Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzika koju slušamo
#61
Samo napred, biće mi drago da vidim rezultat.
Reply
#62
Probacu mozda vec sutra. Bice to jako spor proces spajanja jer dsd fajlovi su mnogo dugacki a manipulacija na bit nivou ce da uspori proces pa ce to cini mi se da traje i traje dok ne spoji dva fajla u jedan, pokusacu.
Reply
#63
Braco operacija uspesna, umiksovane dve pesme 1bit dsd64 u jednu pesmu 1bit dsd128! : ) Prvo nije krenulo onako kako sam zamislio da ide po dva bita iz svakog strima dok nisam pregledao https://www.sonicstudio.com/pdf/dsd/DSDIFF_1.5_Spec.pdf , kanali su poredjani po 8bit a ne kako sam mislio 1bit levi kanal 1bit desni kanal tako da program koji sam napravio sa po 2bit naizmenicno iz jednog i drugog dsd radilo je ali se cuo velik shum dok nisam pogledao u dokumenat i shvatio da to ne ide tako, nakon toga konverzija uspesna i cuju se obe pesme istovremeno! Evo okacio sam pa moze svako da proba. Potrebne su obe pesme u dsdDiff formatu na dsd64, posto sam sve hardkodovao prva pesma mora da ima naziv dothat.dff a druga mora da ima naziv traore.dff, konvertovana pesma ce se pojaviti u istom folderu pod nazivom mix.dff . Potrebno je samo dupli klik na dsd_mix.exe i konverzija krece, treba nekih pola minute da konvertuje. Nisam se nesto puno potrudio oko pisanja programa, ne izgleda bas bajno ali radi posao : )

Usput sam primetio da Sox program za konverziju iz flac u sdm ima problem da generise dsd header kako treba, tako da ako se pojavi neka greska javi pa cu objasniti sta treba. Kvalitetno konvertovane 1bit dsd koji nisu odradjeni u Sox nebi trebali da imaju problem sa dsd_mix.

Edit:
Eh sad vidim da prva pesma koja je kraca cim se zavrsi druga pesma postaje ubrzana : ) Ok, videcu drugi dan mislim da treba po bit iz svake pesme naizmenicno da se poslaze, znaci ne ni onako kako sam mislio po dva bita a ne ni ovako po 8 bita nego jedan po jedan bit, mada jos mi nije doslo do glave kako treba i sta u stvari treba da se uradi, za sada funkcionise ovako ali nije kako treba! Verovatno da ce trebati i silence patern nakon zavrsetka krace pesme da ne dolazi do ubrzanja duze pesme kada se prva pesma zavrsi, blizu sam da to sve proradi!

Edit:
Ne, ne ide sa bit po bit naizmenicno, mora bas da bude poredjano 8bit za 8bit, verovatno samo treba dodati patern 10101010 da popuni kraj one pesme koja se prva zavrsi da ova druga nebi ubrzala. Ali sad nisam siguran dali treba poduplati frekvenciju na x2, sad mi nista nije jasno kako funkcionise 1bit dsd bitstream, ja sam mislio da se svaki pojedinacni bit razmenjuje na datoj frekvenciji a sad kako vidim u dokumentu da su kanali 8bita kako se onda smenju ti bitovi, dali po osam uzastopno ili i dalje jedan po jedan? Ako je jedan po jedan onda povecanjem frekvencije na x2 ne valja a ne valja ni kada ima kasnjenje od 8bita... ?!

Edit:
Nece da moze ni sa x1 frekvencijom, sada su obe pesme usporile za pola. E sad ovako, znaci 1bit dsd ima levi i desni kanal, svaki kanal je 8bitova poredjanih kontinualno i tako se smenju levi-desni kanal naizmenicno po 8bitova. Tako funkcionise 1bit dsd. Probao sam to sto sam probao i zakljucujem da treba drugacije da se uradi sve ukupno, nisam jos skontao kako da poredjam bitove, ovako kako je poredjano i probano, po dva, po jedan, po 8, po 8 jedino funkcionise bez shuma ali mislim da mi ne cujemo 2x ubrzanu smenu 8bitova iz jedne pesme i 8bitova iz druge pesme sve dok se jedna od pesama ne zavrsi a druga nastavi da peva , ali je cinjenica je da smena bit po bit na izvornoj frekvenciji dsd64 nije nego se u 8bit prostoru smena odvija na dsd128 samo mi to ne cujemo jer postoji kasnjenje od 8bitova iz druge pesme, sto nije dobro! Sad samo treba skontati kako redjati bitove jedne pesme na drugu tako da svaka pesma ima bit po bit smenu na izvornoj frekvenciji dsd64! Ovo sto sam probao nijedno ne valja. Resicu ja ovo sigurno samo trenutno mi ne radi glava kako treba, ako imate ideju slobodno! Cini mi se da nema resenja ili mozda treba da se konvertuje 8bit+8bit jedne+druge pesme = 16bit i konvertuje u 8bit bez povecanja frekvencije na x2?


