Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
APEX SR150
(07-16-2017, 08:34 PM)Zoksy Wrote: Problem sa drugim kanalom, oscilije.gde bi mogo da bude izvor?

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Da napomenem ovo je sinusoida.
Reply
ako prvi kanal radi dobro a dijelovi su istog porijekla onda je greška ili prilikom rasporeda dijelova ili je negdje prekid bakarnog voda sa donje strane pločice. a lako je moguće da je loš spoj sonde osciloskopa, ne bi bilo prvi put da se nekom desilo.
Jedina stvar koja je potrebna za trijumf zla jeste da dobri ljudi ne urade ništa : : :    Edmund Burke

(44250 tpk HMAP tpk 11277)
Reply
(07-17-2017, 10:58 AM)HomeMadeAudioProject Wrote: lako je moguće da je loš spoj sonde osciloskopa, ne bi bilo prvi put da se nekom desilo.

To jeste meni se to desava jer je i sam oscilloskop star a bnc potamneo , nikad da ga zamenim Undecided 

Mozda gresim ali ako 2n5551 nisu upareni a isto vazi i za MPSA92 mozda je to uzrok izoblicenja ???
Reply
(07-16-2017, 08:37 PM)Zoksy Wrote:
(07-16-2017, 08:34 PM)Zoksy Wrote: Problem sa drugim kanalom, oscilije.gde bi mogo da bude izvor?

Za pocetak, jesu li oba kanala na istom hladnjaku? Ako nisu, prvo uzemlji, na GND spoji hladnjak.
Reply
Nista nisam uradio, zamenio sve tranzistore i opet isto, oscilije, kondenzatore takodje. Sumnjam da je ostala koselina na plocici i pravi problem.
Reply
(06-23-2017, 09:36 AM)HomeMadeAudioProject Wrote: stigle pločice:

biće nešto,ako ništa barem bušenja! Smile

izbušeno,zaštićeno kalafonijumom-sačekaće malo na lemljenje...

Attached Files Thumbnail(s)

Jedina stvar koja je potrebna za trijumf zla jeste da dobri ljudi ne urade ništa : : :    Edmund Burke

Reply
Sta ce ti kiselina ? i koja ? ja onu tinol pastu koristim samo kad hocu debeli provodnik da zalemim ni za sta vise , za pcb ti uopste ne treba pasta treba samo da ti je cista plocica tu gde lemis .
Reply
Dacko nici me razumeo mozda je pstala kiselina prilikom nagrizanja. Nebitno odstampacu drugu.
Reply
Ne sekiraj se za to oprane su one vodom pa nitrom da bi se sprao toner posle nagrizanja .
Reply
Resio sam problem oscilovanja. 220 oma na red sa 470pF, kada sam odkacio tu vezu sve se smirilo i radi ok.
Reply
ako na prvoj ploci to nepravi problem , nesto ti nevalja od ta dva ili nesto stovje u vezi sa ta dva dela.
Reply
imaš li čime provjeriti kapacitet tog kondenzatora? slažem se sa dackotronic 100%,pazi da ti u nekom trenutku ne ode nešto u dim. mislim da sam i sr150 testirao na aktivno reaktivnom opterećenju, pojačalo na istoj pločici kao i tvoje,po istoj šemi i sa dijelovima po šemi i nije stalo. bojim se da ako kod tebe to sad radi,možda naiđe trenutak kad pojačalo "odluči" da radi kako ono hoće a ne kako treba...

Reply
ma i meni sumnjiv taj blok .
Zoksy ako ti je taj blok kond od 470pf onaj mali keramika zuti (471) bilo da je disk ili cetvrtasti , iz prakse znam da u 10 komada takvih ima sigurno od 1nog do 3 komada da nevaljaju tj nemere tacnu vrednost ili c metar brljavi kad ih meris.
Njih i ja koristim kada moram , ali pre ugradnje obavezno merenje.
Reply
Svojevremeno na trzistu Jugoslavije pojavila se serija keramickih kondenzatora proizvodjaca iz Gevgelije, svi
odreda se ponasali kao piezo-keramicki rezonatori. Umjesto keramickog probati stirofleks ili silvermica ako se
ima.-
pOz
Reply
postoje i neki koji se označavaju drugačije,bila je drugačija logika oko zadnje cifre koja označava broj nula. me sjećam se tačno ali znam da sam imao problem sa tim kad sam pravio ax11 pa je ispalo da sam stavio 22pf umjesto 220pf. zato kažem ako se može kako,premjeri...

Reply
Pise 471 a pokazuje 660 pF. Pa jos i nov, ali zato tu je furda. Dacko ponesi c metar kad dolazis.
Reply
Ok a imam i Wima 470pf ponecu ti i njih😊
Reply
Uradih popravni  Shy  posto sam onim mojim kalaisanjem s onom pastom za meko lemljenje (sumnjivog porekla) unakazio plocice za SR150 , uradio sam nove .
Moglo je naravno da se radi i na tim starim ali ruzne su nekako ispale hrapave.

Rezultat za mene zadovoljavajuci , bilo kud i kamo poneka greska , uspesno uklonjena .
Jedina razlika sto sam na ovim plocicama pustio prazno polje koje cu da podvucem ispod L profila prilikom montaze na hladnjak , sto znaci da ce izlazni parovi da leze polozeno.
I ove nove su radjene na pertinaxu , stare su bile na vitroplastu.

Ujedno i pitanje , imam L profil 40x40mm debljina mesa je 4mm dali je to dovoljna debljina ili treba deblje ?

Za sada toljkoooo Cool
Reply
kod mene sa tim profilima to radi, bolje je deblje ali rekao bi da je to neki dobar minimum koji radi.

Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)