Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Home Theater PC OS
#1
Iskopao sam jednu Intel Mini ITX ploču sa Atom procesorom... Smile
Ova pored VGA ima i S video izlaz pa mi je palo na pamet da od nje napravim neku vrstu network video playera za stari CRT TV.
Da li neko zna već gotovo rešenje na Linux ili Android platformi?
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#2
Pada mi na pamet da iskoristim KODI.
http://kodi.tv/about/
Jedino je pitanje koju platformu da iskoristim za ovo.
Šta će vući najmanje resursa?
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#3
Evo još ideja:
http://www.makeuseof.com/tag/5-great-lin...nsform-tv/
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#4
Nisam siguran da sam razumeo pitanje tj. pravu ideju (vise sam okrenut audiJo segmentu) ali recimo MPlayer instaliran na nekoj maloj Lin distribuciji 
kao sto je npr. Arch Linux? U nazivu teme me muci "Network player". Svakako da skladiste filmova nece biti mali Atom vec neki NAS ili svakodnevni PC 
na kome je gomila deljenih diskova za skladistenje omiljenih nam filmitja. Mada ja ne spadam u grupu skupljaca istih, bas nikako.
Reply
#5
Ma više sam mislio na neki media centar OS.
Naravno da neću podatke skladištiti na toj mašini. Planirao sam da je bežičnim putem vežem za lokalnu mrežu i da odatle ima pristup netu i drugim resursima.

Kad smo već kod Wi-Fi. Kod mene te čeka TP-Link TL-WR941ND.
Nadam se da ti odgovara. Big Grin
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#6
'El WR941 ume da filtrira i nalazi iskljucivo dobru muziku? Ako je tako, prodato! Big Grin 
Stvarno je red je i da se vidimo (pusti bre malo tu zeMsku da dodje do vazduha Smile )

Media centar bi bio Vortexbox, ISO slika je svega 38MB. Preporuceni HW je ovde Medju njima ima i neki MSI-ev Atom barebone.
Ja sam ga davno koristio, na nekom starom PC-u. Web interfejs, Logitech server, fin (audio) plejer itd. Ubacis orig. CD i automatski 
je izripovan, samo ga pljucne nazad i kaze 'sledetji molim' Smile.

MPlayer se smatra najjacim (Lin) video plejerom.
Reply
#7
Fala! Big Grin

WR je tvoj. Viđamo se neki vikend kad udahnem malo slobodnog vremena....
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#8
Nisam probao, ali mislim da je kodi (bivši XBMC) odlično rešenje.
Za njega je potreban OS domaćin, a on šljaka kao bilo koji drugi program, e sad, postavlja se pitanje kako pristupati i izdavati komande samom programu, pretpostavljam da može preko browser-a sa drugog kompa da se upravlja, ili da metneš tataturu i miš na milje na tv, a ona fora sa daljinskim mi se čini prilično skupa.
Koji OS, to je već pitanje, pošto mašina nije bogata resursima, treba nešto jako lagano, može Arch kao što reče nik, ja navijam za Slackware, neki DE tipa fluxbox, blackbox, openbox i teraj.
Ostaje na tebi da podešavaš mašinu.
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
#9
Ovde ne bi išao preko WEB interfejsa nego bi koristio VGA, odnosno S-video izlaz sa same Mini ITX ploče.
Imam par daljinskih za računare, tako da bih probao i njih da ukomponujem i da dobijem ceo kompletić.

Kodi mi se čini kako odličan softver, ali je sad pitanje šta izabrati za host sistem.
Probaću prvo sa Arch, pa ako ne ide sa Slackware....
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#10
Na web interfejs sam mislio za komandovanje nekim SW plejerom, ono Load/Play/Stop itd, koriscenjem LAN konekcije. Dodavanjem BT ili WiFi dongle-a
upravljanje ces verovatno moci da prebacis na mobilni tel. Kakve daljince za racunare imas? Sa prijemnikom i display-om, kao za HTPC npr?
Reply
#11
Ma najprostiji sa USB BT ili 2,4GHz prijenikom.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#12
;dPodigao sam Arch linux. Upravo kuckam sa njega. Big Grin
Mislim da ovaj atom procesor nema bas previse snage za ovo sto sam zamislio.
Podigao sam 64-bit verziju linuxa.
Moram da probam sa 32-bitnom verzijom. Sigurno ce ga nesto manje opterecivati.
Sad sam pustio automatsku instalaciju paketa pa mi je instalirao brdo aplikacija koje mi nisu potrebne. Pri sledecoj instalaciji moram da izaberem minimum potrebnih paketa...
Zvucnu karticu nije pronasao, ali sve ostalo je potpuno funkcionalno.
Mislim da je ovo bolji izbor od Slackware.