Attached Files
.zip   dsd_mix.zip (Size: 25,15 KB / Downloads: 1)
Reply
#64
Resio sam ubrzanje jedne od pesama dodavanjem silence paterna tako da kada se jedna od pesama prva zavrsi u mix se ubacuje silence patern kontinualno do kraja druge pesme, funkcionise, nema shuma, lepo se cuje, ali nista ne razumem!

Edit: Ok je ali sam zaboravio da dodam duzinu silence paterna u dsd header tako da je pesma u plejeru malo kraca nego sto treba jer duzina mixa nije upisana u dsd header kako treba.

Edit: dodato! Sad je to to sto se tice mix-a i duzine pesme, nema shuma... lepo se to cuje ali to nije dobro. Cinjenica je da kada dodje do kraja prve pesme druga pesma i dalje tece bez usporenja i na visoj frekvenciji, nema usporenja ali je cinjenica da je u tom delu uguram 8bit patern 10101010 tako da onih originalnih 8bita u pesmi je sada 16bita sto bi se reklo nije vise original. Dali valja ne znam ali voleo bi da cujem vase utiske. Zvuci dobro ali ja cujem razliku duze pesme kada je pustim u miksu i kada je pustim originalnu. Tako da povecanje frekvencije sigurno da treba na x2 ali redjanje bitova je pogresno i pored toga sto se cuje kako (ne)treba, za sada mi je nejasno jer ovako kako je ne cuje se kao originalan dsd64 jer smena iz 8bitova treba da bude na dsd64 frekvenciji i od jedne pesme i od druge pesme, za sada smena 8bitova se odvija na dsd128 na jednoj pesmi pa sledi 8bitova na dsd128 iz druge pesme tako da i prva i druga pesma zvuce pravilno, bez kasnjenja jer postoji 8bit pauze jedne ili druge pesme na dsd128 tako da to izgleda kao dsd64 a u stvairi bitovi se ne redjaju pravilno jer se redjaju na dsd128 a treba da su na dsd64, ne mogu da skontam kako da ih poredjam pravilno. Ne mogu ni da objasnim jer nije bas ni jednostavno, nadam se da kontate o cemu pricam. U svakom slucaju ponovicu ovo jedan drugi dan.


Attached Files
.zip   dsd_mix.zip (Size: 25,43 KB / Downloads: 4)
Reply
#65
Na žalost, nemam vremena da se upuštam u detalje toga što radiš, morao bih da obnovim dosta teorije.
Čitajući, i to ne u detalje, par radova na tu temu, znam sigurno da iza toga stoji komplikovana matematika, odn. teorija diskretnih sistema.
Da je jednostavno, bilo bi puno softvera za te operacije, a vidimo da praktično jedino HQ Player Pro može da uradi nativni miks više DSD kanala.

Možda bi trebalo da pročitaš dva teksta koje sam ranije linkovao i iskoristiš njihova iskustva:
https://www.nativedsd.com/news/mixing-in...m-allowed/
https://positive-feedback.com/interviews...caulfield/
Reply
#66
Možda bi ti bilo lakše da radiš sa nekoliko sinus signala različitih frekvencija umesto direktno sa muzikom.
Reply
#67
Probavam ponovo da spojim dva strema po bit iz svakog bitstreama kontinualno tako da 1 bit jednog bitstreama i jedan bit drugog bitstreama sada na frekvenciji dsd128 rade naizmenicno, po nekoj logici tako bi oba bitstrima bila smenjivana identicno kao i njihov izvorni dsd64, ali prakticno se pokazalo da nije tako, kada se spoje dva identicka bitstrima od 8bit kako su i poredjani u jednom i u drugom to izgleda ovako: prvi bitstream 8bit = 11000011 i drugi bitstream 8bit identican = 11000011, kada se to spoji naizmenicno po bit to izgleda ovako: 11110000 00001111, kada se to pusti cuju se obe pesme ali se cuje i jak shum sto je pokazatelj da to ne ide tako bez obzira sto logicki gledano takva dva dsd64 spojena u jedan bitstrim i sa novom frekvenciojom dsd128 bi po nekoj logici imali smenu bitova naizmenicno bit jednog bit drugog tako da bi po bit po bit oba radila na dsd64. Opet kada se radi spajanje na 8bit po 8bit onda je sve ok, nema shuma, ali logicki gledano smena bitova je onda na oba bitstreama dsd128 sto opet nije kao original dsd64. I sad tu ne znam dalje sta da radim, nemam ideju. Ono u post 64 funkcionise super, lepo se cuje ali mislim da su oba dsd64 modifikovana jer im je smena na dsd128 bez obzira sto se cuje ok, mozda je to tako i dobro ko bi to znao.

