Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Current Mirror Amp (Vladino pojačalo)
Razni su porivi za bavljenje samogradnjom. Počev od toga da je to uživanje (što meni zvučnici umnogome jesu - onda kad su mi zanimljivi) ili ušteda u ceni/vremenu, što bi bio slučaj samogradnje onakve kutije za pojačalo (jer mi to ništa nije zanimljivo).

Pošto ne znam da je napravim, a nemam ni alat pa da mogu da pomislim da može da ispadne onako, morao bih da dam nekom da mi napravi. Za to imam novaca koliko i za onaj Pathos Smile
(koji pri tom košta malo manje od dve prosečne nemačke plate)

EDIT: Glede rejtinga - ne morate da mi dajete plusiće da mi nadoknađujete. Nema potrebe jer mene to nešto zaista ne zanima već me zabavlja jer primećujem takve stvari. Mislim, ne vodim se ja time šta ću pisati ili ne - stoga moje pisanje o religiji, a i ovo ovde ovako kako jeste tj kako ja vidim. Pa ako se kome nije svidelo - šta ću mu ja Smile
Reply
No, da se vrnemo delimično na temu. Od klasičnih dizajnova dobru osnovu predstavlja, a i pristupačno mi je nešto ovakvo - ali bi moralo opako da se modifikuje:

https://www.aliexpress.com/item/Class-A-...37764.html
https://www.aliexpress.com/item/QJ-4375-...88114.html

Sviđa mi se što su kockice pojačala, a hladnjaci su im unutra. Dovoljno su veliki otvori pa ako se hladnjaci eloksiraju u drugu boju pa se obradi sve malo nekim plemenitim drvetom - moglo bi to besno da izgleda.

A ima i neka tema na DIY sa pojačalom koje nije simetrično. Kao dva monobloka, neka silueta na prednjoj - čovek je sam radio. Ne mogu da nađem slike. Ono mi je isto jako zanimljivo.

Suštinski i dalje ne znam šta bih - ali to sam već rekao Smile

(01-18-2018, 07:55 AM)pakonja Wrote: Skutijavanje je psiho faktor Smile Kada neko vidi pojacalo da li ce da kaze WOOW ili ce da kaze "pa... lepo je..." ali to naravno nije presudno za krajnji cilj tj zvuk tako da ne treba puno obracati paznju na to Smile

Samo još da napomenem, jer sam zaboravio...

Briga mene šta će ko da kaže kad vidi. Ono što želim je da, kad mi pogled padne na to, ja kažem vau - svaki put Smile
Reply
(01-18-2018, 01:44 PM)Zvu Wrote: A ima i neka tema na DIY sa pojačalom koje nije simetrično. Kao dva monobloka, neka silueta na prednjoj - čovek je sam radio. Ne mogu da nađem slike. Ono mi je isto jako zanimljivo.
Ako mislis na ono gde je na predjoj strani od aluminijuma uradio kao munju neku to se i meni isto svidelo... neobicno a ekstra je ispalo... ne mogu sad da nadjem sliku ali okacicu kada nadjem...

(01-18-2018, 01:44 PM)Zvu Wrote: Briga mene šta će ko da kaže kad vidi. Ono što želim je da, kad mi pogled padne na to, ja kažem vau - svaki put Smile
Upravo tako... zato svako pravi ono sto mu se i kako mu se svidja... Wink
Zato se meni onaj patos nikako ne svidja a i siguran sam ga nikada necu imati Big Grin Big Grin Big Grin
Reply

iz ove slike se manje vise vidi kako je konstrukcijski rijeseno. Ja bi ovaj donji dio (sa botunima), ako nije bas napet, izbjega, vec za dno klasicna ploca (mozda jos bolje L ploca tako da dno i zadnja strana budu iz komada, lim 1,5-2mm). Na nju L profili koji drze metalnu traku na koju su (pretpostavljam) zavidani tranzistori ili IC a s jedne strane a s druge hladnjaci.
prednja i gornja povrsina kao i strane koje se vide od tanjeg lima 1-1.5mm. Svaki malo bolji limar lako probije i otvore i savije te limove na potrebne mjere. lim nakon toga dobro ocistiti i zalijepit na njega samoljepljivu foliju (tzv cetifix). Danas ima bezbroj dizajna, imitacije drva kojeg hoces, cak i hrapavih tj s imitacijom godova.
 Ja sam za jedne zvucnike koristija bas tu imitaciju zebrana kao i na pojacalu i to izgleda odlicno.
Reply
(01-18-2018, 01:44 PM)Zvu Wrote: Sviđa mi se što su kockice pojačala, a hladnjaci su im unutra. Dovoljno su veliki otvori pa ako se hladnjaci eloksiraju u drugu boju pa se obradi sve malo nekim plemenitim drvetom - moglo bi to besno da izgleda.

A ima i neka tema na DIY sa pojačalom koje nije simetrično. Kao dva monobloka, neka silueta na prednjoj - čovek je sam radio. Ne mogu da nađem slike. Ono mi je isto jako zanimljivo.
Da li si mislio na ovo: Techno by Dual
Reply
Ne znam da li je Zvu mislio na to ali ja jesam... Smile
Reply
A ovi drveni gumbići kao Jupiteri. Dap, to je to - vrlo vrhić, a samogradnja.

Vrhunski dizajn. To može da se podigne na novi nivo izostavljanjem vidnih šrafova, metalik siva farba ili eloksaža ako je u pitanju alu. Itd. Ali koncept odličan.
Reply
(01-18-2018, 09:17 PM)pakonja Wrote: Ne znam da li je Zvu mislio na to ali ja jesam... Smile

(01-18-2018, 09:43 PM)Zvu Wrote: A ovi drveni gumbići kao Jupiteri. Dap, to je to - vrlo vrhić, a samogradnja.

Vrhunski dizajn. To može da se podigne na novi nivo izostavljanjem vidnih šrafova, metalik siva farba ili eloksaža ako je u pitanju alu. Itd. Ali koncept odličan.

Naleteh slučajno na ovo, pa moram da vam se zahvalim, drugari...   127
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 3 Guest(s)