DIY Electronic projects

Full Version: sve oko mršavljenja : od ishrane do aktivnosti
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7
(07-04-2015, 01:42 PM)euronymous Wrote: [ -> ]
(07-04-2015, 12:50 PM)branko tod Wrote: [ -> ]Molim nekompenentne članove ( ispod jednog metra  Siroma   ) da ne kvare temu.

Onda je HMAP prekompetentan Big Grin

Mislim da sam ja najprekompetentniji  Sad
Branko,

Da nisi možda mislio na nas lake muškarce ispod 100Kg?   Big Grin
Teško da ćemo otkriti nekog ispod metar visine :-)

Nisam kompententan oko gojaznosti, ali sam ispričao da živim anarhičnim ritmom i da jedem sve redom, snažnu hranu i ne brojim kalorije, osim što koristim veoma malo alkohola i veoma malo grickalica i da unosim relativno malo tečnosti.

Možda se tu negde krije razlog negojaznosti i to sam ispričao da bih pomogao.

Ono što je nezgodno je da eksperimenti sa metabollizmom traju dugo i rezultati su spori "klizavi".
No kada se ima nešto što osobi smeta i ona misli da joj je to problem, a veća gojaznost može jače od duvana ugroziti krvne sudove, prvenstveno iz zdravstvenih razloga treba to rešavati.

Estetski ralozi su kako kome bitni i mislim da su sekundarna pojava daleko manje važna od zdravlja.

Čovek je jedino lep iznutra, a spolja kako kome.

Pozz
(07-04-2015, 05:22 PM)Macola Wrote: [ -> ]Teško da ćemo otkriti nekog ispod metar visine :-)

Metar je takođe mera za težinu od 100kg, doduše ne svuda, ali na dosta mesta sam čuo da se ljudi tako izražavaju (šta ću, imam iskustva sa pijacom i stokom Big Grin).
Oko mog kraja umeju da kažu:
Hebeš čoveka koji nema metar! (težine) Smile
54 minuta,20.5 kilometara biciklom - kalkulator kaže 531 kalorija.nije svjetski rekord ali za svoje kapacitete kondicije zadovoljan sam. išao sam od Ugrinovaca do ulaska u Surčin - tek iza table i vratio se natrag doduše malo zujeći po selu da bi došao do 20km. dobra strana tog puta "tamo pa natrag" je što se anulira djelovanje uzbrdo/nizbrdo i vetar u prsa/leđa pa je i račun programa koliko toliko validan-pretpostavljam.
He he euronimus,

Postoji stvarno arhaična mera za težinu koja ima neke lingvističke dodire sa metrom, a to je "metarska centa" ili drugim imenom "kvintal".
To je arhaična mera za 100Kg koja potiče još iz rimskih vremena.

Ali problem nije u tome.

Mogu ja u svojoj: kući, ulici, selu, varošici, proširiti sleng "sekunda" za dužinu od 7 Zemljinih obima, samo što ću da zaboravim da ispred "sekunda" kažem "svetlosna".

Što me boli tiiiit, moja kuća ,moje selo, pa što ne bih napravio lokalni sleng.

Molim gopodo, i mršavi i nemršavi, ovo je ipak naučni forum (koliko-toliko) pa treba bar voditi računa o ispravnim imenima mernih jedinica, bile one arhaične ili današnje. 

Angel Big Grin
(07-04-2015, 06:49 PM)Bocko Wrote: [ -> ]Oko mog kraja umeju da kažu:
Hebeš čoveka koji nema metar! (težine) Smile

A u mom kraju: hebeš čoveka od preko 1 metra težine ako ne izvadi preko 0.2 metra dužine Big Grin
(07-04-2015, 06:52 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]54 minuta,20.5 kilometara biciklom - kalkulator kaže 531 kalorija.nije svjetski rekord ali za svoje kapacitete kondicije zadovoljan sam. išao sam od Ugrinovaca do ulaska u Surčin - tek iza table i vratio se natrag doduše malo zujeći po selu da bi došao do 20km. dobra strana tog puta "tamo pa natrag" je što se anulira djelovanje uzbrdo/nizbrdo i vetar u prsa/leđa pa je i račun programa koliko toliko validan-pretpostavljam.

Svaka čast HMAP!

Ako budeš redovan u tome to se mora isplatiti, a i bolje ćeš se osećati i fizički i psihički.

Ne brini o brojanju kalorija, samo nemoj prestajati to da radiš.
(07-04-2015, 06:52 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]54 minuta,20.5 kilometara biciklom - kalkulator kaže 531 kalorija.nije svjetski rekord ali za svoje kapacitete kondicije zadovoljan sam. išao sam od Ugrinovaca do ulaska u Surčin - tek iza table i vratio se natrag doduše malo zujeći po selu da bi došao do 20km. dobra strana tog puta "tamo pa natrag" je što se anulira djelovanje uzbrdo/nizbrdo i vetar u prsa/leđa pa je i račun programa koliko toliko validan-pretpostavljam.

Eto vidiš, sat vremena vožnje bicikla treba sa sagoriš nešto preko 100g čokolade, meni se plače kad pomislim na to, jer volem slatko pa to ti je, ali moram misliti na liniju Big Grin
(07-04-2015, 06:53 PM)Macola Wrote: [ -> ]He he euronimus,

Postoji stvarno arhaična mera za težinu koja ima neke lingvističke dodire sa metrom, a to je "metarska centa" ili drugim imenom "kvintal".
To je arhaična mera za 100Kg koja potiče još iz rimskih vremena.

Ali problem nije u tome.

Mogu ja u svojoj: kući, ulici, selu, varošici, proširiti sleng "sekunda" za dužinu od 7 Zemljinih obima, samo što ću da zaboravim da ispred "sekunda" kažem "svetlosna".

