Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oscilacije na izlazu pojačala,i kako im "doakati"?
#31
Meni je ulazna impedanca tamo na prikazanoj plocici 1Mohm pa je bas "pipavo", cudi me da to ruje nisu malo lepse resili … Sa mrezicom mi je brzinsko resenje koje je odklonilo smetnje.

Sto se tice materijala, ja sam stavljao sta sam stigao, cak ALU foliju od cokolade u trenutku kada nisam imao nista zgodnije pri ruci (na terenu), bilo je bukvalno "Mile idi do hamburgernice i uzmi im parce folije" Smile
Npr jedan gitarski multi-efekat (pedala, plasticno kuciste) i drugaru to pravilo silne probleme oko zujanja (ogroman gain) i stavim ALU foliju oko cele ulazne plocice gde su banana 6.3mm za ulaz.
Umotao sam celu tu plocicu u ALU foliju i ostavio jednu zicicu na kraju da spojim sa GND i bas smo probali, kad nije spojena na GND to zuji ko blesavo, kako sam spojio taj oklop na GND tako je sve utihnulo Wink
Ortak nije mogao da veruje kako jedna prosta caka moze silne probleme da resi!

Interesantno je da je ova ALU folija nije fero-magnetna ali je ipak "zastitila" od smetnji koje su u ovom slucaju sa pedalom najverovatnije dolazile od obliznjeg mreznog transformatora tj u blizini su prolazili mrezni kablovi za strujni prekidac (sta da se radi, nesrecno konstruisan kineski krsh) i ovo sa folijom je odradilo posao savrseno!

BTW: Mali savet za kombinaciju sa ALU folijom. Posto ne moze da se zaletuje nista na tu foliju, ja uzmem parce licnaste zice i blankiram je jedno 10cm i onda sve one pojedine licne razvucem po povrsini folije i preko toga stavim siroku lepljivu traku i "ulepim" licne i foliju Smile Foliju posle izlepiti sa nekim izolacionim materijalom (lepljiva traka ili neki papir) i dobijem fleksibilnu foliju sa kojom mogu da oblikujem okolo plocice a "viri" mi ova zica za GND koju posle zakacin u prvu zgodnu tacku Wink

Kao sto Macola kaze, za pre-amp i slicne "osetljive" low-power sklopove dovoljno je upotrebiti bilo kakav metal, moze recimo i napraviti malu kuticu od pertinaksa/vitroplasta gde su stranice prosto zaletovane i onda celu pre-amp plocicu smestiti unutra.

Faradejev kavez ...
Reply


Messages In This Thread
RE: Oscilacije na izlazu pojačala,i kako im "doakati"? - by mikikg - 12-22-2014, 09:42 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)