Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem sa PIC16F819 na PICkit2
#41
OK. Znači taj PIC vam ostaje u edukativne svrhe... Big Grin
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#42
Opet sam probao i sad ga programira!

PIC 16F819

PK2 clon

pickit2 v2.61
cekiran fast programing
cekiran target VDD source / auto detect

HEX (neka A/D proba davno pisao prg dok sam radio u BASIC-u)
wdt_off
pwrt_on
mclr_off
bod_off
intrc_osc_noclkout
protect_off

evo sad probao i ovaj HEX sto je Miki okacio i prolazi,sve OK
Reply
#43
(06-26-2015, 02:33 PM)TDA Wrote: OK. Znači taj PIC vam ostaje u edukativne svrhe... Big Grin

Meni nece biti u edukativne svrhe vec u vrlo prakticne jer sad pocinjem da sklapam taj instrument i kad zavrsim o'ma udenjujem PIC da probam.

Tebi TDA ostaje da ti finansijski razduzim PIC jer si ga ti za moje potrebe kupio a i Dlalkovicu moram da se revansiram.
Reply
#44
Sad sam pogledao i originalnu plocicu i stvarno taj pin 4 tj. MCLR nije nigde spojen - bas kao ni na semi!? Sad sam zbunjen ako kazete da on mora biti nekako spojen da bi to radilo a oni to odavno prodaju u KIT-u!
Reply
#45
(06-26-2015, 04:50 PM)boraomega Wrote:
(06-26-2015, 02:33 PM)TDA Wrote: OK. Znači taj PIC vam ostaje u edukativne svrhe... Big Grin

Meni nece biti u edukativne svrhe vec u vrlo prakticne jer sad pocinjem da sklapam taj instrument i kad zavrsim o'ma udenjujem PIC da probam.

Tebi TDA ostaje da ti finansijski razduzim PIC jer si ga ti za moje potrebe kupio a i Dlalkovicu moram da se revansiram.

Nema potrebe. Wink
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#46
Hehe, kakva ludnica, al' nas namuci ovaj PIC, oce kaki, nece kaki … Smile

Ajd probacu jos jednom sa PK2 i ovim opcijama sto je sax778 koristio.
Inace sam ceo dan se mlatio sa PK3, to je toliko zaludjivalo da mi nista nije jasno, cita kako mu se cefne, programiram ga kao ono se snime prvih 10-ak lokacija, pa posle to iscitam vidim to sto je snimio (dakle definitivno nije fake, ima neka memorija unutra : ) ) ono prvih 5-6 memoriskih lokacija ispravne, ostale ne iscita i tako u krug ...
Reply
#47
(06-26-2015, 05:11 PM)boraomega Wrote: Sad sam pogledao i originalnu plocicu i stvarno taj pin 4 tj. MCLR nije nigde spojen - bas kao ni na semi!?  Sad sam zbunjen ako kazete da on mora biti nekako spojen da bi to radilo a oni to odavno prodaju u KIT-u!

Ne mora da bude spojen. MCLR je interno odradjen podesavanjem konfiguracionih bitova. Moze da ostane ovako.
Ukoliko jos nekom treba programiran PIC neka se javi. Imam dva komada viska jer meni nicemu ne sluze. Bio jos jedan ali sam ga danas spalio jer sam ga naopako vezao na PICKit3 Smile
Reply
#48
(06-26-2015, 08:09 PM)mikikg Wrote: Hehe, kakva ludnica, al' nas namuci ovaj PIC, oce kaki, nece kaki … Smile

Ajd probacu jos jednom sa PK2 i ovim opcijama sto je sax778 koristio.
Inace sam ceo dan se mlatio sa PK3, to je toliko zaludjivalo da mi nista nije jasno, cita kako mu se cefne, programiram ga kao ono se snime prvih 10-ak lokacija, pa posle to iscitam vidim to sto je snimio (dakle definitivno nije fake, ima neka memorija unutra : ) ) ono prvih 5-6 memoriskih lokacija ispravne, ostale ne iscita i tako u krug ...

Veliko je pitanje da li je i kada prodje programiranje hex unutra OK. Meni je proslo sa PICKit3 programiranje ali kada sam ga nakon toga verifikovao preko GALEP-a javio je greske!
Reply
#49
(06-26-2015, 06:03 PM)TDA Wrote:
(06-26-2015, 04:50 PM)boraomega Wrote:
(06-26-2015, 02:33 PM)TDA Wrote: OK. Znači taj PIC vam ostaje u edukativne svrhe... Big Grin

Meni nece biti u edukativne svrhe vec u vrlo prakticne jer sad pocinjem da sklapam taj instrument i kad zavrsim o'ma udenjujem PIC da probam.

Tebi TDA ostaje da ti finansijski razduzim PIC jer si ga ti za moje potrebe kupio a i Dlalkovicu moram da se revansiram.

Nema potrebe. Wink

Ima ima...
Reply
#50
Takodje sam posetio sajt za taj KIT i kazu da za upisivanje softvera treba da se skine i instalira neki MPLAB (verovatno program?). Ne znam da li vam to ista govori?
Reply
#51
Dlalkovic mi naprzio PIC i poslao kao poklon! Ja vec imao pre neki dan sastavljen ceo instrument i veceras samo udenuo IC i... SVE RADI K'O DUSA!!! Savrseno se stabilno i tacno ponasa i meri.

HVALA SVIMA na trudu i izvinite za glavobolje sa malo cudnijim PIC-om!
Reply
#52
Odlično!
Izvini Boro što sam te izneverio... Sad
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#53
Tebi je uvek sve oprosteno.... znas ti to dobro!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)