DIY Electronic projects

Full Version: sve oko mršavljenja : od ishrane do aktivnosti
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7
u Ugrinovcima živim ja,a u Pazovi kolega Bocko i pivce, roštilj i nekoliko riječi u nedeljno popodne.
.
skroz stoji ovo što si rekao mada ugljene hidrate sam skroz izbacio gdje god sam mogao (hleb,slatkiši,sokovi, osvježavajuća pića svih vrsta), naročito nakon što sam skontao koliko posla ima oko potrošnje te energije a kako malo je potrebno da bi se unijela. djeluje smešno ali stvarno je daleko lakše ne uraditi nešto (ne pojesti tri parčeta hleba )nego uraditi dovoljno da bi se poništio efekat (preći 30+ km biciklom). imao sam vremena i volje,a vjerovatno će dobro doći kardio vaskularnom sistemu,a i pojačaće kondiciju. svakako pored minus tri parčeta hleba, imaće (ne baš beskonačnu,ali) pozitivnu povratnu spregu na sposobnost organizma za utroškom energije tokom regularnog dijela dana, računam.
(07-05-2015, 04:15 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]svakako pored minus tri parčeta hleba, imaće (ne baš beskonačnu,ali) pozitivnu povratnu spregu na sposobnost organizma za utroškom energije tokom regularnog dijela dana, računam.

Telo je naviklo da ga pretpavaš hranom, a ne trošiš energiju koja se iz te hrane dobija i naravno sve ne potrošeno se taloži kao salo. Vrlo lako ti se može desiti u jednom trenutku da ti jednostavno "padne klapna", bude ti loše, jer si skresao unos energije na minimum, a potrošnja je ostala ista ili veća, to će trajati neko vreme dok se organizam ne privikne na novi režim, onda kreće topljenje čvaraka Big Grin

Samo napred HMAP, držimo ti palčeve da budeš mister Ugrinovaca barem Big Grin

Pokušaj da izračunaš na papiru denvni unos od npr. 4000kcal, koliko koje hrane treba da bi se ispunila ta kvota, zaprepastićeš se saznanjem koliko je malo hrane potrebno za jedan radni dan, pa uporedi to sa dosadašnjom "normalnom" ishranom.
ma jasno drug,samo kad pogledam koliko kcal ima u sto grama šećera,čokolade,kole,kikirikija,hleba,napolitanki,smokija, čipsa,grisina... a sve sami nepotrebni luksuzi. 20km na biciklu SKORO pa pola čokolade, ili jedna manja... oduzeti samo to gore nabrojano i računica je već daleko bolja.
Nadam se, da si "poništio" do kuće efekat današnjeg druženja? Smile
uh ,ne smijem ni da pogledam tabelu kalorija... Smile mnooogo kilometara za malo kalorija... Big Grin
...kreneš u četvrtak sa vrećom za spavanje do subote ćeš stići,taman ne razmišljaš o osnovama fizike za mršavljenje.... Wink
Aco, posle ovoga 100% imaš dovoljno energije do Novog Sada.
Razmišljam, ako za 34km dobiješ grilovanu piletini u pivo ko zna šta te čeka ako odeš do NS... Big GrinBig GrinBig Grin
Pokušaću ukratko, moja iskustva na ovu temu (veoma slična kao što je Dual pisao):

Izbaci SVE što sadrži šećer iz svakodnevne upotrebe (frapirao sam se kada sam pogledao šta sve sadrži šećer).
Jedini napitak koji treba konzumirati radi organizma je voda.
Za merak može povremeno, pivo, vino itd... Uzgred recimo i crno vino je veoma kalorično. Eto, predloga za večeru, 1/3 vinske čaše Smile

Doručak, jedeš koliko god da si gladan pa i malo preko toga. Ručak dok ne dođeš do trenutka da je najslađe, tad staneš sa jelom.
Hleba izbaci iz ručka, možeš da ga konzumiraš u toku doručka i trudi se da koristiš integralni. Manje pojedeš, energetski je veoma jak i sadrži (bar oni kvalitetniji) vlaknaste sastojke koji pomažu digestivnom traktu.