Mislim da bi trebalo neka matematika da se uradi sa 11000011 i 11000011, kako spojiti tih 2x 8bit u jedan 8bit? Mozda tako pokusati? ALi to je onda vec lossy modifikacija, tako sigurno ne ide. Onako kako sam odradio u post 64, spajanje 8bit po 8bit sa promenom frekvencije na x2 i dodavanjem silent paterna kako bi popunio zavrsetak jedne od pesama, tako nije lossy jer moze da se vrati kako je bilo, i nema shuma i cuje se dobro, mozda je i ok tako? Jel probao neko post 64? Da mi je dve pesme odraditi u HQplejeru to spajanje pa analizirati to bi onda moglo da se razume kako su uradili ali ne znam kako se to radi u HQplejeru, trebala bi mi jedna pesma, druga pesma, spojene dve pesme, onda bi ja to nekako uporedio i pokusao razumeti sta se tu desilo.
Reply
#68
Predložio sam ti sinusne signale jer njih možeš i da vidiš.
Reply
#69
Preko cega mislis da mogu da ih vidim? Tu bi trebao osciloskop neki vrhunski, ovaj moj tesko da moze da uoci razliku jer mu je divMin=10mV, jedino ako imas neku drugu ideju?
Reply
#70
Mislio sam na osciloskop, nemam drugu ideju.
Reply
#71
Pa ti plejeri za dsd valjda amogu da renderuju izlaz u pcm koji možeš otvoriti u audigy npr ili sta god, za početak. Znam da je to daleko od onoga što želiš kao krajnji dokaz, ali za početak da proveris da li je sve ok i da nema IMD-a...
Ako ti čuješ problem, sigurno ces ga lako videti i u pcm-u
Reply
#72
Ne razumem zaato ima shum, na primer dva bitstreama imaju ovaj patern 11000011, oba bitstreama rade na dsd64 frekvenciji.

To izgleda ovako:
11000011 11000011 su dva bitstreama na dsd64, nemodifikovana
11110000 00001111 je spojeno bit po bit naizmenicno jednog i drugog bitstreama, sada sve na dsd128, znaci na duploj vecoj frekvenciji zar nebi to trebalo da je isto? Dve jedinice na dsd128 zar nisu isto sto i jedna jedinica na dsd64, ili dve nule na dsd128 zar nije to isto kao jedna nula na dsd64 ?? Odakle onda shum. Nesto ja tu ne radim kako treba! Probacu ja to jedan drugi dan da ponovim!

Edit:
Mislim da tu treba nekih ponavljanja da se uradi, tu fali nesto! Mozda ovako 11110000 00001111 11110000 00001111 treba da je krajnji rezultat, sto bi u prevodu izgledalo ovako:

11110000 00001111 11110000 00001111 na dsd128, bi bilo identicno sa
11000011 11000011 na dsd64

Ali to tako nema nikakve razlike sa spajanjem po 8bit kao u post 64, sto onda dodje ok!? Ne mogu da odgonetnem : )
Reply
#73
Ljudi, softvera za rad sa DSD/DSF, za konverzije onog u ovaj format, semplvanje itd ima ihaha odavno. HQPlayer je igračka u tom pogledu. Vrednost mu je kod reprodukcije, skoro neograničena igra sa digi filterima. U studijima, jedan od češće korišćenih softvera jeste Weiss Saracon. Ni on nije bez mana ali je vrlo širokih mogućnosti i naravno postoji verzija za rad sa DSD formatom. Manje korišćen konverter, za koji opet kažu da je najbolji na polju konverzija je softver Audiophile Inventory AUI Converter 48x44 (sajt je nekada bio mnogo luđi). Jedino se on hvali da je rešio poznati problem spajanja DSD (DSF) fajlova, puc-pop, sve jedno ali čujna smetnja u studijskom radu. 

