Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apex HV23 by DeFacto :D
Jos uvek imam problem sa jednim kanalom u vezi zastite i pravi mi problem vec duze vreme,ponovicu sve kako se otpocetka desavalo jer ne mogu ocigledno sam da resim ovaj problem.Napominjem da je samo pin PRO bio povezan na PSU-7(OUT sa oba kanala nije bio povezan na PSU-7 kao zastita zviucnjaka od DC itd...)Kada sam probavao zastitu prvog dana(kada sam sklopio sve) oba kanala na pinu PRO su registrovala preopterecenje i to kada na ulazu skinem masu odnosno tada se na izlazu pojavi DC -72V.U medjuvremenu zastita na jednom kanalu je prestala da reaguje ako se na izlazu pojavi DC -72V takodje posle par dana i na drugom kanalu je prestala da detektuje DC sto je i ok posto pin PRO treba da detektuje preopterecenje...Sada kada dovedem na ulazu(ulaz normalno spojen sa masom) 1V 1000Hz i pojacam do kraja(stalno svetle LED za klip pojacala na oba kanala)ali samo jedan kanal posalje signal od pina PRO na na PSU-7 da se relej otkopca drugi stoji ukljucen.Zamenio sam ulaze i opet isto.Takodje odlemio sam kablove koj vode od pina PRO do PSU-7 i zalemim ih na suprotan modul i pustim signal na ulaz pojacam do kraja i sada kao sto sam ocekivao onaj relej sto se nije otkopcavao sada se on otkopca,a onaj stoji ukopcan.Sve sto mogu da zakljucim iz ovoga je da jedan modul na pinu PRO registruje DC napon na izlazu,a ne bih trebalo,jer kada otkacim ulaz pojavi se DC napon na izlazu i pin PRO posalje signal za otkopcavanje releja a drugi slucaj koj dokazuje to je kada na ulazu dovedem signal 1V 1000Hz i pojacam do kraja led diode za klip se pale sto znaci DC napon na izlazu.Smo da napomenem da kada sam sve ovo ispitivao zvucnjaci nisu bili prikljuceni ni na jednom kanalu.
Mogu da potvrdim samo da sam slucajno i ispitao zastite za preopterecenje kada sam prikljucio zvucnjake donesene iz nemacke od komsije,njegovm pojacalu se aktivirala zastita kada se pojaca do odredjenog nivoa i pojacalo se dosta grejalo kada se prikace ti zvucnjaci i to da se jako malo pojaca,pa sam ja povezao zvucnjake na moje pojacalo i takodje kada pojacam do odredjenog nivoa oba kanala registruju preopterecenje u isto vreme,a kada pojacam do neke granice da pojacalo radi,jako se greje,a slabu snagu daje i to je sve ok zastita preopterecenja radi a zvucnjaci su vreovatno jako lose premotani.U cemu moze biti problem jer ne bih trebalo da registuje DC na izlazu pin PRO,zbog toga sam i mislio da u pocetku da pin PRO takodje sluzi i za detekciju DC-a na izlazu.
Malo je duzi tekst ali u cilju da sto bolje opisem sta se desava i da konacno resim ovaj problem jer stvarno ne bih da pravim ponovo 5-ti modul po redu zbog sitnice koju mozda mogu da resim.
Reply
Rasturih pojacalo jer sam resio da ga skroz restauriram i uradim jos bolje,tako da sada izgleda bukvalno fabricki.Takodje sam i usputno ukapirao sta mi je pravilo problem oko paljenja zastite a to je potenciometar koj je stereo ali jedan pot daje manje a jedan vise otpora na istom polozaju tako da se zastita na jednom palila a na drugom ne.Evo novih slika i za koj dan ga zavrsavam i ne diram vise:

Attached Files Thumbnail(s)
10-06-2017, 06:08 PM
    10-06-2017, 06:09 PM
    10-06-2017, 06:10 PM

Reply
prva liga!
Jedina stvar koja je potrebna za trijumf zla jeste da dobri ljudi ne urade ništa : : :    Edmund Burke

(44250 tpk HMAP tpk 11277)
Reply
Hvala puno!
Posle ovoga se bacam na Apex AX11 u TO-3 verziji Big Grin a kasnije planiram h900 sa smps-om Big Grin
Reply
Prvo sam se zapitao sta li ovaj covek lupeta, kakvo crno sredjivanje kao fabricko pogledaj mu prednju plocu a onda sam ukapirao da je covek u stvari takvu grafiku hteo Big Grin Big Grin

Extra uradjeno. Skidam kapu.

Nadam se da neces te holsrafove za rigips da koristis...
Reply
Da,njih cu da koristim jer kad sam krenuo da ga pravim nisam znao za bolje a sad je kasno za menjanje 😃
Reply
Obaveznoim glave premazi prozirnim ili crnim lakom za nokte jer bez obzira na bruniranje korodiraju lako i brzo.
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)