Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Albumi koje možete da preslušate od početka do kraja
#21
Evo nekih meni najdrazih:

1) legendarni Cream- Disraeli Gears (posebno preporucujem "tales of brave ulysses" sa ovog albuma)

[Image: Cream%20-%20Disraeli%20Gears.jpg]

2) Najdrazi album stariani-a

[Image: Joe_Satriani_Surfing_With_the_Alien.jpg]

3) Jeff Beck - Blow by Blow

[Image: Blow-by-Blow.jpg]

3) Dire Straits - Communique, kao i sve ostalo od njih

[Image: Dire-Straits_Communique.jpg]

4) Made in Japan - Deep Purple

[Image: 71SxPkY9fKL._SL1300_.jpg]


Za one koji vole dobar metal preporucujem:
Covenant - Nexus Polaris

[Image: Nexus_Polaris_CD_Cover.jpg]

i od prilike sve sto je iron maiden ikada napravio Big Grin

[Image: album_collage.jpg]

I naravno da ne zaboravim svog najveceg idola, tocka.

[Image: cover_595391972009.jpg]
Reply
#22
Uh elektropionir, dobaaar ti izbor, vrlo slicne muzicke ukuse imamo.
I meni je surfovanje sa vanzemaljcima bila njegova najbolja ploca dok se nije pojavio "carobnjak crvotocine" Smile
A za Smak, ako budes svracao na ovu stranu mozemo da organizujemo neku posetu kada budu imali probe. Cikice se ponovo aktivirale, skoro sam bio na jednoj probi, razbijaju kako sviraju po stare dane Smile
Reply
#23
hehe, primjetio sam da imamo vrlo slicne muzicke ukuse. 

Iako ne padam cesto u zamke fatalizma... i generalno nemam predeterministicki stav prema zivotu, jedina stvar koja me konstantno muci je to sto vjerovatno nikada necu dostici Tockov nivo vjestine na gitari... cini mi se... pa cak i da nastavim vjezbati kao onda kada sam bio student i ucenik, satima i satima svaki dan, uvjek cu biti godinama daleko od njega. A sada trenutno nemam vremena ni da se posteno naspavam a ne da sviram....
Zapamtit cu to i vjeruj mi da cu ti se javiti ako budem uskoro u blizini nekada, jer nisam nikada cuo smak uzivo, a tocak mi je definitivno najdrazi muzicar, i njega najvise pokusavam da kopiram. Smile

Moram da postavim jos dva albuma koje volim...

Melissa Auf Der Maur - Auf der Maur.... fantastican album. Ma, meni je ona... uff bolje da sutim Wink

[Image: 41H15GENKTL.jpg]

Morphine - The Night i Cure for pain

[Image: Morphine_The_Night.jpg]  [Image: kwWKwPUK0j7ffvaacznw4X93o1_500.jpg]
Reply
#24
(02-26-2015, 11:06 PM)elektropionir Wrote: i od prilike sve sto je iron maiden ikada napravio Big Grin

[Image: album_collage.jpg]

Uf! Sad si me kupio!!! Big Grin
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#25
INFO
Smak ce odrzati koncert 20. Juna na Uscu.
Predgrupa Epilog i Thimble.
Reply
#26
Ime albuma i pseudonim izvođača. Ne znam zašto ali ovih dana mi je ovakva muzika preko potrebna.
Možda za nekog audiofilska bla bla muzika, ali ne biram ja na šta ću da se naložim (:

Reply
#27
@Zvu
Ludovic Navarre je legenda, on nema losu plocu. Tourist si sigurno slusao? Kakav je to album … Fenomenalan muzicar. Ja ga pratim od prvog albuma … Nekako se uz njega uvek provlacio i Jestofunk Wink
Reply
#28
Nisam slušao Tourist. Nekako ne volim da "izrabljujem" izvođače. Dešavalo mi se da neke više ne mogu da slušam jer preterujem. Sada puštam da mi muzika sama dođe. Slušam neki album dok ne dođe do toga da ga maltene znam na pamet. Onda mi se više taj žanr ili senzibilitet ne sluša pa pređem na drugo. E tek onda kad mi se opet prisluša takva muzika, tražim drugi album. Preslušam taj drugi, pa prvi - malo upoređujem, razmišljam u čemu se razlikuju.

Tako to nekako, bar kod mene, ide Smile
Reply
#29
Sad tek vidim da si ranije u ovoj temi naveo Tourist kao jedan od svojih albuma koji spadaju u kriterijum. Možda mi odatle i ideja za St Germain - podsvest čuda čini.

Moraću da preslušam i njega Smile
Reply
#30
Ispisah veliki post, a onda obrišem. Zvučalo kao lament nad sudbinom, a od toga niko ništa nema.

Elem, poslednjih 5 dana aktivno trošim klasičnu muziku (na zvučnicima pošto moja lepša polovina nije baš ljubitelj klasike no nije tu od srede - uglavnom slušam na slušalicama na poslu ali to nije ni približno ovome), a odmaram uz Džoni Keša. Sad, za Keša neću ništa da nabacujem jer tu nisu toliko bitni albumi (bar meni) koliko pojedine pesme koje imaju određeni vajb koji mi prija. Glede klasike - živimo u vrlo uzbudljiva vremena. Da ne dužim, par albuma me je kupilo. Koliko dugo će se vrteti, ne znam - verovatno dok mi se ne smuče.

