Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zvučne kartice
#1
Potreban mi je savet.
Šta bi pre izabrali Sound Blaster Audigy 2 ili Sound Blaster X-Fi SB1040?
http://ec1.images-amazon.com/media/i3d/0...010760.pdf
http://www.creative.com/oem/resources/So...SB104x.pdf
I zbog čega?
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#2
Ako je za slusanje muzike, ni jednu. Ako vec mora Sound Blaster i ako je prvenstveno za slusanje muzike onda samo Extreme Music. Ona vec svira ozbiljnije. A lako moze da se tweak-uje Wink. Moras da racunas da SB ima problema sa Win7 mada ime nekih drajvera koji to resavaju, negde ih i ja imam na kompu.
Reply
#3
Malo nezgodno pitanje, jer X-Fi imaju malo drugaciji zvuk po meni bolji za slusanje muzike, sada da li i tebi bolji Smile. Ima malo i softvera tu ali opet generalno bolje zvuce ove nesto novije sa X-Fi cipom, probao sam i Audigy 2 a jos uvek imam Audigy ES i sada SB790, jedino da ti naglasim mislim da sve x-fi imaju taj "problem" ako koristis u drajverima crystalizer i na winampu pojacan zvuk u nekim pesmama dolazi do nezgodnog smanjenja nivoa, par sekundi slabije pa par jace i to je bas bas primetno. Ja ga koristim ali mi je zvuk na plejeru oko 10% i ima dovoljan nivo signala. Bude nesto bolje mada opet kazem sve treba prilagoditi tvom ukusu.
Reply
#4
Ja imam neku SoundBlaster Audigy al nisam siguran tacno koju da li je 2ka ili neka starija. Cini mi se da ima ASIO drajver za nju i da sa tim drajverom nema nikakvih problema. Mislim da je koristi i jedan moj prijatelj koji svira klavijaturu i da mi je on bas nabrajao prednosti ove zvucne kartice... Ako nadjem nesto na PC podelicu ovde Wink
Reply
#5
Ma Win 7 u potpunosti podržava Audigy 2. Nije to problem.

Ovo pitalje sam postavio zbog toga što je X-Fi poprilično mlađa kartica ali po specifikacijama Audigy 2 podržava 24-bit/192kHz sampling rate a X-Fi
24-bit/96kHz.
Što se tiče THD+N za Audigy 2 nisam našao podatak (sigurno bi se razlikovao jer sam na izlazu zamenio JRC4556 sa LME49720) a kod X-FI 0,007%.

Dilema je koju karticu da ostavim u računaru...
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#6
Sto kazu - od SB ni jednu.
Ako si resio da izdvojis malo vecu sumu (SB1040 vidim kosta oko $150) onda pozuri i pazari GeekOut 450 od Light Harmonic-a,
na akciji je jos 1 dan na MassDrop sajtu i kosta $129 + $6,7 postarina do SRB. Osnovno: ESS Sabre 9018, 32/384, DSD, pojacalo
za slusalice 450mW snage cista A klasa, Line Out itd. Dobar za sve niskoomske sluske. Za visokoomske bi bolje dosao GeekOut 1000
Reply
#7
Ostavi obe Big Grin Jednu za Skype drugu za mjuzu Smile Cim si zamenio 4556 za LME garantovano si napravio bar neki pomak ka boljem zvuku. Nego sad razmisljam nesto jedan prijatelj isto muzikant mi je trazio da mu pravim OVO iskreno imao sam dosta rasturanih modema i ovih transformatora punu kutiju ali sam uspeo da nadjem dva identicna trafoa i skockao sam mu ovo ali iskreno ja nekih drasticnih promena u zvuku nisam primetio, sumova i smetnju je bilo manje to stoji Wink
Reply
#8
Ja sam koristio oko 1 godinu X-fi i vratio se na audigy zs2 kao najjeftiniju a pristojnu varijantu. Driver obavezno KX 32bit na win 7 radi bez problema ali 64bit-na varijanta zna da zeza. Inace KX drivere bih preporucio za sve Creative kartice ( naravno one koje imaju podrsku KXa ). Pozz
Glupost je najneobicnija od svih bolesti - od nje ne pati bolesnik, nego svi ostali.
Reply
#9
@nik
Ma dobio sam je free...
Da imam te pare već bi se oženio... Big Grin

@tesla017
Ma koj će mi...
Nemam problema sa ground loop.

@vodjang
Probao sam i KX i još neke (nemam pojma koje beše), ali sam se vratio na one koje sam Win nudi jer ima 64-bit sistem i nekako mi je najstabilnije i najprirodnije sa njima.
U pravu si da je KX dobar ali bagovit sa 64-bitnim sistemom. Imao sam i malo problema dok sam mapirao sve izlaze i ulaze da rade kako treba.

Ako nema neke bitne razlike ostaviću onda Audigy2 dok ne sastavim neki DAC...
Hvala na savetima. Wink
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)