Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SCART pin 8
#1
Nabavio sam sa ebaya HD Video Converter, koji uzima RGB signal SCART-a i pretvara ga u signal za HDMI i upscalea na 1080p.

Stvarčica za tih 280kn (oko 50 dolara) radi izvanredno, ja sam ostao ugodno iznenađen.

Sada bih ja sredio da mi se taj pretvarač pali i gasi sa STB-om od mog kabelskog operatera, pošto ne želim da on bezveze radi kada je TV i STB ugašen.

Došao sam na ideju da sa SCART-a pokupim kontrolni napon za omjer stranica ekrana. Taj kontrolni napon je na pinu 8, 0 do 0.4V nema signala, to je kad je ugašeno i 5-8V za 16:9 omjer i 9.2 do 12V za 4:3 omjer.

Ja sam tim signalom mislio upravljati sa optokaplerom koji bi u konačnici upravljao relejom koji bi palio i gasio napajanje pretvarača.

Zanima me kolika je max. struja toga pina jer me za optokapler koji sam mislio koristiti traži Uf 1.5V i If 60 mA (4N27) ?
Reply
#2
Na SCART pin 8 impedansa je visa od 10000 Ohma pa releji i ostala skalamerija otpadaju, max struja je 1,2 mA.-

pOz
Reply
#3
Onda bi trebalo potražiti drugu soluciju, ovo se cinilo jednostavnom solucijom.

Back to the drawing board :-) jedno od rješenja je da se pojača ta struja... Mozda neko ima drugu soluciju ? Na STBu ima samo 2 scarta, 2 rca za audio, lan i priključak za napajanje 12V.

Možda da se uzme napon sa USB priključka TV-a, pod uvjetom da nedaje napon kad je tv isključen.
Reply
#4
Vidi i ovo rjesenje:
http://www.elitesecurity.org/t479890-1#3500328

Samo treba napraviti da televizor na stby ne aktivira ostale uticnice.U igri je strujni trafo i napon sekundara.-

pOz
Reply
#5
Pošto mi USB na telki ima napon dok telka radi, a nema kad je u standby-u onda ću to iskoristiti kako bi preko optocouplera kontrolirao relej Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)