Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RTL-SDR USB + SDR#, za pocetnike
#21
Nasao sam taj sait i probao bas tako ali nece,mozda je i win7 problem.Instalirao sam i HDSDR,skinuo ExtIO i sve kako treba a nece.Nemam drugu antenu pa sam stavio za probu od rutera za internet ali mislim da bi i sa njom trebalo da radi jer mi je stanica na metar od uredjaja.
Reply
#22
Da li ti pronalazi fizicki uredjaj sa VID/PID 0bda:2838 u Zadig?

Code:
Bus 020 Device 006: ID 0bda:2838 Realtek Semiconductor Corp. RTL2838UHIDIR  Serial: 00000001

Ako ti nalazi to znaci da je fizicki prepoznao USB uredjaj i da je sve ostalo do drajvera, mozda Win7 pravi problem mada vidim da su spomenuli da radi i na XP i svim ostalim OS.

Ima i "lsusb" komanda za Windows ovde:
http://www.tucows.com/preview/1154905/Lsusb

Ta komanda isto mora da pokaze uredjaj sa tim VID/PID, ako to ne pokaze onda je nesto drugo problem sa HW.
Reply
#23
Off-topic:
Bilo je na forumu vise puta spominjan CB radio (27MHz) i radio stanice, da li to neko koristi i sta se tu desava ...

Interesovanje za CB je sad stvano malo, retko ko to koristi, rasprodaju ljudi opremu i stanice ...

Ali na primer niko od njihe skontao da isti taj Analogni CB radio moze da se vrlo prosto "digitalizuje" za zvucnom karticom!

Jednostavnim prikljucivanjem Audio In/Out sa stanice na zvucnu karticu vi prakticno dobijete CB-SDR sa postojecim AM/FM modulacijama ali dobijete i digitalnu modulaciju koje preko PC SW mozete da menjate i kontroliste, od na primerm BPSK, preko FSK do DRM!
Jedan Raspberry Pi sa nekim LCD ekranom i CB-SDR stanicom moze da glumi "pager" i slicne spravice za razmenu kratkih poruka preko radio mreze ...
Reply
#24
Evo kako ga vidi,bar ono sto ja znam gde da pogledam.
Reply
#25
opet problem sa slikama ali postavicu ih nekako
Reply
#26
Evo slike


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#27
Evo kako ga kod mene vidi ... ali kod mene na i5 radi bez greske  106

Reply
#28
Odavno sam se zezao sa instalacijom ovoga pa nemogu sad da pohvatam kako sta sa cime bese ... ali ajmo redom :

Odes na https://www.rtl-sdr.com/ i tu skines drajver za tvoj model kao i SDRSharp , onda sledis uputstvo sa https://www.rtl-sdr.com/rtl-sdr-quick-start-guide/ i  instaliras sve po uputstvu.

Pokrenes sdrsharp i gore levo u padajucem meniju prvo odozgo "Source" tu odaberes "RTL-SDR (USB)" pre nego stto pustis prijem odmah pored imas onaj tockic "Configure Source" tu kliknes i odaberes mu odgovarajuci "Sampling Mode " nakon toga trebalo bi da dobijes prijem .

Nadam se da sam pomogao ...

Reply
#29
Ima dosta SDR programa, posebno za Windows, na primer CubeSDR je isto zanimljiv, probaj njega da pokrenes:

https://github.com/cjcliffe/CubicSDR/releases/tag/0.2.4
Reply
#30
Instalirao sam HDSDR i sad kad ga pokrenem ili napise da ExtIO dll nije aktivan ili izbaci prozor kao na slici.Skinuo sam dll i iskopirao ih ali ih ponovo trazi.Sta sad da mu radim?
Reply
#31
Evo slike


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#32
A evo kad se ubaci dll. Na zvucnicima se nista necuje,u gornjem levom uglu ispisuje vremei vrti ga navise i nereaguje kad podecim frekvenciju u pritisnem predaju na stanici,na pr 150Mhz Samo tisina i nista drugo


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#33
Drajveri za RTL-SDR mogu da rade u dva moda, jedan je direktan kada na istom PC gde je prikljucen USB prijemnik pokrecemo i SDR program, tada se bira drajver ExtIO_RTLSDR, to je za lokalnu/direktnu varijantu.

Drugi mod je preko mreze, poseban proces/pgrogram odrzava konekciju sa USB prijemnikom i to se prosleduje preko TCP mreze, moze da radi na istom racunaru a moze i na nekom drugom udaljenom, tada se bira ExtIO_RTL_TCP.

Prvi mod je za lokalnu upotrebu, manji je "overhead" (nema TCP) pa je zgodnije za sporije racunare.

Mada da se razumemo, to radi na Raspberry Pi 2+ i ostalim, na ARM procesoru od 1W (TPD), na Intel Core2 sa 50+W TPD treba da radi vec fino, novi racunari su potrebni zbog grafike i tih raznih prikaza, demodulator je relativno zahtevna stvar ali sa danasnjim PC to treba da radi bez problema.

Samo u podesavanjima i drajverima je caka, moze da se pokrene na X nacina na X razlicitih OS, sto bas kod tebe na Win7 ne radi eeeh, permisije mozda, tu je on, blizu si samo neka sitna stvar koci, ne znam sta, probaj na LapTop ako imas ...

HDSDR mi je svojevremeno radio na Atom procesoru od NetBook Samsung NC10, mislim da je bio Win XP, dakle moze da se potera samo da se usaglase konfiguracije i drajveri.

I radi na Android 10, pokazivao sam ...
Reply
#34
ExtIO ga ima u vise verzija,da nekucam po nazivu sve koje sam nasao evo slike.Koji dll da stavim? Mozda to ima veze Rolleyes


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#35
Ipak je bilo nesto do kompjutera.Na laptop proradio iz prve,bukvano iz prve i sobzirom da je na obicnu zicu umesto antene hvata,boli glava.Vredi ova stvarcica i za te pare dzabe.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)