Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprint 6.0 - Gerber export
#21
Zahvali se čoveku u moje ime! Wink
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#22
Jedno pitanje, kako u Sprint6 da se napravi PDF za film?

Probao preko CutePDF + Ghostscript ali ne ispada dobro, sve izgleda dobro samo sto su mi svi track-ovi debljine 0.1mm?!

Evo kako konkretno ispada PDF u WinXP (Virtual Machine) … Ne razuemem u cemu je problem … : (

Reply
#23
Da li Sprint6 možda ima kakav CAM proces opciju ili export u postscript jer iz toga možeš bez problem napraviti import u corel i napraviti film. Budući da sada koristim negativ filma obično odem u CAM proces, tamo napravim postscript u negativu kojega lako importam u corel.
Reply
#24
Instaliraj FreePDF, batali Cute jer pravi jos kojekakve gluposti.
Reply
#25
Miki,

Ako ti može biti od koristi, ja upotrebljavam :
http://www.rarefind.com/paperlessprinter/
i radi perfektno sa bilo kojom aplikacijom.

Ja ga koristim kada iz Protel-a pravim PDF.

Imaš primer za onaj moj SMPS sa IR2153, -  sve je radjeno sa njim.
Samo umesto tvog standardnog printera izabereš : paperless printer
izabereš neki od ponudjenih formata i imaš željeni fajl, - i TO je TO !
I što je najbitnije - kako na ekranu , tako i na PDF-u Smile



Pozz
Reply
#26
Miki , postavi taj lay . Mora moci, povecaj DPI u opcijama.
Reply
#27
Jes' tacno, povecaj DPI na 2000. Nista ne hFali CutePDF. jedino ako su i u njemu poceli sa reklamama ili dodatnim softverom pri instalaciji.
Reply
#28
Resio sam problem sa doPDF printerom.
http://www.dopdf.com

Definitivno mi nije dobro radilo sa CutePDF ...
Reply
#29
Probao sam i CAM sa Gerber export i to je OK, stim sto sam probao opciju sa rupicama na trakovima (to se ne radi za fabricku izradu, samo za rucnu zbog lakseg busenja) i to da konvertujem u PDF opet je imao neki problem sad sa rupicama, nesto nisu dobro ispale, krzavo nesto kao da nije vektorska nego bitmapa, cudno skroz ... Nebitno, radi dobro preko doPDF printera kada se stampa iz programa.
Reply
#30
(10-29-2016, 03:55 PM)mikikg Wrote: Probao sam i CAM sa Gerber export i to je OK, stim sto sam probao opciju sa rupicama na trakovima (to se ne radi za fabricku izradu, samo za rucnu zbog lakseg busenja) i to da konvertujem u PDF opet je imao neki problem sad sa rupicama, nesto nisu dobro ispale, krzavo nesto kao da nije vektorska nego bitmapa, cudno skroz ... Nebitno, radi dobro preko doPDF printera kada se stampa iz programa.
 
Slično radim i ja  sa Nitro PDF Creator-om i printa se direktno iz programa, okretaš, postavljaš u centar, mirroring, odabiraš layere...
zoomiraš zbog kontrole i bude 100% korektno i crno!
:-)
LP
Dragan
Reply
#31
Zaboravio sam okačiti PrtScr (PrintScreen) @Miki vrlo lepog rada!



Odabiru se layeri, pa i solder maske, Out line, ...ako vam zatreba samo drillings-bušenja
LP
Dragan
Reply
#32
Ovko.
Okačiš .lay6 fajl u pripadajuću temu a onda će neko da okači odgovarajuće .pdf fajlove. Smile

Šalim se.
Ukoliko koristiš neku noviju verziju Windowsa onda u samom OS imaš integrisan PDF štampač (print to PDF).

Nisu potrebna nikakva dodatna podešavanja.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#33
To je dobro za desetku, samo sto meni VM koji koristim za to je offline za internet, nema, iskljucen, sharing samo lokalni, i tad sistem radi vrhunski, da li moze desetka da radi offline? Smile
Reply
#34
Što ne bi mogla?
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)