Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EAGLE PCB Design Software - Pitanja i Odgovori
A ne treba, glomazan program samo tako.Jednom sam ga instalirao i kada sam vidio koliko zauzima rekoh bježi dalje. EAGLE 7.5 zauzima oko 250Mb, ima sve što mi treba, znači nikakav 3D,simulatori i ostale điđe-miđe. Samo šema i pcb layout i to je to.
Reply
Mislim da prelazak na drugi program je stvar navike..evo ja sam davno još instalirao CircuitStudio v1.5...program je oku ugodan za rad, jednostavniji je od EAGLE i brže se sve radi, a ima i import projekt filova sa drugih PCB programa..no ono na što sam navikao je EAGLE jer u njemu više manje znam osnove pa mi odmah ide kod routiranja i premještanja sama ruka...ono kako se kaže "ruka sama crta a mozak ništa nemisli" i pločice se same crtaju od sebe.

Želio bi se prebaciti na CircuitStudio ali kod njega mi "nedostaju" stvari kod schematic editora koje EAGLE ima, zatim kreiranje footprinteva je jednostavno i imas i simulator unutra 3D i još PCB i SCH footprint..svidja mi se kako su odradili da sa lijeve strane samo klikas po filovima i prebacuje se editor sam, no kod routiranja nisam navikao na "logiku" CircuitStudio i onda tu stanem jer inspiracije nema i tako to..no da ne duljim dalje...svaki program je odličan na koji se navikneš i to je to.

KiCAD je odličan program ali po meni previše kompliciran i čak mogu reći i kompliciraniji od EAGLE..jer dok u schematicu napraviš promjene moras ići u PCB editor i onda load netlist..pa nemaš povezano tijesno kao kod EAGLE SCH<=>PCB...pa onda kreiranje footprinteva mi treba više vremena u KiCADu nego u EAGLE i tako to ima još dosta toga..ali kažem sve zavisi na što se ko navikne..za jedne je dobar i Sprint-Layout(iako nema DRC tj provjeru dali je sve povezano po shemi), nekima Protel, Allegro, Cadence, KiCad itd...stvar navike Smile
Reply
Photo 
Pozdrav,
Treba mi pomoć. RAdim u Eagle 9.1.3
Trebao bih da odradim jedan gerber fajl (kinezi će raditi), gde naknadno treba da kalajišem-podebljam vodove.
Koji lajer treba da bude uključen za ovu opciju?
Slika će vam sve reći.

Hvala unapred, Dejan

Mali izgubljeni vanzemaljac, 3.000.000.000.000.000 svetlosnih godina udaljen od svog doma
Reply
Postavi na bottom solder mask trekove perko onih koji treba da ostanu gologuždravi i izgeneriši gerbere na redovan način.
Solder maske su "negative" tako da šta god postaviš na njih bude "prosečeno".
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply
Photo 
(06-15-2021, 10:41 AM)ZASto Wrote: Postavi na bottom solder mask trekove perko onih koji treba da ostanu gologuždravi i izgeneriši gerbere na redovan način.
Solder maske su "negative" tako da šta god postaviš na njih bude "prosečeno".
Pogledaj gerber, da li je ok. JA mislim da se nisam zeznuo.


.zip   HV Tester V2_2021-06-15.zip (Size: 13,69 KB / Downloads: 4)
Mali izgubljeni vanzemaljac, 3.000.000.000.000.000 svetlosnih godina udaljen od svog doma
Reply
1. profile.gbr je PRAZAN !!! Mora da bude outline pločice inače će kosooki da se bune.
2. solderpaste_*.gbr kao i silkscreen_bottom.gbr su nepotrebni.

Znači, potrebni gerberi za izradu kod JLC:
copper_top.gbr
copper_bottom.gbr
profile.gbr
silkscreen_top.gbr
soldermask_top.gbr
soldermask_bottom.gbr

I ne zaboravi drill fajl.



Ostalo deluje OK.


Attached Files Thumbnail(s)

Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply
Da dodam novu informaciju, EAGLE ce biti od AutoDeska u blizoj buducnosti ugasen i sada ga polako integriraju u FUSION 360 i nalazi se pod FILE - NEW Electronic Design ili Library...ideja je odlicna ali performanse su ocajne, ko da radim na P1 133MHz i 32Mb RAMa.....tako da neznam zasto su se odlucili za cloud opciju koja jos i ovako usporuje program, a o bugovima da ne govorimo...pokusao sam da tri dana napravim dvije komponente u FUSION 360 EAGLE i to vise ne radi, jer javlja da nemoze naci libary, step import radi duple filove, save load je sporo, a o nepostojecoj Dark Themi nemaju u planu da dodaju....tako da EAGLE stari 9.6.2 je zakon Smile

Evo da se vidi spori FUSION 360 kako izgleda, mozda ko pokusa raditi u njemu, ali to je gubljenje dragocjenog vremena:

https://www.youtube.com/watch?v=eadcyToM...kFusion360
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)