Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem sa PIC16F819 na PICkit2
#21
BTW, ima sorce u ASM za ovaj projekat koji pokusavamo da poteramo ...
TDA moze da ga postavi pa eventualno neko da pomogne da se to rekonfigurise za neki drugi slican PIC ...
Reply
#22
Iz iskustva znam da su PIC-ovi serije PIC16Fxx veoma robustni i da ih je teško oštetiti. Veoma retki slučajevi kada sam uspevao da ih oštetim je direktno dovođenje napona koji je veći od napona napajanja na neki od pinova. I tada uglavnom strada samo taj pin. Elektrostatikom, nikada nisam napravio problem na PIC-ovima.

Zato mi je veoma čudno da neće da se programira. Kombinacija PicKit2 i PicKit3 je dovoljna da sa nekim od njih prođe programiranje ako je sve u redu sa mikrokontrolerom.

Međutim, ono što se hipotetički može desiti i priča se "po narodu" je da pojedini Kinezi uspevaju da otkupe škart čipove direkno od samih proizvođača ili preko nekoga ko radi kod proizvođača. Konkretno za Microchip nisam čuo da se ovo dešavalo, pretpostavljam, zbog rigorozne kontrole škart proizvoda, ali sam čuo ako se dobro sećam za Linear i Maxim. Tako se na tržištu pojave "original" ali škart proizvodi. Ne bih ništa da insinuiram, ali treba proveriti sa Kelcom i skrenuti im pažnju jer možda oni nisu svesni da postoji problem. Verujem da im dobronameran prigovor može samo koristiti.

Ja sam najskorije imao sličnu situaciju sa MAX6675 kupljenu preko Limunda, moj poznanik je to kupio i čip deluje kao original vizuelno, ali protokol i komunikacija nemaju "veze sa vezom". Vraća podatke putem SPI komunikacije, ali ništa smisleno. Uspeo sam da pronađem na netu objašnjenje da su se pojavili škart čipovi iz Maxima i da je to verovatno došlo i do nas...
Reply
#23
Dakle meni se bas "neda" neki djavo kad su ti PIC-evi u pitanju. Od svih mogucih meni za uredjaj treba bas taj koji ne moze da se programira, a sve ostalo sam uspeo da nabavim... Pa crni humor majke mi!
Reply
#24
Nadjoh jedan 16F819 (nikad ga nisam probao u PK2 clone) i ovakva je situacija
PK2 error Vpp level
BRENER8 ga przi bez ikakvih problema
Reply
#25
Hmm, hoces reci da nam PK2/PK3 pravi problem?
Stvarno javlja te neke greske oko napona ...
Reply
#26
Bilo bi dobro nekako da ovo rascistimo oko PIC16F819 i to bas ovaj primerak sto je kod mene, da vidimo da li stvarno programatori prave problem.

@sax778 da li i mas vremena da ti posaljem ovaj PIC da probas kod tebe? Ili ako ima neko u blizini neki drugi programator da mu prosledim ovaj PIC da proba?

Sad sam u rebusu, nemoguce da nam PK2/PK3 toliko brljave za taj konkretan model???
Reply
#27
Daj meni da probam. Imam Galep-4, PICKit3 i ICD2. Imam i neke PIC16F819 kod mene pa mogu i njih da proverim.
Reply
#28
Gorane, probaj sa PK3 da isprogramiras nesto, bas me interesuje sta ce da javi.
Reply
#29
Mozda najbolje taj isti hex koji treba vec da se upuca. Gde mogu da ga nadjem?
Reply
#30
Postavicu posle ceo source i hex ali ja nisam ni stigao dotle, osnovne funkcije clear, read, blank check nisu radile.
Reply
#31

.hex   RK-SWR meter V1_2.HEX (Size: 9,21 KB / Downloads: 10)
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#32
Evo i source code za projekat (ASM + HEX)


Attached Files
.zip   RK-SWR Meter.zip (Size: 19,08 KB / Downloads: 11)
Reply
#33
Na GALEP-4 prodje i programiranje i verifikacija. U to nisam ni sumnjao al rekoh ajd da probam.


