Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
APEX A9
Evo da kompletiramo borisovu verziju...

.zip   A9-Ratchet V3.zip (Size: 197,81 KB / Downloads: 23)
Reply
mislim da ću ovo odraditi čim se snađem sa vremenom i novcem.
Chop your own wood and it will warm you twice
Reply
Terry je vec odradio Smile

05-20-2015, 05:25 PM
05-20-2015, 05:26 PM
05-20-2015, 05:26 PM
Reply
svaka čast tim momcima - i volje i vremena i novca! bravo za njih! Smile

a i za pojačalo,lijepo ovo izgleda!
Reply
(05-20-2015, 05:46 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: svaka čast tim momcima - i volje i vremena i novca! bravo za njih! Smile

a i za pojačalo,lijepo ovo izgleda!

Terry je momak od 65 godina Smile Pojacalo je uproscena verzija A23, bez kaskadnih spojeva sa jednostavnim strujnim ogledalima gde su tranzistori zamenjeni diodama... svejedno pojacalo je zadrzalo dobre karakteristike i zvuk. Kompromis je napravio idealan balans komplikovanosti i karakteristika tako da se postavlja pitanje opravdanosti da li je A23 uopste bolji ako se sve uzme u obzir... Mene licno vise privlace jednostavna resenja tako da sam u startu pomenuo da bi od svih novih CFA pojacala verovatno sebi uradio A9 mozda i uz upotrebu SMD elemenata.
Reply
meni je svejedno kakva je konstrukcija sve dok ima preporuke Smile da li će biti deset malih tranzistora i dva veća više na pločici ili ne,to ne igra ulogu. bitno je ono da to radim kao zadovoljstvo,kad mi ne merak i ćeif i volja ujedno. tad mi je to-to. Smile
Reply
A9 bi mogao da razbije predrasudu o upotrebi OP ampa u hi-fi pojacalu. Uz kvalitetne moderne OP ampove karakteristike i zvuk prevazilaze i najnaprednija diskretna resenja.
Reply
Pre mnogo godina je John Linsley Hood rekao da opampove nikako ne treba izbegavati jer u kompanijama koje ih proizvode rade najbolji inženjeri koji postoje, tako da kad kupiš opamp kupuješ po toj niskoj ceni najkompetentnija znanja u elektronici. Na prvi pogled se čini da je front end od A9 jednostavan ali samo ako zanemarimo šta sve ima u opampu.
Reply
Meni ovaj rad od Borysa svetski izgleda, kao i grafikoni! Smile

Jedino ne znam da odredim sa osci četvrtke SR, tj brzinu pojačala Sad
Reply
'borys' je ubrzavao A9 zamenom 47pF sa 22pF, ali je to nepotrebno... merenja i slusni testovi se apsolutno poklapaju kod A9. Terry je komentarisao da je zvuk A9 identican kao kod VSSA koje je njemu neka referenca dobrog zvuka, ali za razliku od VSSA koje je tipican predstavnik 'underground' pristupa gradnji pojacala A9 je cisti 'main stream' sa gotovo nemerljivim DC offsetom, S/N, THD, TIM... struje svih stepena su precizno definisane i stabilne i uz standardne elemente rezultati su 99% ponovljivi bez ikakvih uparivanja i dodatnih podesavanja.
Reply
imam osjećaj da će A9 biti novi hit pod vašim nadimkom, ni od koga još nisam čuo loše komentare već su naprotiv mnogi bili oduševljeni!
Reply
(05-21-2015, 08:30 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: imam osjećaj da će A9 biti novi hit pod vašim nadimkom, ni od koga još nisam čuo loše komentare već su naprotiv mnogi bili oduševljeni!

Proslo je vreme da A9 postane hit, ali nije kasno da zazivi medju samograditeljima sto svakako zasluzuje zvukom i karakteristikama koji daleko nadmasuju ulozeni materijal.
Reply
(05-21-2015, 12:15 PM)ivanlukic Wrote: Pre mnogo godina je John Linsley Hood rekao da opampove nikako ne treba izbegavati jer u kompanijama koje ih proizvode rade najbolji inženjeri koji postoje, tako da kad kupiš opamp kupuješ po toj niskoj ceni najkompetentnija znanja u elektronici. Na prvi pogled se čini da je front end od A9 jednostavan ali samo ako zanemarimo šta sve ima u opampu.

Nekada davno sam u sali na pitanje gde nabavljam dupli FET termicki spregnut za diferencijalni par na ulazu pojacala odgovorio: 'u TL071' Smile
Reply
Olafov A14 na poboljsanoj plocici.

05-24-2015, 12:58 PM
05-24-2015, 12:59 PM
05-24-2015, 01:00 PM
Reply
Svaka mu čast!
Stvarno čovek zna lepo da skocka pločicu...
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Terry takodje nije odoleo da uradi A14 Smile

05-25-2015, 08:45 AM
05-25-2015, 08:46 AM

.zip   A14.zip (Size: 53,7 KB / Downloads: 12)
Reply
20kHz sa olafovog A14.

05-27-2015, 01:36 PM
Reply
This is quite a nice amp. Square waves are very sharp and the sound is clear with strong bass. Very nice.
Ovo je Terijev komentar za upravo testiran A14.

05-28-2015, 09:14 AM
Reply
Moraću da ga napravim pre ili kasnije... Smile
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
(05-28-2015, 09:31 AM)TDA Wrote: Moraću da ga napravim pre ili kasnije... Smile

Moracu i ja, vec Borys-ova verzija A9 sa TEF izlazom umesto mosfeta objektivno pokazuje da je to jedno od najboljih pojacala ikad, A14 koristi diamond izlazni stepen sto je korak napred u odnosu na TEF. Borys je cak u svojoj temi o odlicnom hibridnom pojacalu (lampa-mosfet) podelio svoje impresije u vezi zvuka i karakteristika A9. Slazem se sa njim da ga privlace jednostavne seme koje dobro rade, a A9 je za razliku od A23 upravo takav sa minimalnim brojem elemenata.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)