Večeru nemoj da preskačeš, ali OBAVEZNO konzumiraj veoma malo i laganu hranu. (neko voće, povrće)
Recomo nešto od koštunjavog voća, badem, orah, kikiriki (pečen) i slično. Nikako grickalice na bazi preprženih krompira, ugljenih hidrata i slično.

Probao sam, istrajao mesec dana, skinuo 5kg (na mojih 79kg)... video da mogu i posle se vratio svojim porocima Sad
U tih mesec dana, režim trošenja kalorija nisam menjao.

Srećno...

P.S. Neverovatno je koliko je šećer opasna materija, pored stvaranja zavisnosti, prosečnom čoveku je potrebno svega recimo 50ml soka dnevno. Ostatak se nadoknadi iz drugih prirodnih namirnica. Sve ostalo je višak! (čokolade, raznorazni keksovi, eurokremovi itd...) Ako popijemo svega dve čaše 0.25L soka dnevno, mi smo dobrano prebacili dnevne potrebe organizma! A gde su slatkiši! Pa korektno je povremeno na nekom rođendanu parče torte i to je to Sad
potpuno se slažem drug...
k-ha ha ha haaa Smile mudraci jedni! Smile
A šta onda ja da kažem na sve vaše priče,ja nemam osećaj sitosti uopšte,prestanem da jedem tek kad krene da mi se vraća nazad (ali ozbiljno),više ni u tazbinu ne idem jer mi sklanjaju šerpu i govore DOSTA SI JEO VIDIŠ DA NE MOŽEŠ DA DIŠEŠ.... Možda izgleda smešno ali tako je,alkohol ne trošim i kad trošim ne sećam se,konstantno bih nešto jeo i pre godinu dana sam dosegao maximum kad sam stao u tazbini na kantar...,90kg kao od šale...,posle sam shvatio da nit' unosim vodu (zaboravim) niti jedem redovno,čim sam počeo da mastim za doručak-tipa lepinje sa čvarcima (veoma osvežavajuće) i da dolazim sa posla na vreme (do 16h) i da ručam-kilaža je krenula dole ALI sam počeo da ne jedem posle 19h. To je trajalo dok sam radio,smanjio mi se stomak,butke i dupe (gojim se kao žena) i došao na 83kg i 176cm visine,taman nisam osetio poteškoće kad se penjem na 4.-ti sprat,ali sad ne radim 3 meseca jer sam vijao papirčine za vizu,pio kafe doooosta jeo celu noć-tačnije konstantno ako su mi oči otvorene i sad sam opet na 89-90kg. Ne smeta mi kao nekad ali ni ne ustajem sa kreveta Big Grin -da napomenem da ne jedem slatko uopšte i nikako,i da sam B+ krvne grupa. Big Grin
Aco, ako rešiš do Vlade u NS, viči, pa idemo zajedno, a ti Vlado vidi, šta ćeš! Smile Uhhh, al smo u OFFF...
TDA, nešto mi se javlja, da ovih par postova VIŠE pripada u HMAP temu o kilaži, no ođe?
(07-05-2015, 09:01 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]u što mi poznato sve to... Smile

A ti si kao biciklom išao pogledati kako je "pločka" ispala....

I gle, ima i druga, slastnija!

:-)
E, Dragane, lolo jedna, i ti gledaš u off slike? Smile
(07-05-2015, 09:01 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]u što mi poznato sve to... Smile
Zato si ti "veslao" do Pazove!
A ja mislio da je ovo tema o tome! Big Grin
Preseljeno otale ovamo... Mada, ima tamo još malko posla za Admina... Smile
TDA, spašavaj ono tamo! Smile

Treba i one "neprilične" slike preseliti vamo?
Preselio sam postove.
Srediću u toku dana...
Pages: 1 2 3 4 5 6 7