Što me boli tiiiit, moja kuća ,moje selo, pa što ne bih napravio lokalni sleng.

Molim gopodo, i mršavi i nemršavi, ovo je ipak naučni forum (koliko-toliko) pa treba bar voditi računa o ispravnim imenima mernih jedinica, bile one arhaične ili današnje. 

Angel Big Grin


Macola slažem se u potpunosti, ali na pijacu dolaze ljudi sa više strana i prihvatili su taj sleng i razumeju se, a nama niko nije kriv što znamo još nešto preko toga.
Htedoh da se izvinim za šalu i off topic pa mi pade na pamet ovo i napravih još gori off topic, ali baš nisam mogao da odolim. Smile

Moderatori ako vam ovo mnogo stči brišite ga ili recite sam da izbrišem.


Malo da vas sve razveselim nečim arhaičnim:

Jeste da nije hrana ali pruža zadovoljstvo bez unetih kalorija.

Poslušajte prelep tekst pesme koju peva Tozovac u uvodnoj špici.



https://www.youtube.com/watch?v=EBlIyqkLW48
(07-04-2015, 06:58 PM)Macola Wrote: [ -> ]
(07-04-2015, 06:49 PM)Bocko Wrote: [ -> ]Oko mog kraja umeju da kažu:
Hebeš čoveka koji nema metar! (težine) Smile

A u mom kraju: hebeš čoveka od preko 1 metra težine ako ne izvadi preko 0.2 metra dužine Big Grin

Ja sam iz BG, ali imam i rodbine i prijatelja po okolo. Tu je uobičajeno, pogotovo u Sremu, da se stoka meri na metre.
Pogotovo klempe: "ima skoro dva metera, moraćemo da je koljemo" ili "vidi kaki je bik ima sigurno osam meteri"

A što se tiče tog tvog odnosa 1 : 0.2, kada ja dođem do toga da se sa mojim "meter i frtalj"   provaljam po njoj neće joj biti
uopšte do tog merenja od 0.2 Cool

_________________________________________

metar ili kvintal se koristio u dosta po Vojvodini i delovima Srbije koji su težili toj oblast sa trgovinom pre stotinak
godina. Moji deda i baba ( Slavonija ) su koristili isključivo taj izraz koji jeste sada arhaičan i van sistema mera.
Ali kako je cela tema u "ferfoglu" i van osnovne oblasti foruma smatram da je potpuno opravdana takva mera pogotovo
što čitaocu odmah dočarava i vizuelnu dimenziju takve mere.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Kvintal
da imam tih 0,2 ne bi radio gips nego snimao filmove po Švedskoj i Mađarskoj a Elektronika bi mi i dalje bila "pecanje",za opuštanje. nego,nema se 0,2 pa se radi šta se može,zna,gdje posla ima... Smile i gura bicikl u nastojanju da 20 makar bude kilometara Smile šta ćeš,takav je život,nekom majka nekom maćeha Big Grin Big Grin Big Grin
branko tod,ako ti je ikakva utjeha-krenuo sam sa 127,5 kg u ovu svoju avanturu,tako da sto i frtalj nije najviše na forumu... Smile
Metra čega?   Yoda2 24
Fizicka aktivnost drugari, sto vise. Mene je sedenje za racunarom upropastilo i sada se polako ali bas polako, oporavljam.
da,to svakako. kao mlađi sam s posla obavezno išao do grada sa društvom,lijegao oko ponoći a na posao ustajao oko šest ujutro - svo vreme u nekoj akciji. kako sam krenuo s posla pravo kući tako su kilogrami krenuli gore. tad sam pio pivo ali nisam bio sklon slatkišima. onda sam prestao piti pivo ali sam kidao kolu i slatkiše. gledam danas koliko mi je teško palo onih 20km na biciklu a spalio sam tek 100 grama čokolade-do prije sve sedmice ništa mi nije bilo skresati 200 grama menaž,dorine ili kandit ekvivalenta. i sad je volim ali je daleko ozbiljnije shvatam. od trećeg maja do desetog jula sam radio sve dane osim onog kad smo bili u Kg,radilo se junački ali ni grama nisam izgubio-ali se zato umjesto vode pila kola... slatkiše da i ne spominjem i sve to pored redovnog doručka,ručka i večere. sad kad pogledam,čudi me da nisam bio i deblji-međutim "zakovao" sam na 127,5kg i nisam išao dalje. sad sam dosta smanjio obroke,izbacio od pića sve osim vode(tek po neko pivo sedmično) i sve slatkiše i hleb,i uvećao aktivnosti nakon posla. za sada ide ok, skinuo sam više nego što bi trebalo ali ne pregladnjujem se niti se držim žednim.
Vod obavezno!
Pomaže pri skidanju kilograma i spašava bubrege.
Znam po sebi. Umalo nisam poginuo zbog malog unosa vode...
Ugrinovci -St.Pazova-Ugrinovci 34km i 760 kalorija. nemam brzinu,"jurim" prosječno tek iznad 20km/h mada sam kilometražu prilično popravio. kontam da nema smisla ići biciklom ispod 12km, inače bi bolje bilo ići pješke 5km? to nisam probao,a on-line kalkulator reče da je to oko 360 kalorija. izađe bolje preći pješke 10km negoli biciklom 30+...
Hmap,
To ti dođe isto kao i tri kriške hleba. Ako izbaciš hleb ne moraš da ideš ni u Pazovu ni u Ugrinovce.
Caka je samo u količini hrane, i nema nikakve druge tajne.

(ne znam ni šta ćeš u Ugrinovcima i Pazovi Smile )
Pages: 1 2 3 4 5 6 7