Savremeni tonski studio radi sa minimum 64 kanala, često 96, moćniji rade sa 128 i tako dalje. Zamislite rad sa DSF formatom gde je 5 minuta muzike DSF 128fs teško 369MB. Dva kanala. O visokofrekventnom šumu koji je neminovni deo DSD strima a koji se reflektuje nazad u čujno područje se odavno diskutuje.

Raniji komentar kako je dinamika DSD mnogo veća, bolja itd jednostavno ne stoji. Oba formata, i PCM i DSD su kvalitetni a ne mogu se međusobno porediti jer je elektronika iza njih potpuno drugačija. Kvalitetna elektronika = dobar zvuk.
Reply
#74
Elektronika od 500eur i elektronika od <100eur kao sto je ddpd, ja se nebi slozio sa tobom bez ljutnje oko dinamike. Spomenuo je Braca da ima puno debata na netu na tu temu, vecinom se radi konverzija u pcm ili slicno pcm-u, sto je u sustini sve lossy, po mom misljenju pcm je bolji samo zato sto ga globalna audio industrija gura kao boljeg od dsd. Nema veze nije ni bitno. Ja sad nesto razmisljam, ovaj dsd_mix ako bi se skontao do kraja i odradio kako treba da ne bude lossy i da ostane u 1bit dsd formatu, kasnije takav mix recimo sastavljen od 10 razlicitih traka, bas, bubanj, glas, klavir... itd bi moglo vrlo jednostavno da se rastavi na delove, recimo da se izbaci klavir, ili da se izbaci bubanj, da se izbaci glas, da ostane samo to sto se zeli, i da i dalje bude lossy free, bilo bi to zanimljivo?! Pa se skonta kako ide atenuacija, pa sto da ne i eq, pa se i to doda. bilo bi to zanimljivo. : ) HQ plejer pro to vec ima koliko sam uspeo procitati na linku sto je Braca okacio, sve na pure dsd bez ikakvih konverzija u lossy. Za lossy nemam prevod na nas, znam da se lossy dobija kada se obavi konverzija iz originalnog materijala u neki drugi pa to kasnije ne moze da se vrati ponovo u originalan materijal, u prevodu. Cam mislim i da bi i volume atenuacija na lossy free materijalu mogla ponovo da se reverbilno vrati u izvorni materijal, mozda. Ili recimo ima se matrijal sa -130db shuma u dsd formatu a provuce se kroz neki dac koji ima shum -120db, ve samim tim postupkom se dobilo lossy od 10db, tu vise nema vracanja u izvorni materijal a da ne pricam koliko kosta jedan dac sa shumom ispod -130db i koliko je to zahtevno da se izvor sa shumom -130db dovede do zvucnika i koliko kosta takva jedna elektronika pogotovo kada se radi o D klasi pojacala sa analogijom u sebi a zeli joj se dovesti digitalni signal na ulaz preko nekod dac-a koliko je tu gubitaka i boje pa se to pegla fidbekom. Mozda gresim.
Reply
#75
U engleskom jeziku postoji reč 'Lossless' i pretežno se odnosi (bolje rečeno mnogo ranije je korišćena) na proces kompresije, 'stiskanja' nekog digitalnog zapisa pri čemu ni najmanja informacija originalnog fajla nije izgubljena. Isto je sa digitalnim zapisom audio signala 'Lossless' - bez gubitaka, 'Lossy' - kolokvijalna reč za zapis sa gubitkom infomacije. I 'Lossy' zapis može biti kvalitetan, u muzičkom materijalu smanjuje se broj bitova ali onih koji nose najmanje informacija: visoke frekvencije.
Kad pominješ cene, obično DIY uradak bude skuplji od masovno proizvedenog fabričkog ali zadovoljstvo je na DIY strani.
Kod DSD zapisa nema atenuacije. A osmišljen je za trajno čuvanje studijskih originala magnetofonskih traka kao i matrica ploča. Sa ugrađenim šumom, pomerenim van čujnog područja.
Reply
#76
(08-06-2023, 08:27 PM)nik Wrote: Ljudi, softvera za rad sa DSD/DSF, za konverzije onog u ovaj format, semplvanje itd ima ihaha odavno. HQPlayer je igračka u tom pogledu. Vrednost mu je kod reprodukcije, skoro neograničena igra sa digi filterima. U studijima, jedan od češće korišćenih softvera jeste Weiss Saracon. Ni on nije bez mana ali je vrlo širokih mogućnosti i naravno postoji verzija za rad sa DSD formatom. Manje korišćen konverter, za koji opet kažu da je najbolji na polju konverzija je softver Audiophile Inventory AUI Converter 48x44 (sajt je nekada bio mnogo luđi). Jedino se on hvali da je rešio poznati problem spajanja DSD (DSF) fajlova, puc-pop, sve jedno ali čujna smetnja u studijskom radu.
Da počnem citirajući samog sebe:
"Da je jednostavno, bilo bi puno softvera za te operacije, a vidimo da praktično jedino HQ Player Pro može da uradi nativni miks više DSD kanala."

