DIY Electronic projects

Full Version: Vrlo zanimljiva ponuda za magnetska oklapanja
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
http://www.mouser.ch/Passive-Components/...k=P_MarCom

Mislim da u jedno pakovanje ide 50 listića ovog.

Pročitajte DS. Rekao bih da se savršeno može upotrebiti za magnetsko oklapanje vrlo osetljivih uređaja poput: phono preamps, osetljivih mernih sistema ili slično...
I meni se čini da ide 50 komada. Kaže "Factory Pack Quantity: 50" Cijena je također odlična.
Ja mislim da se ovde ipak radi o pojedinačnim listovima. Informacija "Factory pack quantity" se nalazi kod skoro svih komponenata koje se nude u
pojedinačnoj prodaji.
Naravno, ova cena je paprena i pre eventualnog naručivanja trebalo bi poslati upit.

Pozdrav
Moguće. Vredi pitati za svaki slučaj.
I ja isto nisam siguran zasta vazi ta cena, da li za 1 ili 50 komada listica!?
Malo sam pogledao na eBay i kod Amazona. Nema ovog materijala, ali se cene za slične proizvode kreću od nekih 30 do 90 US$ za pojedinačni list, zavisno od dimenzija.

Pozdrav
Znam samo da onaj "Mu-metal" koji se također koristi za oklapanja ima paprene cijene, komadićak veličine A4 dođe nekoliko desetaka dolara.
Pomenuo mi neko da se kućišta za PC napajanja rade od tako nekog lima. Da li neko ima info na tu temu?
Kućišta za PC se rade od niskolegiranog čeličnog lima, poput našeg Č0146. Samo ima lepu glavansku prevlaku.

Običan lim. Ništa posebno. Mada je takav lim vrlo pristojan magnetski oklop.
Ima ih i Amazon. Debljina 0,1mm je 40,80$, a 0,18mm je 66,30$. Cene se verovatno (gotovo sigurno) odnose na pojedinačni list, jer u "Packaging:" stoji samo "bulk", ne spominju 50 komada koji su nam stvarili lažnu nadu...
Uh sunceti, pa to skuplje nego Uranijum da nabavljas Sad
Jesu vrhunske karakteristike ali cena je bezobrazno visoka ...
Pa najverovatnije je da je cena formirana po kilogramu materijala. Pretpostavljam na osnovu težina ostalih jezgara (neke sam nabavio).

17 grama - 8.5 evra :-(

P.S.

Naivno sam se obradovao da je 50 listića u pitanju :-(
Hemijski skoro cisto zeljezo je mekano i da se izvuci u ovakve folije i ovako obradjivati-kao staniol.-
Zbog toga i ovakva cijena.-
pOz
Stariji Sony trinitron televizori su imali oklopljenu zadnju stranu ekrana.
Ima podosta tog lima na njima.
Samo gdje naci te ekrane?
Ko se od onih zagriženijih audiofila bavi sa opakom phono sekcijom, tom nije skupo ovo od vacuumschmelze, posebno zato što se ne može trenutno naći ništa bolje od toga, a u te svrhe.
Vidjao sam nesto slicno tome po rashodovanim laptop racunarima, mislim da imam i negde parce takve folije tj dodje mekano nesto kao nekakav silikonski pad ali nije sigurno sluzio za hladjenje, bio je razvucen po celoj povrsini poledjine racunara i indicira da je bilo to za EMI zastitu.

Potrazicu to pa mozemo neke experimente da napravimo cisto da vidimo koliko je to efikasno.
Ovo što sam postavio je vrlo nov proizvod i izrađeno je od materijala Vitroperm 800, koji trenutno nema paralelu po kvalitetu za te svrhe, na celoj planeti.

Sumnjam da je to baš ta folija u tim računarima.
Ne nisam ni mislio da je to VAC-ov materijal. Cisto sam mislio da uopsteno vidimo koliko takve stvari imaju efekta u supresiji EMI, VAC-ov bi sigurno dao drasticno bolje rezultate.