Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulator 0-30v 0-1A
#41
(01-16-2015, 07:39 PM)samuki Wrote: Ovako  Smile 

Noge kako  Wink Tongue
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
#42
(01-16-2015, 08:58 PM)Marshall Wrote: Pa da. ali moze da se doda zasebno napajanje samo za njega, a sve drugo da ide na veci napon ..

E to nebih znao   Smile, ja sam dodao na izlaz snazni tranzistor 2n3055 . Big Grin


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#43
Lab napajanja koja imaju posebno napajanje sa kojima se kontrolira glavno su ova:




.pdf   labor-netzgerät 0-30V 3A.pdf (Size: 163,36 KB / Downloads: 21)

E sada što na njima promijeniti da se može izvuči malo veći napon(recimo iznad 100V) neka se javi netko tko razumije šeme jer sigurno za napon debelo iznad granice dopuštenoga nije tako jednostavno.
Reply
#44
Imam tu semu bila je u casopisu SAM, neznam sta bi trebalo mijenjati valjda tranzistore neke od 100v ? To Macola sigurno zna . pozz
Reply
#45
To i je iz tog časopisa, zapravo iz Elektora. Inače radio sam ispravljač po toj šemi i završio je u ladici jer neki đavo nije radio i nisam znao debugirati...
Sada sam se odlučio za onu drugu šemu koji sam okačio jer mi jedan prijatelj iz RTV servisa ima taj ispravljač već preko 20 godina i sada ga misli ponovo raditi pa rekoh idem i ja taj napraviti. Sve ne nabavljeno i polemljeno samo trebam naći negdje zenerice od 1,5V kojih nema niti za lijeka u hrvatskim dućanima.
Reply
#46
neka od LED,ili dve obične u seriju...?
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#47
(01-16-2015, 11:48 PM)11277 Wrote: neka od LED,ili dve obične u seriju...?

Pa da ,dvije obicne od 0,7 i dobije se 1,4v .
Reply
#48
(01-16-2015, 10:46 PM)Khadgar2007 Wrote: Lab napajanja koja imaju posebno napajanje sa kojima se kontrolira glavno su ova:





E sada što na njima promijeniti da se može izvuči malo veći napon(recimo iznad 100V) neka se javi netko tko razumije šeme jer sigurno za napon debelo iznad granice dopuštenoga nije tako jednostavno.

E ja sam bas ovu spremio za razmisljanje , ali nekako .. sta znam .. ja bi za neku jednostavniju ..
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита ...
https://www.youtube.com/user/Marshallov/videos

Reply
#49
Ovde ima i pločica, pa još ako se uzme NE5534, koji je jeftin i ima ga svuda... Ovi opampovi sa sheme ne mogu se više nabaviti. Bugarin je ovo vrlo lepo složio, svaka mu čast! Ovo ide do 3A. Veoma su poželjni opampovi koji rade na +/-22V, odnosno +44V, kao što je NE5534, mada sam viđao kineske kitove koji se prodaju sa TL071, ali nije problem umesto njih staviti NE5534.

http://diyfan.blogspot.com/search/label/...r%20supply
Reply
#50
100V za jedan naponski stabilizator nije ni malo naivno.
Npr, ajd da mi sa tog izvora zatreba 10V i "samo" 1A, gde ce otici onih 90V? Smile U 90W discipacije, grejace se bas junacki!
Tu vec mora da se razmisli kako smanjiti tu discipaciju … Razne metode sa vise sekundara na transformatoru, predregulatori (mozda prekidacki) i slicno …
Reply
#51
Nije mi jasno rad ovog ispravljaca sa Lm723, pise da on sluzi da daje napon od 7.2v za pobudu tranzistora,zar se nije moglo staviti neka zener i tranzistor , i onda se nemoze spustit napon ispod 7v ?
Reply
#52
(01-15-2015, 10:00 PM)Risto Wrote: Ako mislis da precrtavas, eto je tu na dnu u onom pdf-u.
Mislio sam da izbrisem samo crnu i da nastavim vodove u *inkscape-u. Ali nisu snimili kao vektorsku sliku, pa je sad malo teze.
Mozda lakse ipak da se nacrta plocica.

P.S. imas raspored elemenata i ostalo, ne treba nista da se mozga samo precrtas.

Risto, jeli znas kako se pravi Gcode u Inscapu ? Probao sam ali mi uvijek izbaci neku gresku.
Reply
#53
Da budem iskren prvi put cujem za to.

Ali evo mozda ovo pomogne
http://www.keerbot.com/generating-gcode-using-inkscape/
http://www.cnc-club.ru/forum/viewtopic.php?t=35

P.S. To ti je za neku masinu za crtanje?
Reply
#54
Sve sam to probao i sa Youtuba i nista,jeste za Mach3 , igram se malo sa njim.
Reply
#55
Tu nazalost ne mogu da ti pomognem
Reply
#56
ma OK je Smile
Reply
#57
Evo i Pdf format .


Attached Files
.bmp   324.BMP (Size: 423,99 KB / Downloads: 23)
.pdf   20150125185253samsam.pdf (Size: 96,85 KB / Downloads: 26)
Reply
#58
Kako Mikikg mjeri na svom lab napajanju sa Lm10,tako i ja na ovom ispravljacu sa lm324 Smile
tako da je pri optercenju od 1 A, pad napona oko 2mv sa 4v na 3.98v jel to uredu?
Reply
#59
To je u redu sto se tice regulatora, samo matematika malo ...
4V - 3.98V = 0.02V = 20mV
Reply
#60
Matematika Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)