DIY Electronic projects

Full Version: Rigol DS1052E ili Owon SDS6062V ili Siglent SDS1072CML
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Planiram za par dana naručiti novi osciloskop i nikako se nemogu odlučiti između navedenih... Savjeti dobrodošli :Smile

Uzeo bih na batronixu, razlika je par eura između navedenih.
Ja imam već par godina OWON SDS8102 (2x100Mhz - 2GS/s) i zadovoljan sam.

Kao i za svaku stvar koja nije visoka klasa postoje oprečna mišljenja po forumima, tako je bilo i za tog OWON-a.
Visoka klasa VISOKO košta, - možda je nekome opravdana ...
Navodno da je njegova proizvodnja usko povezana sa fabrikom koja pravi Tektronix .. ( da li je istina ili buva ne znam ...)

Meni lično ovaj osciloskop je i više nego OK,
i sasvim je sigurno da on više može nego što će mi ikada trebati, pošto nisam neki previše zahtevan korisnik.

----------

Vidim da na ovom forumu ima dosta RIGOL-a.
Njihovi vlasnici čini mi se u sitna crevca znaju šta te sprave mogu , - pa će ti sigurno neko više reći o RIGOL-u
Kao i savet oko izbora ...

Pozz
Rigol DS1054Z je mnogo bolji izbor za nesto vise novca.
To je novija generacija, veci lcd, vise memorije i dobijes 4 kanala Smile
Prelazi dnevni limit kartice tak da niš od njega :/

Nakraju sam uzeo Siglent SDS1072CML jer mi je i prije zapeo za oko i vidim da ga dosta hvale po internetu, a i kolega na poslu ima Siglentov skop, samo 100 MHz verziju i kaže da je jako zadovoljan njime Smile

Ukupno 332.01€ sa PDV-om sa batronixa, free shipping unutar zemlja EU DHL-om za kupovine iznad 200€, 3 godine garancije.

U hrvatskoj je 3125 kn bez PDV-a
Rigol je zgodan zato sto je hakabilan Smile
Mozes da ga napucas opcijama (BW, memorija i razni trigeri) do modela koji kosta 2-3x vise!
Za Siglent to nisam istrazivao ... Ako krenes u takvu avanturu javi cisto da imamo info ...
Moj Rigol DS2072A nije izdrzao ni sat vremena, haknuo sam ga samo tako cim je stigo Smile
Ma znam, gledao sam ja DS1052E ali ovaj Siglent mi se jednostavno boljim učinio, a i mislim da ima na youtubeu video di su mu upucali custom FW, govore da je jako sličan Rigolu.

A i za mene je ovo i više nego dovoljno Smile Naravno kad dode odmah rewiev hehe, sad treba se strpit tih 5-7 dana
Ja san kupija DS1054Z i isti dan san ga na 100Mhz otkljuća, i ostale opcije, zadovoljan san kako radi, praktički neman potribu palit analogni scope. Kupija san ga priko domaćega zastupnika, bila je mala razlika između batronixa, i njih u cijeni.
I ja imam Rigol 1074Z-S i prezadovoljan sam za tu cenu. Nisam ga još "napumpao" hakovanjem, ali nameravam.

Ne sumnjam da je 1054Z dobra mašinica.