Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olovni akumulatori - preporuke i iskustva
#1
Obecao sam u temi "Kvalitetan robustan punjač olovnih akumulatora" da cu okaciti slike akumulatora koji sam kupio za moj novi polovni auto Renault Clio 1.5 DCi 2002 god.

Dakle, u pitanju je Turbo Diesel masina Common Rail tehnologije ubrizgavanja. No to nije bitno, ili mozda jeste.

Posle puno citanja po internetu (sto po nekad moze da bude pogresno!!!) doneo sam odluku da kupim akumulator firme TUDOR, jer ne nadjoh nigde da se neko pozalio na ove akumulatore. U pitanju je svedska firma pod rukovodstvom americke firme EXIDE koja je i donator tehnologije proizvodnje. Aku koji sam ja kupio je igrom slucaja ispao TUDOR HIGH TECH TA770 12V 77Ah (inace trebao je da bude TA722). Negde sam procitao da za Renault visina akua ne sme da prelazi 175mm, ali ovaj aku ima 190mm visinu i savrseno se uklapa u predvidjeno mesto u autu. Inace, veci od ovog akumulatora fizicki ne bi mogao ni da stane (bez odredjenih prepravki). Garancija je 3 GODINE!!!

Mnogi su mi se cudili zasto sam hteo da kupim toliko aku, ali kao i obicno slusao samo sebe jer tih ljudi nece nigde da bude kad ja treba u 5:30am na niskoj temperaturi da startujem auto. Jutros je bio jedan od prvih testova za takav start i motor je na pola kljuca zarezao. Naravno, ovo dokazuje da motor i posle predjenih cirka 270kkm nema mana. Auto sam kupio od strica, a on ga je pre 6 godina uvezao iz Francuske i redovno odrzavao u neovlascenom servisu. 

Aku je hermeticki zatvoren (bar prema specifikaciji) i nije predvidjeno odrzavanje (provera i dolivanje elektrolita). U pitanju je Ca Ca tehnologija i identican je Exide Premium EA770 77Ah 760A.

Malo sam se rastrtljao ali mozda ovo nekome moze da pomogne.

Zamolio bih rukovodstvo foruma da deo diskusije o akumulatorima koju sam ja pokrenuo (jer i tamo ima nekih podataka koje ne bih da ponavljam vezano za napon punjenja i sl.) u Macolinoj temi "Kvalitetan robustan punjač olovnih akumulatora" da bi tamo zadrzali red i mir a ovde nastavili javasluk o akumulatorima jer je ovo vecito 1000 zasto 1000 zato tema Wink







Sutra cu da postavim i sliku uputstva za koriscenje i garantnog lista, inace garancija je 3 godine.
Reply
#2
Evo uputstva na srpskom i engleskom.



Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)