nema foruma, meni kao da je smak svijeta bio (mislim toliko sam bio vezan za ovaj forum a i sada sam), čini mi se par mjeseci da sam bio bez foruma, onda sam nekako stupio u kontakt preko email-a mislim da je to bio @TDA ako se dobro sjećam i tada sam dobio novu adresu foruma...

A što se tiče facebook-a, ja lično koristim a imam profil ako ne i više od 10-tak godina, facebook bar za mene može biti korisna stvar a i vrlo opasna ko se ne čuva, dobro mi dođe zbog razmjena poruka sa drugarima i rodbinom, praćenja stranica raznih firmi i slično.
Ako ti treba FB u poslovne svrhe, marketing i sl onda otvori (ali ne sa privatnim mobilnim/mejlom). Ako ti treba za licne potrebe, nikako Smile
Pored mnogo povreda privatnosti, zloupotreba i sl, i meni je jako bezveze da budem sa prijateljima online Smile
Nemam nalog jer zaista nemam ideju šta bih sa tim. Gubljenje vremena kao i TV.
Ima on svoje cari ali isto kao @gorankg ja licno ne znam sta bi sa njim. Nemam i nisam nikad imao bilo kakav nalog na FB.
Hvala svima, mislio sam da sam don Kihot... a ovde uglavnom se nema fb
Ma ima, nego oni drugi mudro cute Smile.
A ne kao ja... Big Grin
Ja imam. Tražim način da ga nekako isključim skroz. 90% su tu ljudi koje ne viđam lično niti ih poznajem (nakupilo se tokom godina). 3% izbaci neki aforizam ili neko mišljenje vredno pažnje, 3% izbaci neki tekst koji ne bih nikad našao ili bi mi bilo mnogo teško da tražim, odnosno morao bih da 'navijem' neki podsetnik tipa poseti sajt muzeja u Prijepolju, možda ima nešto novo. Odem u grupe gde se preporučuju filmovi... To mu dođe kao korisno, a ono drugo... Ja svakako ne mogu da se sakrijem od sveta, jer će ljudi bez pardona okačiti slike sa mature, iz osnovne, ali još ono kad te taguje, a ti recimo ne stavljaš svoje slike.
To je veoma loše ako imaš 90% ljudi koje ne poznaješ. Ja sve koje imam na facebooku poznajem na ovaj ili onaj način. Nije mi se desilo jednom da sam preko prijatelja dobio neki poslić da obavim servis na nekom uređaju ili tako nešto. Sve svoje radove stavljam na facebook kao svojevrsnu reklamu pa ako se netko "upeca" odlično, ako ne nikom ništa. Razmišljao sam o kreiranju stranice baš za svoje DIY radove ali prelijen sam da "održavam" obje stranice ažurirane,da li bi imao više koristi od recimo to tako "ozbiljnijeg" pristupa ili ne ne znam. Znam da neki DIYeri koji su otišli u polukomercijalne vode napravili su sebi zasebnu stranicu ti prezentiraju svoje radove.

Nikoga posebno ne nagovaram na to ali kao što rekoh facebook smatram samo alatom,a kako ćeš ga koristiti na tebi je.
Moj FB je otvoren i svako može da pročita status. Pošto ne stavljam objave tipa, evo me u kafiću tom i tom, niti slike sa putovanja, ne vidim razlog da stranac ne može da vidi moju fotku kako sam fotkao patke na Ibru i komentar da će sutra mama patka pričati deci kako je njihov otac zaveo i jedva su preživeli zimu Smile
I da imam 50 prijatelja, pa zatvorim profil samo za prijatelje, opet će neka informacija da procuri (kao i u realnom druženju uz kafu).
Ja nikog ne poznajem ni na ovom forumu, pa eto povremeno ćaskamo.
u potpunosti se slažem sa prethodnim postom, imam fb nalog,redovno otkačujem nacionaliste i problematične likove,prihvatam zahtjeve za prijateljstvo ljudi iz raznih zemalja a sve po pitanju hobija,zabranjujem novine tipa kurir, blic,alo,informer, pratim rusku reč, glas Amerike,od nedavno i jedan kineski portal,i nezaobilazno tarzaniju. tu sam našao i tu me našlo mnogo ljudi koji su bili djeca kad sam prvi put izbjegao od kuće a koji su porasli u prave ljude(po karakteru). ne gasim,ne preporučujem niti ne-preporučujem. zna biti "pain in the ass" ali kad se uredi kako vlasniku odgovara - zna biti i mjesto dobre zabave.
Pages: 1 2