Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Si5351 + PIC16F1455 USB controller
Shema sa dva tranzistora. Kad se sredi i dopuni aktuelna shema odradicu nov pcb i jos jedan u koji cu da uguram i jedan AT cut kristal i nece se napajati sa istih 5V nego cu samo izvesti od dole na pcb posebne pinove za njegovo napajanje mozda i odvojiti gnd da kristal ima svoje posebno eksterno napajanje i eventualno poseban gnd i da ne utice na rad oven sklopa ni u kom slucaju a u isto vreme da kristal zajedno sa ref bude u pecki, trebalo bi da je tako bolje?


Attached Files
.pdf   Schematic_Oven_2024-03-30.pdf (Size: 56,86 KB / Downloads: 9)
Reply
Mislio si "oscilator" ne kristal, oscilator generalno, bilo koji, XO ili TCXO ili neki drugi aktivni element sa svojim napajanjem.

Tu kada bi se postavio Si570 i njemu regulisala tameratura to bi sve radilo za medalju, napon i frekvencija super stabilna i još programabilna da se podesi bilo koja izlazna preko njegovog "finog" PLL-a.

Ima i Si514 noviji model, jeftiniji od Si570 ali isto vrlo vrlo zanimljiva varijanta jer kada se i njemu stabilizuje radna tamperatura on isto radi stabilnije i ima sve te programabilne opcije preko I2C i to je onda vrhunski mali modul za rane primene, imam u "pull" nekoliko projekta gde bi to moglo tako nešto da se iskoristi.

---

Inače za Pupin 5MHz TCXO, ima ova varijanta PLL-a, malo ozbiljnija sprava ali je odlično tehnički rešena, LMK05318B-Q1.
https://www.ti.com/lit/ds/symlink/lmk05318b.pdf

On može da radi sa tim ulaznim frekvencijama, tačnije to je retka serija čipova koji podržavaju 1Hz tj 1PPS signal kao ulaz od koje može posle da napravi bilo koju drugu izlaznu frekvenciju (više različitih po izlazima) u opsegu 1Hz (1PPS) do 800 MHz!

Opasno dobar IC, ali baš dobar, Si5351 je za njega mala beba!

LMK05318B ima dva ulaza pluz referetni clock, može da se poveže Pupin TCXO i dodatno 1PPS GPS signal i da se napravi "GPS Disciplinovani TCXO".

Pupin TCXO + LMK je odlična kombinacija a ako hoćeš može dodatno i 1PPS-GPS.

Ako kojim slučajem ovaj Pupin TCXO stavis u "našu rernicu" sa AD780 i njemu stabilizuješ temperaturu onda se dobije "GPS Disciplinovani OCXO"
Reply
Mislim da ne podrzava 5MHz ref clock u tcxo varijanti, u dokumentu stoji:

- 1 Hz (1 PPS) to 800 MHz on Input and Output
- XO/TCXO/OCXO Input: 10 to 100 MHz

Ne znam koliko je fazno stabilan Si570 , moram pogledati u d.s. da vidim ima li taj podatak, inace bi ga koristili vec za audio namene a niasam nesto video da takvu ili slicnu vrstu koriste za audio
Reply
Može 5MHz da se dovede na primarni ulaz od LMK, tj na te ulaze može 1Hz do 800MHz, za XO postaviš običan kristal da bi LMK mogao interno da funkcioniše i kada se upali on može da prebaci na TCXO.
Reply
Uh LMK je zver za onaj moj frontend, dovesti mu CCHD na ulaz kao refclk i taman ima i vise izlaza nego sto mi treba i to podesivih po frekvenciji, moracu to da prepravim i narucim novi pcb : ) Ja sam to resio ovako kao na slici ali postoji jedan problem, oba src brigde mogu da rade i na 12.000 i na 12.288 samo im se u registru podesi koji je master klok freq, moj izbor je pao na 12.288 jer dsp trazi tu frekvenciju pa sam tako pronasao ovaj CY clock buffer sa nekoliko izlaza, ali problem je sto usb bridge (ct7601) radi na 12.000, ne postoji opcija da radi kao ct7302 na 12.288, sa ovim LMK mislim da resavam problem i to kako! I jos jedna dobra stvar za LMK, ima eeprom u sebi tako da ne moram da palim okolinu po sekcijama koja trazi stabilan klok, jednostavno programira se eeprom, postave zeljene frekvencije na izlazima i to je to, vrh! Na 12++ MHz LMK je daleko stabilniji fazno od Pupinovog TCXO na primer, -159dBc/Hz na 12.000++ : )