Weiss-ov Saracen je ograničen na DSD128, cena oko 3'000SFr, a radi se samo o konvertoru formata.
AuI Converter je verovatno najbolje opremljen, a cena zavisi od konfiguracije i dosta brzo raste ako se hoće studijski sistem, ali je i on samo konvertor.
HQ Player Pro - takođe oko 3'000SFr, ali on omogućava i miksovanje.
Time je moja lista zaključena, ako neko ima više informacija, biću zahvalan.

Od besplatnih konvertora najviše mogućnosti ima SoX, a on od 2015. nije imao dopune. Njega je Archimago koristio da generiše signale koje sam ranije pomenuo.
Kad smo kod tih signala, evo analize koju sam napravio programom MusicScope (pominjao sam ga više puta).

Kao prvo, konvertovao sam u foobar-u njegov PCM signal od 1kHz iz formata Flac u WAV ("lossless") i analizirao pomoću REW (prvi prilog).
Prag šuma je na nivou od oko -180dBc, ali je harmonijska struktura signala vrlo interesantna: pored viših, ima i subharmonika, što se u dobrim analognim oscilatorima ne viđa.
THD ovog signala je na nivou Viktorovog oscilatora Big Grin , šum je niži, ali nije beo - bogat je harmonijskim komponentama.

Drugi prilog pokazuje isti taj signal u dva domena - spektralnom i kepstralnom (cepstrum).
Ovaj drugi predstavlja dopunsku obradu spektra i pokazuje rezonance koje se u spektru inače ne vide. Teorija je vrlo komplikovana, ali se u praksi isplati savladati tu vrstu analize.
Ja sam to ranije koristio za detektovanje rezonantnih vibracija na mašinama (kompresorima) i cevovodima u pogonu u slučaju kada mi spektralna analiza ne daje dovoljno pouzdane informacije. Kepstrum takođe razdvaja eho (refleksiju) od osnovnog signala, pa se može predpostavitri da se koristi i za anlizu radarsskih signala u PVO.
Osnovni signal je prikazan tačkama, a crveni deo slike predstavlja kepstrum. U ovom slučaju, kepstrum se svodi na nekorelisani šum, što znači da u signalu nema skrivenih artefakata.

Ako sada analiziramo Archimag-ov signal u formatu DSD64, dobija se nešto drukčija slika (treći prilog): spektar je čist (monohromatski - tačkice), vidi se preseljeni šum (žuta linija), ali kepstrum pokazuje prilično jake artefakte u levom delu dijagrama. Međutim, za njih ne važi frekventna apscisa, već vremenska koju MusicScope ne prikazuje.
Sve u svemu, interpretacija je vrlo složena i praktično nemoguća u ovom okviru, pa ostaje samo da konstatujemo da se DSD64 nalaze izvesni artefakti kojih u PCM verziji nema.

DSD256 ima čistiji kepstrum, što govori u prilog kvantizacije bržim taktom (4. prilog).

