Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prakrično igranje sa Tina-TI simulatorom
#86
(12-08-2015, 04:35 PM)mikikg Wrote: Dobro je to pojacalce, svira to vrlo fino, mozda i bolje nego sto ti simulatori prikazuju!
Treba probati, ali znas vec, PCB treba da se "sprci" maksimalno a dvoslojna stampa bi bila vrlo pozeljna.
Ili da se precrta stampa 1:1 ... Ja sam odavno predlagao da se uradi GB za tu trenutnu PCB ...

Baš ste me intrigirali... :-)
Bruno P. je to svojstveno uradio, i to stvarno svira odlično, Braca ako se ne varam, ima sličan modul Hypex UcD180
i nekoliko puta nam je napisao da je vrlo zadovoljan njime.

Setio sam se neke sheme ultra brzog comparatora (tipa strobe), koji bi implementiran u tu UcD shemu još poboljšao njegove karakteristike.
NFB koja okreta fazu i omogučuje samooscilacije bi tako mogla da bude i ranga 500KHz+ što odmah poboljšava THD.
Evo te shemice, treba je doraditi za +/-15VDC napajanja, a za izlaz posuditi B.Putzeys-ovu shemu sa bootstapom (eventualno razraditi za višu freq.)



Za inpute i current mirrore bi odabrao neke small signal BJT u SMD - double ili čak array ako se nadje,
50V-150mA-250mW-100MHz (recimo BC846  ili slične)
predriveri mogu biti nešto snažniji TO-92

PCB dvoslojna, ground plane, izlazi za nijansu odvojeni sa svojim hladnjakom (GND shield), izlazni LC filter sasvim na kraju...
Ulazni sklopovi malo bolje filtrirano napajanje.
Za izlazni L recimo sada vrlo dostupačan (može se ga naručiti i kao sample, ... evo baš sam naručio uzorke :-) ) CoilCraft ED0006-AL 

Prvo da se malo poigramo simulacijom, pa ...


LP
Dragan
LP
Dragan
Reply


Messages In This Thread
RE: Prakrično igranje sa Tina-TI simulatorom - by Dragan100 - 12-11-2015, 12:43 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)