Si570 bi mogao da se smesti zajedno sa ref u onu peckicu, nebi bilo lose tako to uraditi.


Attached Files
.jpg   2024-03-31_090300.jpg (Size: 122,65 KB / Downloads: 11)
Reply
To sa EEPROM im je vrhunska fora, u suprotnom bez toga bi morao da imaš neki MCU pa da to isto uradi prilikom startovanja. To mi je falilo kod Si53531.

Imaju još neki PLL-ovi sa EEPROM iz CDCxxxx i CDCLxxxx serije od TI, stim što je LMK serija ipak "ozbiljnija" i sa dosta boljim tehničkim karakteristikama.
Reply
Da morao bi na frontendu da prvo stabilisem master klok pa onda dovodio napon po sekcijama jer svaka od sekcija trazi prvo stabilan klok, ovaj LMK je idealan za taj projekat sa dva src bridge, jedan usb bridge i jedan dsp, ostaje jos 2 izlaza slobodna za neki ADC i eventualno jos nesto, odlican! Kako ga ranije nisi pronasao : )
Reply
Eh, nekim slučajem mi je to sve zatrebalo kada sam krenuo da radim neke projekte koji su zahtevali:

- Tme Sensitive Networking - TSN
- Synhronuous Ethernet - SynchE
- GPS 1PPS - - Vremenska sinhronizacija
- IEEE 1588v2 PTP - Vremenska sinhronizacija
- IEEE 802.1as gPTP - Nadogradjen PTP-a
- NTPd - Starija verzija protokola za sinhronizaciju, zbog kompatibilnosti
- Prallel Redudancy Protocol - PRP
- High-availability Seamless Redundancy - HSR
- I šlag na tortu sa IEC 61850 postavkom, MMS, GOOSE i famozni Sampled Values (SV) koji se na kraju šalju na Ethernet mrežu kad izmeri 48 kanala sa A/D konvertera pri 4KSPS Big Grin

Onda skontaš da je to sve užasno zavisno od ***** oscilatora koji turiś u tu spravu + da može da se "puluje" +/- i da se sinhronizuje sa tamo nekim Grand Mater Clock preko ethernet mreže.

Do skora je to bio isključivo teren za FPGA, stim što sad ima nekih drugih rešenja koja ne podrazumevaju FPGA a da ostanu sve ostale ove stvari koje se traže i tu su "baje" ovi LMK čipovi koji rade sinhronizaciju dva neka vremenska domena, plus dodatno super fino trimovanje PLL i control-loop parametara za potrebe "jitter cleaner-a".

Tu ima taj IEEE 1588v2 protokol koji buta preko mrežne kartice i razmenjuje informacije o delay i radi sinhronizaciju svog clock sa nekim udaljenim Grand Mater i imaš informaciju koliko je tvoj clock pomeren u odnosu na GM i na osnovu toga može da se uradi fina korekcija PLL-a tako da glavni oscilator preko LMK daje tačnih na primer 25.000000MHz na svom izlazu i tako se onda ceo sistem koji se tu pokreće od CPU-a preko mrežnih kartica i ostalo taktuje SINHRONIZOVANOM i TAČNOM frekvencijom i nadalje se onda SVE SLAŽE po onim gore zahtevima kada je sistem tako sinhronizovan.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)