Kao što vidimo, čak i numerički generisani DSD signali imaju neke artefakte koje bi trebalo objasniti, pa je opravdano pitanje šta se može očekivati od kombinovanja DSD signala naivnim pristupom, tj. bez teorijske podloge.
Reply
#77
Mozda zvuci naivno ali samo da vam kazem uspeo sam! Spojeni su bit za bitom i povecana frekvencija na x2 jer spajamo dva strima pa je logicno da ide na x2. Tako da se smena bitova odvija na dsd128 naizmenicno bit jednog strima - bit drugog strima, tako smo dobili oba strima na svojoj izvornoj dsd64 frekvenciji. Juce to nije funkcionisalo i shumelo je iz razloga sto 4+4 bita jesu 8 kada se spoje 4+4 bita oni zauzmu levi kanal, sledecih 8 bita ide u drugi kanal jer se kanali smenjuju 8 za 8 bita naizmenicno levi-desni, a posto su mojih spojenih 8 bita 4+4 iz jednog+drugog strima pisani u jedan od kanala druga spojena polovina je isla u drugi kanal sto je bilo pogresno i zato se javljao sum. Samo je trebalo pisati u odredjeni kanal, levi kanal strim1+strim2, desni kanal strim1+strim2 i tako kontinualno tako da druga polovina strim1+strim2 ode u pravi kanal, znaci ako je levi kanal mora da ide u levi kanal i obrnuto. E ovo je sada tip top! Danas mozak izgleda da radi kako treba : ) Poslusajte kako sada zvuci! Sox je dobar ali ima neki problem da upise duzinu pesme kako treba kada je sdm konverzija! Ovaj programcic je cini mi se odlican ali je samo za konverziju iz wav u dsd ali bice dobar za nesto drugo jer je open source.


Attached Files
.zip   dsd_mix2.zip (Size: 25,89 KB / Downloads: 5)
Reply
#78
Ako dobro razumem objašnjenje, rezultat mešanja dva kanala je DSD sa dvostrukom frekvencijom diskretizacije, tj. od 2xDSD64 dobijamo DSD128?
Koliku amplitudu ima rezultat?
Reply
#79
Da! Ne znam kako da objasnim bolje. Onaj program od juce je spajao dva bitstreama 8bit za 8bit, ne cuje se shum ali nije bilo tako dobro jer smena bitova je pomerena na dsd128 sa dsd64 pa je smena bitova na svakoj od pesama bila na dsd128, ne znam uopste kako nije shumelo ali cuo sam da u zvuku nesto nedostaje. Juce sam takodje pokusao da spajam bit po bit, znaci bit jednog stream pa bit drugog strima, ali sam to radio pogresno jer kada se spoji naizmenicno po jedan bit iz svakog strima to je onda 8bit+8bit=16bit, znaci prvih 8bit sam pisao dobro ali drugu polovinu sam pisao u pogresan kanal. Kod 1bit dsd-a kanali su poredjani naizmenicno levi-desni kanal svakih 8bit, znaci svaki kanal je 8bit. E sad posto sam pisao drugu polovinu naizmenicno u pogresan kanal cuo se shum. Danas je to reseno. Sada je smena bitova kako treba, znaci bit jednog strima pa bit drugog strima, naizmenicno, i to je sada gledano na dsd128 bez promene jer su sada oba bitstreama na svojoj izvornoj dsd64 jer je smena bitova na dsd128 naizmenicno bit po bit jednog bitstreama - drugog bitstreama tako da su oba na dsd64 i sada cujemo mix. Uguran je silence patern 10101010, bez toga ne moze da radi u ovom programu jer nemam dve trake identicne duzine pa se desi da cim prva traka u miksu zavrsi ova duza traka pocinje da radi ubrzano na x2 posto je u pitanju dsd128 a vise nema bitova iz prve trake koja deli ova dva bitstreama na dsd64 frekvenciju, tako da uguravanjem silence paterna da kompenzuje zavrsetak krace trake sada je sve ok, kako izgleda traka sa silence paternom na merenju to nebi znao reci, uglavnom ta druga traka u miksu kada ova prva traka zavrsi se cuje isto kao i originalna traka jer sam pustao uporedo miks i originalnu traku. Juce to nije bio slucaj, cula se razlika. Tj od tog dela gde se prva kraca traka zavrsava tu je umiksovan silence patern sa ovom duzom trakom, za taj deo ne mogu da tvrdim da je kako treba, ja ne cujem nikakvu razliku. Dok je deo gde se cuju obe trake mogu da tvrdim da tu nema problema nikakvih niti bilo kakve promene, na tom delu je 100% lossy free.
Reply
#80
Znači da mešanjem 8 kanala dobijamo jedan DSD1024 itd.
Matematički gledano, mešanjem (sabiranjem) dva kanala sa istom fazom rezultat treba da ima dvostruku amplitudu, a ne dvostruku frekvenciju.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)