Na PICKit3 i MPALB 8.91 prodje programiranje ali u nekom trenutku se pobuni nesto oko istovremenog ukljucivanja internog oscilatora i MCLR pina. Kaze da treba kod PICKit3 programera izbegavati istovremeno ukljucivanje ove dve opcije.
Verifikacija ne prolazi na PICKit3. Evo i poruke koju sam pri tom dobio:


Verifying...

The following memory regions failed to verify correctly
EEData Memory
Address: 00000000 Expected Value: 000000ff Received Value: 00000000
Verify failed


Kada sam tako isprogramirani PIC16F819 (preko PICKit3) ubacio u GALEP-4 i pokusao da odradim verifikaciju javio mi je da se od neke adrese sadrzaj ne slaze. U GALEP-4 imam vise poverenja pa ako nekom treba PIC sa ovim hex-om neka se javi. 
Reply
#34
Ne mogu da verujem, znaci problem definitivno kod PK2/PK3 programatora kada treba da isprogramira PIC16F819, svasta!

I meni je isto tako radio, umesto 3FF iscita 000, pa onda malo tu nesto cackam oko njega, recimo pipnem rukom nozice dok radi, on iscita 3FF ali ne na svim lokacijama (proveravam prazan) nego prvih 30, pa onda opet probam iscita tako prvih 25 i tako sve nesto nenormalno radi.
Imam i na PK3 kroz SW da se podesava brzina rada, probao sve, nije pomoglo.
Reply
#35
Meni su linije od PICKit3 do podnozja na kom je PIC kratke (2-3cm). Ne verujem da tu nesto zeza ali ko zna. 
U projektu se koristi interni oscilator i interno MCLR kolo tako da ono upozorenje koje sam dobio od MPLAB-a ima smisla. 
Treba ovo MCLR_OFF promeniti u MCLR_ON, kompajlirati pa onda probati programiranje PIC-a sa PICKit3!

Konfiguraciona rec treba da bude:

__config        _LVP_OFF & _CP_OFF & _BODEN_ON & _MCLR_ON & _PWRTE_ON & _WDT_OFF & _INTRC_IO & _DEBUG_OFF & _WRT_ENABLE_OFF & _CPD_OFF & _CCP1_RB3
Reply
#36
   Ovo je ICD2 klon na serijskom portu sa MPLAB IDE i on normalno programira 16F819. 
Leva pločica je nekadašnji AllPIC programator.Big Grin


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#37
(06-26-2015, 07:34 AM)mikikg Wrote: Sad sam u rebusu, nemoguce da nam PK2/PK3 toliko brljave za taj konkretan model???

Ja sam programirao svojevremno PIC16F819 sa PicKit2 ili PicKit3 nekim od ova dva, pošto njih imam. U FW je bio uključen interni oscilator i isključen MCLR pin, odnosno podešen kao GPIO.

Ako mogu da pomognem, možete i meni poslati taj PIC pa ću ja mojim PicKit-ovima da probam da ga isprogramiram.
Reply
#38
Ja nemam ništa protiv.
Ako Miki nađe vremena nek ti ga pošalje.
Ako uspeš da ga rešiš pošalji ga Bori... Wink
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#39
Evo do sad sam cacao i probao sa PK3, dodavao pull-up/down na raze notice, ma ne pomaze, luduje, stalno iscitava nesto drugo …

Probao sam da promenim i konfiguraciju u ASM ali nisam mogao da prevedem sa ovim mojim MplabX, neke greske imaju ...
Reply
#40
Ako vam to nesto znaci, u konkretnom uredjaju ta nozica (broj 4) MCLR nije nigde vezana - eto dela seme!
Inace mi se javio Dlalkovic da je uspeo da mi to isprogramira i salje mi PIC od nedelje.

Ne znam da li je ovaj SWR/POWER metar jos nekome ovde interesantan, ali kod mene ima cela dokumentacija a mislim da je lep uredjaj za radio-amatera.


[Image: Screenshot.png]
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)