Youtube radi sa nesto malo seckanja pri vecim rezolucijama...

Ukoliko se ispostavi da je ova masina pravise slaba imam jos jednu Mini ITX plocu sa C2D procesorom... Big Grin
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#13
O'ma idi na C2D proc, ne se misli. Jos ako imas malko vishe mLemorije za nabaciti, odlicno, to jes' super.

Umesto muchenja sa original Arch Lin, skini Audiophile Linux v.3. Instalacija se radi kao kada radis back-up - da bi se odrzala sva podesavanja i instalirale samo 
zaista neophodne komponente/servisi. To radis uz pomoc RedoBackup, ima spremljeno i sve objasnjeno. Moze sve da se uradi sa dva memo-stick-a, ne mora 
CD/DVD drajv - ako BIOS podrzava naravno. Neophodan je prazan disk, nista deljenje. Na kraju dodaj MPlayer za videJo i eto dobre i free multimedija masinice.


 
Reply
#14
Podigao sam Kodi na Arch linuxu.
Ploča je Intel DG41MJ i na njoj je neko Core2Duo procesor, 2GB DDR2 memorije i 250GB 2,5" HDD.
Malo ću se poigrati da javljam utiske.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#15
Na ovoj konfiguraciji sasvim pristojno radi sa 64-bitnim OS. Big Grin
Jedino me nervira što ne mogu da prilagodim daljinske upravljače i što sam imao problema oko pristupanja šerovanim folderima na Windows mašinama.

Terratec daljinski koji radi preko IC ne može da se pokrene.
Logitec R-RC6 daljinski koji komunicira preko 2,4GHz USB prijemnika radi, ali ne sa svim funkcijama.
Imam negde još jedan. Probaću da ga sutra iskopam.

Uz sve to mi i HDD ima bad sektore.... Sad
Ajmo sutra ponovo....

Probaću još par drugih distribucija....
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#16
A da probas nesto tipa Ubuntu Based sistema? Mislim da tu neces imati problema sa hardware-om i prepoznavanjem istog a i podrska je ogromna jer dosta ljudi gura XBMC/Kodi bas na Ubuntu
Reply
#17
E, ovako...
Probao sam jedno 5-6 različitih distribucija HT operativnih sistema i programa.
Na kraju sam se vratio početnoj varijaciji.
Ispade da se najbolje pokazao GeeXboX.
http://www.geexbox.org/

To je u suštini standalone XBMC (Kodi) koji leži na nekom ojađenom linuxu.
Najbolje je što podržava više platformi: x86, PowerPC, ARM.
Može se koristiti kao live sistem ili se instalirati na HDD, CF ili neki slični disk...

Za sada odlično radi. Big Grin

Sada ću ga probati na onoj slabijoj ploči i na ALIX bordu koji je na MIPSLE platformi. Smile
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#18
Ajde probavaj pa javljaj rezultate Smile Imam i ja jedan atom koji sedi i sakuplja prasinu znas i sam a vec je u mini kucistu samo sto nemam S-Video out ali i ne treba mi monitora imam na pretek bilo CRT/TFT Wink
Reply
#19
Sad sam ga podigao i na toj ploči sa Atom CPU. Samo sam video da radi i morao sam da pređem na laptop zbog cure kojoj treba komp...
Javiću ti detaljnije rezultate sutra ili probaj sam dao tada...
Samo ti treba fleška...
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#20
Kad sredis napravi ako mozes snimak kako radi...

Kinezi imaju tako nesto u ponudi ali ovaj je definitivno pobednik sto se velicine tice http://www.dx.com/p/xiaomi-quad-core-and...P7gZXzF8o5

Znaci i napajanje i sve u kutiji adaptera...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)