Arvo Pärt - Simphony No.1



Arvo Pärt - Summa



Arvo Pert - estonski kompozitor klasične muzike koji živi i radi u Berlinu. Neverovatno otkriće za mene. Smeštaju ga u koš sa velikanima koji su upokojeni po par stotina godina.

Tu se nekako našao i Hans Cimer (nije klasičar ali ipak ozbiljan kompozitor) i njegov rad na filmu Interstellar - neverovatno. Ovde ozbiljniji zvučnici dolaze do izražaja jer ladno ima tonova na 20-25Hz - pokušavao je da objasni stvari orguljama. Ne sme se (preterano) pojačavati jer postoji ozbiljna mogućnost da prošetate membrane po susedstvu Smile  Čuje se vazduh kako prolazi kroz cevi kad orgulje dišu - ako se skine lossless.

 
 


Glede albuma kao celine, ima nekih zaokreta (po mom mišljenju) kod Perta - u smislu da mi album ili ne deluje dovršeno ili da se tu nalaze kompozicije kojima možda i nije baš mesto. Moguće da tu ima mog nepotpunog razumevanja tematike jer nemam decenije staža slušanja klasične muzike pa da odmah shvatim šta se htelo reći nekim albumom. Nasuprot tome, Hans Cimer drži za ruku i vodi kroz celu priču. Deluje mi kao da nije pravio muziku za film već za sebe, a oni su je iskoristili za film. U svakom slučaju, koncepcijski jako dobro povezan, a redosled pesama smislen. Jako lep, kompletan album. Pri tom je Kris Nolan ispao car Smile

Reply
#31
Posle nekoliko loših iskustava s "modernom klasikom" nisam se mnogo interesovao za taj pravac, ali ovo je nešto sasvim drugo!

Za početak, naručio sam njegovu kompletnu muziku za klavir i gudače jer sam se "navukao" već posle prvih deset taktova.
Mislim da će nastavak biti njegova vokalna muzika, a za orkestarsku će mi trebati malo vremena.

U svakom slučaju, puno hvala za ovaj "pointer".

Pozdrav
P.S. Komentar se odnosi na Arvo Pärt-a.
Reply
#32
Ja isto ne znam šta bih pre.



A u Tabula Rasa kreće od uvođenja redova violina, pa svakim sledećim taktom uvodi čelo, bas, dok ne završi na klaviru i to samo leva ruka.



Za Alinu - šok:

Reply
#33
(09-25-2017, 09:09 PM)Zvu Wrote: Ja isto ne znam šta bih pre.

Za Alinu - šok:

Da, to sam čuo posle prvih par minuta slušanja "Mirror in mirror" i onda naručio "Brilliant Classics - 95053: Arvo Pärt, The Complete Piano Music". Postoji i vinil verzija - dve ploče.
Uz to, naša unuka se zove Elina i upravo je počela sa časovima violine Smile .

Treba sad izdržati narednih pet dana dok ne stignu diskovi. Moraću da premostim ekstrakcijom sa YouTube i da zažmurim zbog MP3.

Pozdrav
Reply
#34
Код Руса не важи ни ПИПА ни СОПА.
Reply
#35
Upravo stiglo - melem za dušu!

Biće ovo jedan vrlo prijatan vikend Smile .

Pozdrav
Reply
#36
Ušao na temu samo da podelim šta volim da poslušam, ceo album, a nisam slušao odavno i mnogo me razveselio večeras:

[Image: RHCP-By-The-Way.jpg]
I onda ajde čisto da kliknem da vidim šta je ovo Zvule okačio, prvi put vidim...

(09-25-2017, 09:09 PM)Zvu Wrote:

Pa ovo je STRAVA! Ljubitelj sam Betovena i Mocarta, ovo kao da je njihova savršena mešavina!
Hvala Zvu  Smile
Između astronauta nikada nije postojala granica. Onog dana kada taj koncept bude dopreo do svesti političara, naša planeta će izgledati drugačije. Aleksej Leonov
Reply
#37
Odličan album, trujem se nekoliko dana njime:

[Image: R-6985674-1431025437-5126.jpeg.jpg]

Tek kasno uveče mogu da slušam muziku pa se to protegne do duboko u noć. Na poslu pola dana zevam. Jedva čekam da opet uđem u klinč sa muzikom i foteljom (kao neizbežnim delom svakog audiofilskog sistema) i Jovo na novo. Prija mi takav premor.
Reply
#38
Puno zabave u stilu New Orleans R&B-a 50-ih, 60-ih godina od ovog osmerca iz Zagreba.

[Image: attachment.php?aid=28221]


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#39
The Revenant - Soundtrack

[Image: image.jpg]
Reply
#40
Boz Scaggs - Dig



Malo bluza u sitne sate. Vrlo pristojno snimljen album.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)